Mám poukaz |

Let balónem - jak probíhá jeden z nejúžasnějších zážitků na nebi?
17.01.2023

Let balónem - jak probíhá jeden z nejúžasnějších zážitků na nebi?

Vydat se k nebi a zažít ten těžko popsatelný pocit, kdy se takřka dotýkáte nebe. Být ve výšce několika set metrů a užívat si tu nespoutanou volnost a vzrušení. To a mnohem víc vám dá let balónem. Zážitek, na který budete s úsměvem vzpomínat celý svůj život. Jak ale takový let probíhá a co byste měli vědět, než nastoupíte do koše a odpoutáte se od země?

Nejdříve ze všeho je důležité vybrat typ letu a zarezervovat si datum, kdy se tento parádní zážitek uskuteční. Pokud jste se rozhodli, že tento úchvatný zážitek mezi oblaky chcete zažít na vlastní kůži, tak pro vás máme v nabídce máme několik druhů. Letět můžete buď sami nebo se k nebi vydat ve dvou. Jde tak o ideální dárek pro rodiče či někoho blízkého. Let ve dvou si také můžete užít se svou drahou polovičkou a zažít tak pořádnou romantiku. Termíny letů se liší dle ročního období. Ideální doba pro let jsou od března do října. Létat se ale dá i mimo hlavní sezónu, pak už vše ale záleží na povětrnostních podmínkách.

Většina provozovatelů letů balónem provozuje lety v letních měsících. K nebi se přitom vydáváte buď v ranních hodinách a nebo naopak navečer. Obojí má své kouzlo. Pozorovat paprsky slunce prodírající se ranní mlhou a nebo naopak slunce, které zapadá za obzor je zážitkem, který zahřeje u srdce.

Po zařízení a objednání vašeho letu se s provozovatelem letů domluvíte na datumu, kdy by se měl váš let uskutečnit. V daný den se s časovým předstihem dostavíte na domluvené místo, na kterém se balón bude připravovat k odletu. Délka samotného letu je kolem jedné hodiny, vše ovšem záleží na vlivu počasí. Ve výsledku tak celá akce trvá i okolo čtyř hodin. Pojďme si ale ještě trochu víc přiblížit samotný průběh tohoto skvělého zážitku.

Jak je to s výběrem vhodného oblečení před samotným letem v balónu? Ideální je zvolit volnočasové oblečení, nejlépe v kombinaci s pevnou obuví. Takže i když jde o slavnostní zážitek, večerní róbu s jehlovými podpatky nechte doma. Přistání balónu se totiž vždy může uskutečnit na místě, které nebude zrovna krásně posekanou loukou, ale skončit můžete třeba na poli nebo nějaké zarostlé ploše. Každopádně během letu je dobré být připravený na to, že se může dostavit ochlazení. Teplotní rozdíl ale většinou kompenzuje právě hořák, který je umístěn přímo nad vámi, takže klepat kosu nebudete. Ale dobré je být připraven na všechno. Ideální je tedy s sebou vzít i pokrývku hlavu.

Startovní plochou pro let je louka, kde se sejdete s pilotem. Tam bude několik minut probíhat příprava, většinou tak kolem 15 až 20 minut. Během této doby se od pilota dozvíte i všechny potřebné informace, takže na let budete připraveni na jedničku. Balon se vytahuje z vaku, kdy se následně přidělá ke koši a začne se plnit studeným vzduchem z ventilátoru. Můžete samozřejmě přidat ruku k dílu, když bude pilot souhlasit. Studený vzduch v balónu se pak začne ohřívat hořákem, díky čemuž se začne pomalu zvedat. To bude ideálním momentem, kdy začnete postupně nastupovat do koše. Pilot ještě musí zkontrolovat záklopku vrchlíku, následně se už může koš odlepit od země a vy vyrazíte tomuto dobrodružství vstříc.

