Jak originálně darovat vánoční dárek?
30.10.2023Aktualizace 09.11.2023

Jak originálně darovat vánoční dárek?

Chcete udělat z předání dárku zážitek sám o sobě? Inspirujte se 5 tipy na způsoby, jak darovat Vánoční dárek originálně a kreativně. Fantazii se meze nekladou!

Vánoční dárek zabalte spolu s méně cennou věcí

Nikdy nezapomenu na výraz mého syna, když jsem mu dala k narozeninám hokejový puk. „Jé, mami, puk," řekl s nechápavým výrazem v obličeji. Potom, co balení otočil se mu rozzářili oči. Byly tam šikovně schované dvě vstupenky na NHL. To samé můžete udělat prakticky s čímkoliv. Dejme tomu, že máte v plánu darovat třeba poukaz na degustační menu v Žižkovské věži. Pánům kupte třeba kalhoty a voucher schovejte do kapsy nebo zabalte jejich boty a poukaz dejte dovnitř. Ten moment, kdy si budou myslet, že jste jim zabalili a dali pod stromeček jejich vlastní boty bude k nezaplacení.

Dárky schovejte

Klasická schovávačka nadchne hlavně ty nejmenší. Vánoční dárky poschovávejte a dejte hledačům indicie, kde je najdou. Můžete to udělat ještě zábavnější a dobrodružnější tak, že indicie budou vést k dalším indiciím a teprve třeba 3-4 k samotnému dárku. Pokud chcete být hodně zákeřní, tak do zabaleného dárku dejte další indicii a trochu si z dětí vystřelte. Anebo připravte mapu se stanovišti, na kterých musí splnit nějaký úkol (třeba říct básničku), po jehož splnění se budou moct přesunout na další stanoviště a tak dále.

Vytvořte vtipnou fotokoláž

Skvělým způsobem, jak předat dárek může být fotokoláž. Pokud jste alespoň trochu technicky zdatní, zvládnete to. Použijte obyčejné Windows malování nebo nástroje, jako je třeba Canva a design udělat tam. Nemusí to být nijak nádherně zpracované, podle mě čím hůř to vypadá, tím osobnější to je.

1.jpg

Dárek zabalte zbytečně komplikovaně

Cílem tohoto způsobu je zabalit dárek co nejnepřístupněji. Ráda používám všelijaké krabice, lepenky, a hlavně hodně balícího papíru. Všechno pak vrstvím a dávám do krabic, která zase zabalím a někdy celé oblepím lepenkou. Finální výtvor se potom stává až 10x větším, než byl původní dárek.

Darujte voucher s vlastním věnováním

Rozhodli jste se tyto Vánoce darovat poukaz? Často mají vouchery a poukazy pole, kde můžete vepsat osobní věnování. Nenechte toto políčko prázdné a napište pár slov od srdce, obdarovaného to zaručeně potěší.

Vánoční dárky

Podobné články

Tipy na nejlepší vánoční dárky

Tipy na nejlepší vánoční dárky

01.09.2023

Máte dost nakupování parfémů, ponožek či vánočních svetrů se sobem? Zkuste letos pořídit svým známým něco trochu netradičního. Zážitek, kurz vaření nebo třeba poukázku na masáž.

Kam na wellness: 10 tipů, kde si užít předvánoční pohodu

Kam na wellness: 10 tipů, kde si užít předvánoční pohodu

07.09.2023

Najděte si čas mezi vánočními nákupy a pečením cukroví a vyrazte do oblíbeného wellness centra. Věřte nebo ne, wellness má pozitivní vliv nejen na vaše tělo, ale také na psychiku, což se před vánočními svátky hodí.

Dárek na poslední chvíli: 8 tipů na dárky, které zařídíte hned

Dárek na poslední chvíli: 8 tipů na dárky, které zařídíte hned

07.11.2023

Tlačí vás čas, Vánoce za rohem a vy stále nemáte dárek pod stromeček? Inspirujte se tipy na dárky, které vyřešíte za pár minut. Žádné trajdání po obchodech. Žádné předvánoční fronty. Vyberte a nakupte jednoduše z gauče.

22 nejlepších restaurací v ČR

22 nejlepších restaurací v ČR

04.07.2023

Ne vždy musí být cílem vašeho cestování zámek, nebo přírodní památka. Českou republiku můžete poznávat i prostřednictvím těch nejlepších restaurací. Které to jsou?

 

4+1 hra na zahradní párty

4+1 hra na zahradní párty

17.04.2023

Blíží se jaro, počasí se otepluje a lidé stále více času tráví venku. Pořádáte zahradní párty a chcete prolomit ledy? Co by mohlo být lepší než si zahrát nějakou společenskou hru? V dnešním článku se podíváme na 4+1 her, které můžete hrát na zahradní párty.

13 tipů kam na glamping v ČR

13 tipů kam na glamping v ČR

22.09.2025

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V tomto článku se podíváme na několik nejlepších glampingových míst v České republice, kde můžete zažít nezapomenutelné chvíle a uniknout od každodenního stresu. Nejdříve si však musíme ujasnit, co ten glamping vlastně je.

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

28.04.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V České republice jsou celkem čtyři národní parky. Byla by škoda, nechat si jejich krásy ujít. Proto jsme parkům zasvětili celý jeden článek. Podíváme se na místa, která v parcích musíte navštívit a řekneme vám pár tipů na aktivity, které si při návštěvě užít.

Kdo si hraje nezlobí aneb 19 her, kterými zabavíte děti na cestách

Kdo si hraje nezlobí aneb 19 her, kterými zabavíte děti na cestách

02.05.2023

Cestování s dětmi může být náročné, zejména pokud vás čeká dlouhá a náročná cesta. Abychom vám trochu usnadnili život a zpříjemnili cestu, přinášíme vám 19 her, které zabaví vás a hlavně vaše děti. Tak pojďme na to!Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.