Kurz přípravy ryb

To, že jsou ryby zdravé, víme už ze základní školy.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

To, že jsou ryby zdravé, víme už ze základní školy. Rybí maso obsahuje celou řadu vitamínů a také kvalitní živiny, ale přesto ho řada z nás až tak často nekonzumuje. Ať už je důvod jakýkoliv, pojďte to s námi změnit. Na našem kurzu přípravy ryb Vám ukážeme nejen to, jak rybu správně zpracovat, ale dozvíte se celou řadu dalších informací. Na stůl dostanete hned několik druhů čerstvých ryb a společně se na to vrhneme! Po teoretické průpravě Vás naučíme, jak ryby vykuchat, jak je zbavit šupin i ploutví. Jak ryby vykostit a nafiletovat tak, abyste je mohli doma či u přátel na grilovačce mistrovsky připravit. Není nad to, hostům připravit čerstvě nafiletovanou rybu v podobě steaku bez kostí.

Co se bude dít?

Přibližně půlhodinová teoretická část a poté práce se 3 druhy ryb (např. kapr, pstruh, jeseter či jiné). Zapůjčíme vám kuchyňské vybavení (zástěra, nože, atd). Po ukončení programu si můžete odnést zpracovanou rybu domů společně s certifikátem o absolvování kurzu.

Co zážitek obnáší?

Uvítací nápoj (káva, čaj, v horkých dnech limonáda), zapůjčení pracovních pomůcek, zpracovaná ryba.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Rybí maso je velmi lehce stravitelné. Výjimkou jsou ryby tučné, jako úhoř, losos a tuňák. Na stravitelnost má však v nemalé míře vliv kuchyňská úprava. Nejlehčeji stravitelné jsou ryby vařené a ryby zbavené kůže. Nejhůře stravitelná je pak ryba smažená. K přednostem rybího masa patří i jeho jemnost a chutnost. Na jeho jakost má vliv především prostředí, v kterém ryba žije, její stáří a doba tření.

Nevýhodou rybího masa je, že po zabití velmi rychle podléhá zkáze. Nejdříve se rozkládají vnitřnosti, žábry a kůže. Proto zabitou rybu ihned vyvrhneme, odstraníme ploutve a žábry a maso co nejdříve upravíme. Bahnitou příchuť rybího masa odstraníme, necháme-li živou rybu před zabitím 2-3 dny v čerstvé pramenité vodě. Chceme-li rybu před zabitím v domácnosti uchovat živou, dbáme, aby měla dostatečné množství čerstvé vody. Vodu alespoň ráno a večer vyměníme. Krmit rybu není třeba. Koupíme-li rybu zabitou a chceme zjistit, zda je čerstvá, podíváme se, má-li lesklou kůži, jasně vypoulené oči, pevné a pružné maso na břiše, kosti a šupiny pevně zasazené a jasně červené žábry a soudržné vnitřnosti. Je třeba dávat pozor:

- Ryba před delší dobou zabitá má zakalené oči a vybledlé žábry.

- Ryba leklá má křečovitě otevřená ústa a skřele.

- Ryba zkažená a v rozkladu má zapadlé oči, rohovky potažené slizem, který páchne, rozměklé vnitřnosti a žábry prostoupené páchnoucím slizem, šupiny a kosti uvolněné, maso změklé.

Čištění a kuchání ryb je činnost, kterou se vyplatí zvládnout. Pokud ji dobře zvládneme, zjednodušíme si tak další práci a předejdeme ztrátám zdravého rybího masa. Do této přípravy ryb před další úpravou patří především odstranění šupin, ploutví a vnitřností. Někdy odstraňujeme také kůži, zejména u ryb, které mají kůži tužší a vadila by nám při dalším zpracování masa (mletí).

Doprovod

Není možný

Počasí

Nemá vliv

Oblečení

Pohodlné

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz

Poznámka

Minimální věková hranice je 15 let. Kurzu se účastní 2 – 5 osob.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav

Pro koho

K jaké příležitosti

Hodnocení zážitku

5 (2 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Bečov nad Teplou

od 2 999,-

Bečov nad Teplou

od 4 499,-

Bečov nad Teplou

od 4 999,-

Bečov nad Teplou

od 6 499,-

Bečov nad Teplou

od 1 799,-


Podobné zážitky

Nejprodávanější
Nejprodávanější

Praha

2 420,-

Pardubice

4 500,-

Bečov nad Teplou

od 2 999,-

Bečov nad Teplou

od 4 499,-

Bečov nad Teplou

od 4 999,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.