Pražské vyhlídky na elektrokoloběžkách

„To jsou panorámata!

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2024

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

„To jsou panorámata!“… tuhle hlášku zná snad každý Čech a při tomto zážitku to bude to první, co Vám vytane na mysli. Zveme Vás totiž na skvělý výlet po Praze na elektrokoloběžkách, díky němuž si užijete výhledy na všechny pražské mosty i věže. Poslechnete si unikátní zvonkohru z barokního památníku Lorety a objevíte romantická zákoutí Malé Strany, nejkouzelnější pražské čtvrti. Ale tím to rozhodně nekončí… Čeká na Vás výlet na místa malebné Prahy, o kterých jste možná ani netušili, že existují.

Co se bude dít?

Na místě předložíte svůj poukaz a bude Vám nabídnuta káva, čaj či voda. Po krátké instruktáži se vydáte s naším mladým zkušeným průvodcem objevovat nádherná místa Prahy. Navštívíte Malou Stranu, nejužší uličku v Praze, nejkrásnější výhled na mosty z parku Letná, Královský letohrádek, Pražský hrad, záhadnou Loretu, druhý nejstarší klášter Strahov s úžasným pivovarem a krásným výhledem na centrum Prahy. Petřínem se vydáte dolů ke zdi Johna Lennona a zpět ke Karlovu mostu, kde končíme. Obvykle se začíná v 11 či v 15 hodin.

Co zážitek obnáší?

Půjčení elektrokoloběžky na 1,5h, skvělého průvodce (hovořícího česky a anglicky), helmu, kávu, čaj, vodu na začátku a konci prohlídky, spoustu zábavy a poznání. V případě deště pro Vás máme připravené pláštěnky.

Co dalšího se hodí vědět?

Díky masivnímu rozmachu průmyslu na přelomu 19. a 20. století vyrůstaly u velkých měst továrny jako houby po dešti. V jejich stínu pak vznikala rozsáhlá průmyslová předměstí, obydlená tisíci dělníky a jejich dětmi. Doba rodičům často nedovolovala kupovat nové hračky, a tak si potomci museli poradit sami.

Dětská fantasie a chuť se zabavit daly vzniknout prvním doma vyráběným prototypům koloběžek. Zpočátku šlo o podvozky a kolečka z vysloužilých kolečkových bruslí, které se připevňovaly na klasická prkna ze starých dřevěných beden, řízení pak zajišťovalo další prkno (často podélně rozpůlené). Zkrátka, vyrábělo se z čehokoliv, co bylo zrovna po ruce. A tradá…

Tehdejší modely sice měly hodně daleko k dnešním uhlazeným designům a technologiím (koloběžky na cestách hrčely skoro jako opravdové vozy), mezi dětmi se ale staly obrovským hitem. Proto se o koloběžky postupně začali zajímat i velcí výrobci.

V Hollywoodu se na koloběžce („scooter”) pro udržení štíhlé linie začaly prohánět slavné filmově hvězdy, které se na ní nechaly fotografovat v koupacích oblecích. Právě v Hollywoodu byl k novodobé koloběžce v roce 1936 připojen motorek. Z původní atrakce se slabounkým motorem (asi 100 cm³) a dvěma malými kolečky se postupně zrodil nový dopravní prostředek.

Doprovod

Není možný.

Počasí

Při mrholení poskytujeme pláštěnky.

Oblečení

Pohodlné.

Na co určitě nezapomenout

Platný zážitkový poukaz, doklad totožnosti.

Poznámka

Minimální výška účastníků je 150 cm (nebo 14 let), účastník musí umět jezdit na normálním jízdním kole, těhotné ženy se nesmí zúčastnit prohlídky. Skupina obsahuje maximálně 13 účastníků.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav.

Hodnocení zážitku

4.8 (5 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek


Podobné zážitky

Náš tip

Praha

2 420,-

Pardubice

4 500,-

Náš tip

Praha

1 399,-

Bečov nad Teplou

od 2 999,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.