Úniková hra: Jak se připravit na první únikovku?
15.02.2023

Úniková hra: Jak se připravit na první únikovku?

Únikové hry (únikovky, exit games) jsou stále populárnější formou zábavy, jak ve světě, tak i v České republice. Při únikovce se snažíte uniknout z místnosti nebo jiného prostoru pomocí řešení hádanek a logických úkolů. Pokud se chystáte na svou první únikovou hru, následující tipy vám pomohou lépe se připravit a užít si tuto zábavnou aktivitu.

Vyberte si vhodnou únikovou hru

Při výběru únikové hry se zaměřte na vaše zájmy a schopnosti. Pokud jste začátečníci, zvolte hru s nižším stupněm obtížnosti a s menším počtem úkolů. Rozhodněte se také, zda chcete hrát s přáteli nebo s ostatními hráči. V České republice je spousta tematických únikových her, ať už chcete únikovku inspirovanou filmem, knížkou nebo videohrou.


Vytvořte tým a rozdělte si úkoly

Únikové hry jsou zábavné, ale také náročné a mohou být frustrující, pokud se vám nedaří řešit úkoly. Proto je důležité vytvořit tým a rozdělit si úkoly mezi všechny hráče. Nezapomeňte, že každý má své silné stránky a slabé stránky, takže úkoly rozdělte podle schopností jednotlivých hráčů.

Buďte kreativní a přemýšlejte nekonvenčně

Únikovka vás nutí přemýšlet logicky a kreativně. Často bývají věci schované v místech, kam byste se jinak ani nepodívali. Buďte tedy kreativní a přemýšlejte nekonvenčně. Pokud narazíte na problém, zkuste ho vyřešit z jiného úhlu pohledu. A nezapomeňte, že spolupráce a sdílení nápadů s ostatními hráči jsou klíčem k úspěchu.

unikovka Tajemny podezreli

Nezapomeňte na komunikaci

Komunikace je klíčovým prvkem úspěšně zdolané únikové hry. Musíte spolupracovat s ostatními hráči a sdílet informace, které objevíte. Pokud něco najdete, řekněte to ostatním. Pokud máte nápad nebojte se ozvat, třeba vás to někam posune.

Konkrétní tipy na únikovky v Praze

Na závěr pro vás máme pár tipů na únikovky. Začneme únikovkou Poltergeist v Praze, která je ideální pro všechny milovníky hororů. A co zde půjde? V opuštěném výzkumném zařízení je potřeba zjistit, co se zde před 30 lety stalo. Průzkumná akce se však velmi rychle zvrhne v boj o holý život. Pro přežití bude potřeba dostatek selského rozumu a hlavně mít pro strach uděláno.

Úniková hra Poltergeist je naprosto nezbytným zážitkem pro milovníky hororů a každého, kdo se rád zdravě bojí. Zažijte celou jednu hodinu intenzivního hororu, okořeněného o logické úkoly a další prvky únikových her.

Praha 1

3 590,-

Zjistit více


Fanoušci virtuální reality ocení VR únikovku ve VR play park na Václavském náměstí.

Zažijte budoucnost zábavy s unikátními VR únikovými hrami. Vyřešte hádanky a logické úkoly ve virtuálním světě a užijte si ty nejmodernější technologie VR.

Praha

od 1 199,-

Zjistit více


Únikové hry jsou výborným způsobem, jak si užít zábavu s přáteli nebo rodinou a zároveň trénovat své logické a kreativní schopnosti. Pamatujte si, že správná příprava a spolupráce s ostatními jsou klíčové prvky pro úspěšné dokončení únikové hry. Ať už jde o vaši první únikovku nebo již několikátou, vždy se snažte přemýšlet nekonvenčně a být kreativní. Nejdůležitější však je, si to pořádně užít!

Únikové hry

Podobné články

Tipy na nejlepší vánoční dárky

Tipy na nejlepší vánoční dárky

01.09.2023

Máte dost nakupování parfémů, ponožek či vánočních svetrů se sobem? Zkuste letos pořídit svým známým něco trochu netradičního. Zážitek, kurz vaření nebo třeba poukázku na masáž.

Kam na wellness: 10 tipů, kde si užít předvánoční pohodu

Kam na wellness: 10 tipů, kde si užít předvánoční pohodu

07.09.2023

Najděte si čas mezi vánočními nákupy a pečením cukroví a vyrazte do oblíbeného wellness centra. Věřte nebo ne, wellness má pozitivní vliv nejen na vaše tělo, ale také na psychiku, což se před vánočními svátky hodí.

Jak originálně darovat vánoční dárek?

Jak originálně darovat vánoční dárek?

30.10.2023

Chcete udělat z předání dárku zážitek sám o sobě? Inspirujte se 5 tipy na způsoby, jak darovat Vánoční dárek originálně a kreativně. Fantazii se meze nekladou!

Dárek na poslední chvíli: 8 tipů na dárky, které zařídíte hned

Dárek na poslední chvíli: 8 tipů na dárky, které zařídíte hned

07.11.2023

Tlačí vás čas, Vánoce za rohem a vy stále nemáte dárek pod stromeček? Inspirujte se tipy na dárky, které vyřešíte za pár minut. Žádné trajdání po obchodech. Žádné předvánoční fronty. Vyberte a nakupte jednoduše z gauče.

22 nejlepších restaurací v ČR

22 nejlepších restaurací v ČR

04.07.2023

Ne vždy musí být cílem vašeho cestování zámek, nebo přírodní památka. Českou republiku můžete poznávat i prostřednictvím těch nejlepších restaurací. Které to jsou?

 

4+1 hra na zahradní párty

4+1 hra na zahradní párty

17.04.2023

Blíží se jaro, počasí se otepluje a lidé stále více času tráví venku. Pořádáte zahradní párty a chcete prolomit ledy? Co by mohlo být lepší než si zahrát nějakou společenskou hru? V dnešním článku se podíváme na 4+1 her, které můžete hrát na zahradní párty.

13 tipů kam na glamping v ČR

13 tipů kam na glamping v ČR

22.09.2025

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V tomto článku se podíváme na několik nejlepších glampingových míst v České republice, kde můžete zažít nezapomenutelné chvíle a uniknout od každodenního stresu. Nejdříve si však musíme ujasnit, co ten glamping vlastně je.

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

28.04.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V České republice jsou celkem čtyři národní parky. Byla by škoda, nechat si jejich krásy ujít. Proto jsme parkům zasvětili celý jeden článek. Podíváme se na místa, která v parcích musíte navštívit a řekneme vám pár tipů na aktivity, které si při návštěvě užít.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.