Mám poukaz |Na koních za indiánským pokladem

Mají vaše ratolesti rádi svět koní?

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2023

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete tešit

Mají vaše ratolesti rádi svět koní? Obdivují tato zvířata a rádi by se na nich projeli? A co jim rovnou dopřát dobrodružství a výpravu za indiánským pokladem? Na indiánských koních plemene Appaloosa se vydají za pokladem indiánského kmene Nez-Percé a užijí si báječné 2 hodiny v blízkosti těchto čtyřnohých lichokopytníků, kteří vynikají svou dobromyslností a ochotou se učit. Dopřejte vašim dětem skvělý zážitek, který se jim vryje do paměti a prohloubí jejich pouto s těmito úžasnými zvířaty.

Co se bude dít?

Po příjezdu na ranč, jako první navštívíte holubí dům, kde Vaše ratolest nakrmí naše ochočené holoubky, a tím získá holubí pírko, které zaplete do koňské hřívy a namaluje na koně indiánský symbol. Koně s pomocí kovboje či indiánky vyhřebelcuje, očistí kopyta a nasedlá. Dozví se o historii plemene Appaloosa a dostane tajnou mapu ostrova, která ho dovede k pokladu. Nyní můžeme vyrazit na cestu proti proudu řeky Vltavy. Po nalezení pokladu se vydáme zpět na ranč.

Co zážitek obnáší?

Jízda na koni za pokladem, indiánský poklad (kožený náramek s vyrytým koněm), dřevěný koníček a cukrovinky), občerstvení na ranči (káva, čaj, voda, limo, ovoce a zelenina), zapůjčení ochranné vesty a helmy.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Plemeno Appaloosa je kůň, který byl vyšlechtěn indiánským kmenem Nez Percé (Propíchnuté nosy). Koně se vyznačují skvrnitým zbarvením těla. Jejich původ sahá až do dob pravěkých. Dokazují to kresby pravěkých malířů z dob před Kristem, kteří tyto koně vyobrazovali na stěny jeskyní Lascaux a Perche Merle ve Francii.

Jejich název je odvozen od řeky jménem Palouse, která protéká státy Idaho a Washington. Původ těchto koní pochází ze španělského plemena. Kolem roku 1500 se první Španělé usadili na území Mexika a začali zde chovat koně a ovce. Přestože indiáni s kolonisty spolupracovali, na jejich koních jezdit nesměli. Postupem času se několika koní zmocnili a naučili se s nimi pracovat. Kolem roku 1690 se skvrnití koně kmene Navajů dostali do vlastnictví kmene Nez Perce, který se do té doby živil především rybolovem. Tyto koně si velice oblíbili kvůli zbarvení a všestranné přizpůsobivosti. Zároveň jsou rychlí a houževnatí. Počet těchto koní rostl do tisíců. Pro indiány se koně stali nejlepšími přáteli, využívali je na lov, boj, závody a cestování. Eleganci koní využívali k přehlídkovým účelům. V boji a na lov dávali přednost jízdě bez sedla.

Nejpozoruhodnější skutečností je, že indiány nikdo neučil koně chovat, přesto se jim podařilo vyšlechtit koně, které vynikají svými charakterovými vlastnostmi nad ostatními plemeny.

A čím je vlastně tento kůň tak tajemný a magický? Od ostatních koní ho odlišují 4 základní znaky, o nichž ani odborníci nevědí, jakým způsobem vznikly. Je to typicky zbarvená kůže, skvrnitost kůže v okolí nozder, očí a genitálií, výrazné bělmo a vertikální pruhování kopyt. Bělmo je na rozdíl od ostatních koní jasné a zřetelné, připomínající lidské oko. Kopyta jsou tvrdá a pevná, přizpůsobená terénu ve skalistých horách.

Doprovod

Je možný (rodiče dítěte)

Počasí

Nemá vliv, možno za každého počasí

Oblečení

Pohodlné, dítě má možnost přijít v kovbojském či indiánském kostýmu

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz

Poznámka

Zážitek je vhodný pro děti od 3 do 18 let věku. Nezletilé dítě se zážitku smí účastnit pouze za doprovodu alespoň jednoho rodiče nebo s písemným souhlasem rodiče či zákonného zástupce.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Bez omezení, vhodné i pro handicapované děti

Pro koho

K jaké příležitosti

Místo konání

Koupit zážitek

Podobné zážitky

Praha

2 420,-

Dejme dětem šanci

od 200,-

Dejme dětem šanci

od 500,-

Dejme dětem šanci

od 1 000,-

Praha

3 880,-

Újezd nad Lesy

1 800,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

Prožijte nezapomenutelné chvíle s Vašimi blízkými – darujte jim zážitek jako dárek a ukažte jim, jak moc si jich vážíte, jak moc je máte rádi! Naše zážitková agentura Vám umožní darovat netradicní dárky a potešit tak opravdu každého. Dárky od Alergie potešily už sta tisíce zákazníku.