Mám poukaz |

Let balónem - jak probíhá jeden z nejúžasnějších zážitků na nebi?
04.05.2023

Let balónem - jak probíhá jeden z nejúžasnějších zážitků na nebi?

Vydat se k nebi a zažít ten těžko popsatelný pocit, kdy se takřka dotýkáte nebe. Být ve výšce několika set metrů a užívat si tu nespoutanou volnost a vzrušení. To a mnohem víc vám dá let balónem. Zážitek, na který budete s úsměvem vzpomínat celý svůj život. Jak ale takový let probíhá a co byste měli vědět, než nastoupíte do koše a odpoutáte se od země?

Poletíte sami nebo s někým?

Nejdříve ze všeho je důležité, vybrat typ letu a zarezervovat si datum, kdy se tento parádní zážitek uskuteční. Pokud jste se rozhodli, že tento úchvatný zážitek mezi oblaky chcete zažít na vlastní kůži, tak pro vás máme v nabídce několik druhů. Letět můžete buď sami nebo se k nebi vydat ve dvou. Jde tak o ideální dárek pro rodiče či někoho blízkého. Let ve dvou si také můžete užít se svou drahou polovičkou, a zažít tak pořádnou romantiku.

Kdy letět?

Termíny letů se liší dle ročního období. Ideální doba pro let jsou od března do října. Létat se ale dá i mimo hlavní sezónu, pak už vše ale záleží na povětrnostních podmínkách. Většina provozovatelů letů balónem provozuje lety v letních měsících. K nebi se vydáváte buď v ranních hodinách a nebo naopak navečer. Obojí má své kouzlo. Pozorovat paprsky slunce prodírající se ranní mlhou a nebo naopak slunce, které zapadá za obzor je zážitkem, který zahřeje u srdce.

let balonem

Co na sebe?

Jak je to s výběrem vhodného oblečení před samotným letem v balónu? Ideální je zvolit volnočasové oblečení, nejlépe v kombinaci s pevnou obuví. Takže i když jde o slavnostní zážitek, večerní róbu s jehlovými podpatky nechte doma. Přistání balónu se totiž může uskutečnit na místě, které nebude zrovna krásně posekanou loukou, ale skončit můžete třeba na poli nebo nějaké zarostlé ploše. Každopádně během letu je dobré být připravený na to, že se může pořádně ochladit. Teplotní rozdíl ale většinou kompenzuje právě hořák, který je umístěn přímo nad vámi, takže klepat kosu nebudete. Ale dobré je být připraven na všechno. Ideální je tedy s sebou vzít i pokrývku hlavy.

Balon při západu slunce

Jak let probíhá?

Po zařízení a objednání vašeho letu se s provozovatelem domluvíte na datumu. V daný den se s časovým předstihem dostavíte na domluvené místo, na kterém se balón bude připravovat k odletu. Délka samotného letu je kolem jedné hodiny, vše ovšem záleží na vlivu počasí. Ve výsledku tak celá akce trvá i okolo čtyř hodin. Startovní plochou pro let je louka, kde se sejdete s pilotem. Tam bude několik minut probíhat příprava, většinou tak kolem 15 až 20 minut. Během této doby se od pilota dozvíte i všechny potřebné informace. Balon se vytahuje z vaku, následně se přidělá ke koši a začne se plnit studeným vzduchem z ventilátoru. Můžete samozřejmě přidat ruku k dílu, když bude pilot souhlasit. Studený vzduch v balónu se pak začne ohřívat hořákem, díky čemuž se začne pomalu zvedat. To je ideální moment k nástupu do koše. Pilot ještě musí zkontrolovat záklopku vrchlíku, následně se už může koš odlepit od země a vy vyrazíte vstříc dobrodružství.

Vzlet balonu

Ve vzduchu se ocitnete během chvilky. Na začátku balón letí ve výšce od 150 do 300 metrů nad zemí, ale v průběhu letu se dostanete i do výšky až 700 metrů. Kromě focení a natáčení se nezapomeňte kochat krásnou krajinou všude kolem. Směr a rychlost letu závisí na povětrnostních podmínkách. V tom spočívá ta dobrodružná část, kdy nikdy přesně nevíte, kudy poletíte, ani kde přistanete. Po přibližně hodinovém letu přichází na řadu přistání.

