Vyhlídkový let: Proč se ho nebát?
13.01.2023Aktualizace 05.12.2023

Vyhlídkový let: Proč se ho nebát?

Pokud jste někdy snili o tom, jak se vznesete vysoko nad zemí a budete se kochat nádhernými výhledy, je vyhlídkový let tou nejlepší volbou. Mnoho lidí se těchto zážitků ale obává, protože má strach z výšek nebo neví, jak moc bezpečné ve skutečnosti lety jsou. V tomto článku se podíváme na tři různé druhy vyhlídkových letů a povíme si, proč se jich nebát a co můžete očekávat.

Typy vyhlídkových letů

Existuje několik typů vyhlídkových letů, které si můžete vyzkoušet. Mezi ty nejpopulárnější patří:

  1. Zážitkový let balónem - výhledy z horkovzdušného balónu, klid a ticho nad krajinou.
  2. Vyhlídkový let letadlem - nejrychlejší způsob, jak prozkoumat oblohu a okolí, let je hladší oproti vtrulníku.
  3. Vyhlídkový let vrtulníkem - více flexibilní v možnosti, kam se podívat a co vidět.

Hradec nad Moravici

Vyhlídkový let balónem

Let balónem je jedinečný zážitek, který vám umožní vychutnat si nádherné výhledy v tichu a klidu, rušit vás bude pouze občasný zážeh hořáku. Tento vyhlídkový let je ideální pro ty, kteří hledají klidnější zážitek s nádechem romantiky. Let balónem probíhá následovně: dorazíte na místo vzletu, počkáte až se balón nafoukne a následně vyletíte do oblak. Let trvá zhruba 60 minut a místo přistání dopředu nevíte, záleží kam vás vítr zavane. Více o letu balónem se můžete dozvědět v tomto článku.

Ověřeno Darinou náš tip

Vícero lokalit

od 4 250,-

vícero lokalit

od 15 700,-


Vyhlídkový let letadlem

Pokud hledáte rychlejší způsob, jak prozkoumat oblohu, můžete zkusit vyhlídkový let letadlem. Tento zážitek nabízí panoramatické výhledy na krajinu, které si můžete vychutnat z pohodlí letadla. Oproti letu balónem je místo vzletu a přistání stejné, obvykle budete ve vzduchu okolo 30 minut, záleží však za co si zaplatíte.


Vyhlídkový let vrtulníkem

Pro adrenalinovější zážitek se můžete rozhodnout pro vyhlídkový let vrtulníkem. S vrtulníkem můžete snadno navštívit různá místa, díky lepší ovladatelnosti vrtulníků. Oproti letadlům budete letět níže a o něco pomaleji. Délka letu se pohybuje ve většině případů kolem 20 minut.


Proč se nebát vyhlídkových letů a proč je zažít?

Existuje několik důvodů, proč byste se neměli bát vyhlídkových letů a proč je měli zažít:

  1. Bezpečnost - Moderní letadla a vrtulníky jsou vybaveny nejnovějšími bezpečnostními prvky a jsou vždycky kontrolovány před startem.

  2. Zkušení piloti - Vyhlídkové lety jsou prováděny zkušenými piloty, kteří mají tisíce hodin strávených ve vzduchu.

  3. Nádherné výhledy - Jedním z hlavních důvodů, proč si lidé vybírají vyhlídkové lety, jsou nádherné výhledy. Je těžké popsat pocit, když se díváte na krajinu z ptačí perspektivy.

  4. Zážitek na celý život

Palava

Závěr

Ať už se rozhodnete pro klidný, vyhlídkový let balónem, vyhlídkový let letadlem nebo vyhlídkový let vrtulníkem, není důvod se ničeho obávat. Nádherné výhledy a vzpomínky na celý život jsou jen některé z důvodů, proč stojí za to vyhlídkové lety vyzkoušet. Tyto zážitky nejsou jen pro odvážlivce, vyhlídkové lety jsou vhodné, jak pro rodiny s dětmi, tak pro všechny věkové kategorie. Pokud jste připraveni objevovat svět shora, neváhejte a podívejte se na naše vyhlídkové lety a vyberte si ten, který vám nejvíce vyhovuje.

Vyhlídkové lety

Podobné články

Tipy na nejlepší vánoční dárky

Tipy na nejlepší vánoční dárky

01.09.2023

Máte dost nakupování parfémů, ponožek či vánočních svetrů se sobem? Zkuste letos pořídit svým známým něco trochu netradičního. Zážitek, kurz vaření nebo třeba poukázku na masáž.

Kam na wellness: 10 tipů, kde si užít předvánoční pohodu

Kam na wellness: 10 tipů, kde si užít předvánoční pohodu

07.09.2023

Najděte si čas mezi vánočními nákupy a pečením cukroví a vyrazte do oblíbeného wellness centra. Věřte nebo ne, wellness má pozitivní vliv nejen na vaše tělo, ale také na psychiku, což se před vánočními svátky hodí.

Jak originálně darovat vánoční dárek?

Jak originálně darovat vánoční dárek?

30.10.2023

Chcete udělat z předání dárku zážitek sám o sobě? Inspirujte se 5 tipy na způsoby, jak darovat Vánoční dárek originálně a kreativně. Fantazii se meze nekladou!

Dárek na poslední chvíli: 8 tipů na dárky, které zařídíte hned

Dárek na poslední chvíli: 8 tipů na dárky, které zařídíte hned

07.11.2023

Tlačí vás čas, Vánoce za rohem a vy stále nemáte dárek pod stromeček? Inspirujte se tipy na dárky, které vyřešíte za pár minut. Žádné trajdání po obchodech. Žádné předvánoční fronty. Vyberte a nakupte jednoduše z gauče.

22 nejlepších restaurací v ČR

22 nejlepších restaurací v ČR

04.07.2023

Ne vždy musí být cílem vašeho cestování zámek, nebo přírodní památka. Českou republiku můžete poznávat i prostřednictvím těch nejlepších restaurací. Které to jsou?

 

4+1 hra na zahradní párty

4+1 hra na zahradní párty

17.04.2023

Blíží se jaro, počasí se otepluje a lidé stále více času tráví venku. Pořádáte zahradní párty a chcete prolomit ledy? Co by mohlo být lepší než si zahrát nějakou společenskou hru? V dnešním článku se podíváme na 4+1 her, které můžete hrát na zahradní párty.

13 tipů kam na glamping v ČR

13 tipů kam na glamping v ČR

22.09.2025

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V tomto článku se podíváme na několik nejlepších glampingových míst v České republice, kde můžete zažít nezapomenutelné chvíle a uniknout od každodenního stresu. Nejdříve si však musíme ujasnit, co ten glamping vlastně je.

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

28.04.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V České republice jsou celkem čtyři národní parky. Byla by škoda, nechat si jejich krásy ujít. Proto jsme parkům zasvětili celý jeden článek. Podíváme se na místa, která v parcích musíte navštívit a řekneme vám pár tipů na aktivity, které si při návštěvě užít.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.