Ve vzduchu se ocitnete během chvilky. Na začátku balón letí ve výšce od 150 do 300 metrů nad zemí, ale v průběhu letu se dostanete i do výšky až 700 metrů. Kromě focení a natáčení se nezapomeňte také pořádně kochat krásnou krajinou všude kolem. Směr a rychlost letu závisí na povětrnostních podmínkách. V tom spočívá ta dobrodružná část, kdy nikdy přesně nevíte, kudy poletíte. Po přibližně hodinovém letu přichází na řadu přistání.

Let balonem

Přistává se na ploše, na kterou se lehce dostane i auto, které vás po celou dobu letu doprovází a sleduje vás. Přistání se bát nemusíte, nejedná se o nic drastického, při čem byste se měli držet jako o život. Jakmile se ocitnete zpět na zemi, jednotlivé díly balónu se opět rozloží a zabalí právě do onoho doprovodného vozidla. Tím ale samotný zážitek ještě nekončí. Pokud je to váš úplně první let, těšit se můžete na slavnostní křest, který je milou tradicí všech letů balónem. Jde o křest, kdy prvoletci získají své balonářské jméno.

Po zabalení všech součástí balónu se vozidlem vrátíte zpět na startovací lokaci, kde váš zážitek zároveň i skončí. A v tu chvíli za sebou máte jeden z nejhezčích zážitků, který můžete ve vzduchu zažít. Věříme, že u jednoho jediného letu nezůstanete.

 

Pojďme si to shrnout - proč se vydat na let balónem?

  • jedná se o letecký zážitek, který je ale velmi klidný a užijete si ho bez stresu
  • dopřejete si nádherný výhled pod a všude kolem sebe
  • pokud poletíte ve dvou, dopřejete si neobvyklou romantiku v oblacích

 

Let balónem standard 4 250,-
4.8

Podobné články

8 tipů na originální párové aktivity - zažijte to společně

8 tipů na originální párové aktivity - zažijte to společně

17.01.2023

Pokud se rozhodnete vyzkoušet některý ze zážitků z naší nabídky společně, čeká vás jednou tolik zábavy a parádních vzpomínek. Ve dvou se to přece lépe táhne. Pojďme se tedy podívat na aktivity, které můžete podniknout se svou drahou polovičkou. Na své si přijdou jak čerstvě zamilované dvojice toužící po romantice, tak i manželské páry, které už mají pár výročí za sebou a touží po pořádném odvázání se. S našimi tipy se nebude nudit nikdo.

Výhody saunování - Vše, co byste měli vědět o návštěvě sauny

Výhody saunování - Vše, co byste měli vědět o návštěvě sauny

17.01.2023

Patříte mezi horlivé vyznavače sauny a nebo teprve uvažujete, že byste ji začali pravidelně navštěvovat? Možné je, že patříte i do kategorie lidí, kteří saunu nikdy nevyzkoušeli a nijak nad jejími blahodárnými účinky nepřemýšleli. Možná byste měli. Saunování není totiž jen tak nějaký relax, ale přináší nejedno zdravotní pozitivum. Pojďme si ale nejdříve říct něco k samotné historii saunování.

Rozveselme ukrajinské děti  aneb jak jsme se do pomoci Ukrajině zapojili my

Rozveselme ukrajinské děti aneb jak jsme se do pomoci Ukrajině zapojili my

11.04.2022

Allegria pomáhá dětem ukrajinských uprchlíků se adaptovat v České republice. Zorganizovala pro ně 8 různých zážitků, díky kterým budou mít aspoň na chvilku důvod k úsměvu.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

Prožijte nezapomenutelné chvíle s Vašimi blízkými – darujte jim zážitek jako dárek a ukažte jim, jak moc si jich vážíte, jak moc je máte rádi! Naše zážitková agentura Vám umožní darovat netradicní dárky a potešit tak opravdu každého. Dárky od Alergie potešily už sta tisíce zákazníku.