Přistává se na ploše, na kterou se lehce dostane i auto, které vás po celou dobu letu doprovází a sleduje vás. Přistání se bát nemusíte, nejedná se o nic dramatického. Jakmile se ocitnete zpět na zemi, jednotlivé díly balónu se opět rozloží a zabalí právě do onoho doprovodného vozidla. Tím ale samotný zážitek ještě nekončí. Pokud je to váš úplně první let, těšit se můžete na slavnostní křest, který je tradicí všech letů balonem. Jde o křest, kdy prvoletci získají své balonářské jméno. Po zabalení všech součástí balónu se vozidlem vrátíte zpět na startovací lokaci, kde váš zážitek zároveň i skončí. A v tu chvíli za sebou máte jeden z nejhezčích zážitků, který můžete ve vzduchu zažít. Věříme, že u jednoho jediného letu nezůstanete.

Chci letět balónem!


Podobné články

Skydiving: Je lepší ten indoorový nebo outdoorový?

Skydiving: Je lepší ten indoorový nebo outdoorový?

05.06.2023

Skydiving patří mezi ty nejextrémnější zážitky, které můžete absolvovat. Ale co když se nechcete vrhat z letadla a rádi byste zažili pocit volného pádu? Indoor skydiving je skvělou alternativou oproti tomu klasickému. Pokud stále nevíte, jaká varianta je pro vás vhodnější, tak se spolu podíváme na jejich výhody a nevýhody.

4 Tipy na Dárky Pro Oslavence, Kterého Neznáte

4 Tipy na Dárky Pro Oslavence, Kterého Neznáte

02.06.2023

Máte před sebou těžký úkol. Koupit dárek pro oslavence, kterého skoro neznáte. Ale nebojte, máme pro vás čtyři tipy, s kterými se trefíte do gusta každému.

Proč darovat dítěti zážitek?

Proč darovat dítěti zážitek?

25.05.2023

Na hmotné dárky jsou děti od určitého věku zvyklé. Co kdybyste jim, ale pro tentokrát darovali zážitek? Důvodů, proč je obdarovat něčím jiným než elektronikou nebo další zbytečnou hračkou je hned několik.

Gastro cestování: Které restaurace jsou ty nejlepší v ČR?

Gastro cestování: Které restaurace jsou ty nejlepší v ČR?

22.05.2023

Ne vždy musí být cílem vašeho cestování zámek, nebo přírodní památka. Českou republiku můžete poznávat i prostřednictvím těch nejlepších restaurací. Které to jsou?

Kdo si hraje nezlobí aneb 19 her, kterými zabavíte děti na cestách

Kdo si hraje nezlobí aneb 19 her, kterými zabavíte děti na cestách

02.05.2023

Cestování s dětmi může být náročné, zejména pokud vás čeká dlouhá a náročná cesta. Abychom vám trochu usnadnili život a zpříjemnili cestu, přinášíme vám 19 her, které zabaví vás a hlavně vaše děti. Tak pojďme na to!

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

28.04.2023

V České republice jsou celkem čtyři národní parky. Byla by škoda, nechat si jejich krásy ujít. Proto jsme parkům zasvětili celý jeden článek. Podíváme se na místa, která v parcích musíte navštívit a řekneme vám pár tipů na aktivity, které si při návštěvě užít.

12 tipů kam na glamping v ČR

12 tipů kam na glamping v ČR

21.04.2023

V tomto článku se podíváme na několik nejlepších glampingových míst v České republice, kde můžete zažít nezapomenutelné chvíle a uniknout od každodenního stresu. Nejdříve si však musíme ujasnit, co ten glamping vlastně je.

4+1 hra na zahradní párty

4+1 hra na zahradní párty

17.04.2023

Blíží se jaro, počasí se otepluje a lidé stále více času tráví venku. Pořádáte zahradní párty a chcete prolomit ledy? Co by mohlo být lepší než si zahrát nějakou společenskou hru? V dnešním článku se podíváme na 4+1 her, které můžete hrát na zahradní párty.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.