4+1 hra na zahradní párty
17.04.2023Aktualizace 18.04.2023

4+1 hra na zahradní párty

Blíží se jaro, počasí se otepluje a lidé stále více času tráví venku. Pořádáte zahradní párty a chcete prolomit ledy? Co by mohlo být lepší než si zahrát nějakou společenskou hru? V dnešním článku se podíváme na 4+1 her, které můžete hrát na zahradní párty.

Mám rád & nemám rád

Mám rád & nemám rád, v angličtině "Likes & dislikes", je společenská hra, při které každý hráč napíše na papírek 5 věcí co má a co nemá rád. Až všichni svoje lajky a dislajky napíšou, tak se papírky dají na jednu hromádku a pořádně se zamíchají. Jeden hráč pak předčítá jednotlivé "lajky a dislajky" nahlas a ostatní se snaží zjistit, čí daný papír je.

likes a dislikes

Hádej kdo jsem?

Tuto hru si užijí snad všechny věkové kategorie. Ke hře potřebujete jenom papír a tužku. Na začátku hry každý na papírek napíše slavnou osobnost nebo postavu z filmu. Ten pak nalepí na čelo osobě po své pravici. Vaším úkolem je uhodnout, kdo jste, neboli jakou známou osobnost máte nalepenou na čele. To postupně zjišťujete pomocí otázek typu: "Jsem český herec?" "Žiju v zahraničí?", atd. Tudíž pokládáte takové otázky, na které se dá odpovědět buď ano nebo ne. Pokud na vaší otázku zbylí odpoví ne, je na řadě další hráč, jestli jste se trefil a ostatní odpoví ano, můžete se ptát dál. Takhle se postupně střídáte. Vyhrává ten, kdo svojí osobnost uhádne jako první.

hadej kdo jsem

Obrázková tichá pošta

Jediné, co k této hře potřebujete jsou bloky a tužky, podle toho, kolik vás hraje. Každý hráč napíše na první stránku bloku cokoliv, co ho napadne. Zavřený blok pošle osobě po své pravici, ten se podívá na to, co je napsáno na první straně a následně to nakreslí na druhou stránku. Zase blok předá dalšímu hráči po své pravici. Ten se podívá, co je nakresleno na druhé stránce  a na třetí stránce se to pokusí popsat slovy. Takhle jedete dál, dokud se blok nedostane k původnímu majiteli. Poté se všechny kresby a věty odhalí a hráči se baví tím, jak se původní zpráva postupem času měnila.

ticha posta

Předávání jablka

U téhle společenské hry se zaručeně budou bavit hlavně děti. Předávání jablka je velice jednoduchá společenská hra, ke které potřebujete jenom jablko a vlastní tělo. Hráči se postaví do řady a první vezme jablko a dá si ho mezi krk a bradu. Cílem hry je předat jablko dalšímu pouze za pomoci krku a brady. Pokud jablko spadne, musí se začít znovu. Hrát můžete třeba i s tenisákem nebo pomerančem.

Foukání karet z lahve

Tuhle hru můžete hrát snad na každé zahradní párty, potřebujete jenom láhev a balíček karet. Nejde o nic složitého. Hráči se postaví kolem stolu, na kterém postavíte neuspořádaný balík karet na hrdlo prázdné láhve. Každý se střídáte ve foukání, nesmíte však shodit celý balík, ten kdo sfoukne všechny karty z lahve prohrál a je vyřazen. Čím méně karet na láhvi je, tím je hra napínavější.

Tyto hry zaručeně zpestří každou zahradní párty, ať už hledáte společenské hry pro děti nebo pro dospělé. Věříme, že vás tyto hry budou bavit a zahradní párty si užijete na maximum.

Dárky pro skupinu

Podobné články

Gastro cestování: Které restaurace jsou ty nejlepší v ČR?

Gastro cestování: Které restaurace jsou ty nejlepší v ČR?

04.07.2023

Ne vždy musí být cílem vašeho cestování zámek, nebo přírodní památka. Českou republiku můžete poznávat i prostřednictvím těch nejlepších restaurací. Které to jsou?

 

12 tipů kam na glamping v ČR

12 tipů kam na glamping v ČR

22.09.2025

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V tomto článku se podíváme na několik nejlepších glampingových míst v České republice, kde můžete zažít nezapomenutelné chvíle a uniknout od každodenního stresu. Nejdříve si však musíme ujasnit, co ten glamping vlastně je.

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

28.04.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V České republice jsou celkem čtyři národní parky. Byla by škoda, nechat si jejich krásy ujít. Proto jsme parkům zasvětili celý jeden článek. Podíváme se na místa, která v parcích musíte navštívit a řekneme vám pár tipů na aktivity, které si při návštěvě užít.

Kdo si hraje nezlobí aneb 19 her, kterými zabavíte děti na cestách

Kdo si hraje nezlobí aneb 19 her, kterými zabavíte děti na cestách

02.05.2023

Cestování s dětmi může být náročné, zejména pokud vás čeká dlouhá a náročná cesta. Abychom vám trochu usnadnili život a zpříjemnili cestu, přinášíme vám 19 her, které zabaví vás a hlavně vaše děti. Tak pojďme na to!

15 tipů na místa kam s dětmi v Praze

15 tipů na místa kam s dětmi v Praze

23.06.2023

Hledáte místa, kam vyrazit s dětmi v Praze? Máme pro vás 15 nápadů, které zaručeně vykouzlí úsměv na tvářích vašich nejmenších.

Kam v Praze a okolí na výlet? 28 tipů kam vyrazit

Kam v Praze a okolí na výlet? 28 tipů kam vyrazit

23.06.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

Nevíte, kam na výlet v Praze a okolí? Nechte se inspirovat našimi 28 tipy na výlety v Praze a okolí. Připravili jsme pro vás seznam míst, které stojí za návštěvu. Ať už máte rádi architekturu, přírodu, gastronomii nebo historii. V tomto článku najdete výlet přesně pro vás.

13 tipů kam na výlet ve Středočeském kraji

13 tipů kam na výlet ve Středočeském kraji

17.07.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

Nevíte kam na výlet ve Středočeském kraji a hledáte inspiraci? Tak to jste tu správně! Od muzeí přes přírodní úkazy, jako jsou Skryjská jezírka nebo lomy Amerika až po zámky a hrady, jako třeba zámek Kačina. V tomto článku najdete výlet přesně pro vás.

Kam s dětmi v Brně a okolí? 8 tipů na výlety

Kam s dětmi v Brně a okolí? 8 tipů na výlety

16.08.2023

Plánujete rodinný výlet v Brně a okolí? Objevte top atrakce, od zábavních parků, jako je BRuNO, přes Dinopark Vyškov až po vzdělávací Mendelovo muzeum. Ať už hledáte adrenalinové zážitky, výlety do přírody, nebo chcete strávit s dětmi den se zvířaty, tady najdete 8 nejlepších tipů na výlety s dětmi v Brně a okolí.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.