Skydiving: Je lepší ten indoorový nebo outdoorový?
05.06.2023Aktualizace 05.12.2023

Skydiving: Je lepší ten indoorový nebo outdoorový?

Skydiving patří mezi ty nejextrémnější zážitky, které můžete absolvovat. Ale co když se nechcete vrhat z letadla a rádi byste zažili pocit volného pádu? Indoor skydiving je skvělou alternativou oproti tomu klasickému. Pokud stále nevíte, jaká varianta je pro vás vhodnější, tak se spolu podíváme na jejich výhody a nevýhody.

Outdoor skydiving

Tandemový seskok probíhá většinou tak, že začátečník (vy) je pomocí speciálního postroje připevněn k zkušenému parašutistovi, který je zároveň instruktorem a tandem pilotem. Instruktor ovládá kompletní průběh seskoku, počínaje výskokem z letadla, volným pádem, až po otevření padáku, jeho řízení a následné bezpečné přistání. Nováček potřebuje pouze krátkou, desetiminutovou přednášku před samotným skokem. S pomocí zkušeného tandem pilota tak můžete prožít adrenalinový volný pád rychlostí až 200 km/h z výšky 4 000 metrů a poté přibližně desetiminutový let padákem.

tandemovy seskok

Výhody outdoor skydivingu

  • Nezapomenutelný zážitek - ten pocit, kdy se řítíte 200 km/h a následně plachtíte s padákem je nepopsatelný

  • Nádherné výhledy - při zhruba 20 minutách letu padákem se budete kochat nádhernými výhledy z ptačí perspektivy

Nevýhody outdoor skydivingu

  • Závisí na počasí - Seskok hodně závisí na počasí, někdy může být odložen či úplně zrušen, pokud podmínky nejsou ideální.

  • Není pro každého - na outdoorový skydiving mohou lidé všech kategorií od dětí až po seniory. Tento zážitek však není pro všechny povahy.

Indoor skydiving

Indoorový skydiving, také známý jako větrný tunel, je novější formou skydivingu, která se stala populární v posledních letech. Přestože indoorový skydiving nenabízí krásné výhledy jako outdoorový skydiving. Poskytuje však kontrolované a bezpečnější prostředí. Ve větrném tunelu můžete zažít pocit volného pádu, aniž byste museli skákat z letadla. Je ideální téměř pro všechny i pro malé děti. Indoor skydiving můžete zažít po celý rok, jelikož není závislí na počasí.

indoor skydiving

Výhody indoor skydivingu

  • Zážitek pro všechny věkové kategorie a povahy

  • Kontrolovanější prostředí

  • Lze absolvovat za jakéhokoliv počasí

Nevýhody indoor skydivingu

  • Míň adrenalinu

  • Žádné krásné výhledy

náš tip

Praha

1 550,-

náš tip

Praha

od 1 900,-


Volba mezi indoorovým a outdoorovým skydivingem závisí na vašich osobních preferencích. Pokud hledáte naprosto jedinečný zážitek, toužíte po adrenalinu a nádherných výhledech, pak je pro vás vhodný outdoorový skydiving. Na druhé straně, pokud preferujete bezpečnější variantu, chcete si vyzkoušet pocit volného pádu, nebo máte strach z výšek, pak je pro vás lepší volbou indoorový skydiving.

Obě formy nabízejí vlastní výhody a mají svá omezení, takže záleží na tom, co hledáte. Bez ohledu na to, kterou variantu si vyberete, můžete se těšit na nezapomenutelný zážitek plný adrenalinu.

Tandemové seskoky

Podobné články

Tipy na nejlepší vánoční dárky

Tipy na nejlepší vánoční dárky

01.09.2023

Máte dost nakupování parfémů, ponožek či vánočních svetrů se sobem? Zkuste letos pořídit svým známým něco trochu netradičního. Zážitek, kurz vaření nebo třeba poukázku na masáž.

Kam na wellness: 10 tipů, kde si užít předvánoční pohodu

Kam na wellness: 10 tipů, kde si užít předvánoční pohodu

07.09.2023

Najděte si čas mezi vánočními nákupy a pečením cukroví a vyrazte do oblíbeného wellness centra. Věřte nebo ne, wellness má pozitivní vliv nejen na vaše tělo, ale také na psychiku, což se před vánočními svátky hodí.

Jak originálně darovat vánoční dárek?

Jak originálně darovat vánoční dárek?

30.10.2023

Chcete udělat z předání dárku zážitek sám o sobě? Inspirujte se 5 tipy na způsoby, jak darovat Vánoční dárek originálně a kreativně. Fantazii se meze nekladou!

Dárek na poslední chvíli: 8 tipů na dárky, které zařídíte hned

Dárek na poslední chvíli: 8 tipů na dárky, které zařídíte hned

07.11.2023

Tlačí vás čas, Vánoce za rohem a vy stále nemáte dárek pod stromeček? Inspirujte se tipy na dárky, které vyřešíte za pár minut. Žádné trajdání po obchodech. Žádné předvánoční fronty. Vyberte a nakupte jednoduše z gauče.

22 nejlepších restaurací v ČR

22 nejlepších restaurací v ČR

04.07.2023

Ne vždy musí být cílem vašeho cestování zámek, nebo přírodní památka. Českou republiku můžete poznávat i prostřednictvím těch nejlepších restaurací. Které to jsou?

 

4+1 hra na zahradní párty

4+1 hra na zahradní párty

17.04.2023

Blíží se jaro, počasí se otepluje a lidé stále více času tráví venku. Pořádáte zahradní párty a chcete prolomit ledy? Co by mohlo být lepší než si zahrát nějakou společenskou hru? V dnešním článku se podíváme na 4+1 her, které můžete hrát na zahradní párty.

13 tipů kam na glamping v ČR

13 tipů kam na glamping v ČR

22.09.2025

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V tomto článku se podíváme na několik nejlepších glampingových míst v České republice, kde můžete zažít nezapomenutelné chvíle a uniknout od každodenního stresu. Nejdříve si však musíme ujasnit, co ten glamping vlastně je.

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

28.04.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V České republice jsou celkem čtyři národní parky. Byla by škoda, nechat si jejich krásy ujít. Proto jsme parkům zasvětili celý jeden článek. Podíváme se na místa, která v parcích musíte navštívit a řekneme vám pár tipů na aktivity, které si při návštěvě užít.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.