15 tipů na místa kam s dětmi v Praze
23.06.2023

15 tipů na místa kam s dětmi v Praze

Hledáte místa, kam vyrazit s dětmi v Praze? Máme pro vás 15 nápadů, které zaručeně vykouzlí úsměv na tvářích vašich nejmenších.

Hračkářství Hamleys

Na Příkopech, kousek od Václavského náměstí, se nachází hračkářství Hamleys, kde si děti užijí spoustu legrace. V tomto obrovském světě hraček plného zábavných atrakcí se děti pořádně vydovádí. Vemte je na Benátksý kolotoč, zrcadlové bludiště, laser game nebo třeba do motýlího domu Papilonia.

hrackarstvi Hamleys

Hop arena Čestlice

Vyrazte do největšího trampolínového centra v ČR - Hop Areny v Čestlicích. Na rozloze 2700 m2 je 53 trampolín, kde si děti pořádně zasportují. Vy se můžete odebrat do místního "Hopstra" a dát si kávu nebo třeba párek v rohlíku. Hop Arena nabízí hned několik atrakcí, například lezeckou stěnu s pěnovým mořem nebo přetlačovanou na kladině, kde si vaše děti vyřeší všechny sourozenecké rozbroje.

Hop Arena Praha

Lego muzeum

Na 420ti m2 najdete 20 tematických expozic s více než tří tisíci modely složenými z více než milionu kostiček. Můžete se těšit na jedinečné modely pražských pamětihodností, včetně Karlova mostu, Národního muzea a Staroměstského orloje. Expozice zahrnují také rytířské souboje, mašinky, Star Wars, Harryho Pottera a mnoho dalších ojedinělých setů Lega. V muzeu se také dozvíte něco o historii a vývoji značky LEGO®. V muzeu je i dětský koutek pro ty nejmenší. Zkrátka ideální místo pro malé milovníky Lega!

muzeum Lega

Chocotopia

Čokoládové zážitkové centrum v Průhonicích je ideálním místem pro vaše děti! Centrum nabízí interaktivní workshopy, kde se vaše děti stanou malými čokolatéry. Prohlédnete si továrnu na čokoládu a na kakaových plantážích ochutnejte autentický kakaový nápoj. V herní zóně si děti užijí skluzavky, labyrinty a prolézačky s naprosto jedinečnou atmosférou.

Chocotopia

Zoo Praha

Pražská zoo je pátá nejkrásnější Zoo na světě podle žebříčku Tripadvisor. Prozkoumejte pavilony, jako je Indonéská džungle a rezervace Dja, kde můžete pozorovat gorily a další krásná zvířata. Nezapomeňte navštívit také Údolí slonů a Velemlokárium. Pro děti je tu herní zóna, Bororo, kde se mohou vyřádit na skluzavkách a v labyrintech.

Zoo praha

Svět Medúz Arkády Praha

V OC Arkády Pankrác v Praze se skrývá jedinečný Svět Medúz, domov více než 10 tisíc medúz různých druhů a velikostí. Pozorujte fascinující podmořskou show těchto hypnotických oceánských tvorů a setkejte se s některými z nejzajímavějších druhů, jako je Turritopsis dohrnii a australská čtyřhranka Fleckerova. Pro děti je připraveno interaktivní akvárium a dětský koutek.

Svet meduz
By Palickap - Own work, CC BY-SA 4.0, Link

Národní technické muzeum v Praze

Prozkoumejte s dětmi širokou škálu expozic v Národním technickém muzeu. V hlavní budově NTM na Letné najdete celkem 16 stálých expozic. Přes dopravu až po tiskařství, témata expozic jsou rozsáhlá, určitě tady najdete nějakou, která se vám a dětem zalíbí. Všechny malé dobrodruhy uchvátí expozice doprava, která skrývá desítky automobilů a historických letadel. Součástí muzea je i herna Merkur, kde si děti postaví zeď nebo věž z papírových kostek.

Narodni technicke muzeum
By Adam Zivner - Own work, CC BY-SA 3.0, Link

Botanická zahrada v Troji

Za trochou přírody vyrazte s dětmi do botanické zahrady v Troji. Asi ta nejkrásnější expozice, tropický skleník Fata Morgana, se rozprostírá na 1750 m2 a nabízí 225 metrů cestiček. Skleník je rozdělen do tří částí s různou teplotou a vlhkostí. Venkovní expozice i Fata Morgana je přístupná s kočárkem. Botanická zahrada je skvělým místem kam s dětmi na výlet. Společně se tu budete procházet mezi 15 000 druhy stromů a květin.

Fata Morgana
By Daniel Baránek - Own work, CC BY-SA 4.0, Link

Na brusle na Ladronku

V létě vyrazte do krásného parku Ladronka, vytáhněte kolo nebo brusle a trochu si s dětmi zasportujte. V parku je i hřiště a pokud vás přepadne déšť schovejte se v místní restauraci, kde mimo jiné provozují bowling.

Ladronka
By Sefjo - Own work, CC BY-SA 3.0, Link

Petřín a zrcadlové bludiště

Téměř 60 metrů vysoká, Petřínská rozhledna, byla vystavěna v roce 1891. Vyrazte sem s dětmi a vydejte se po schodech až na vrchol a kochejte se krásnými výhledy. U rozhledny je také zrcadlové bludiště, které je pro děti jako dělané. Na Petřín si to můžete vyšlápnout nebo využít lanovku.

Petrin

Muzeum fantastických iluzí

Fascinující svět neuvěřitelných optických klamů čeká na vás a vaše děti! Tohle muzeum je skvělou zábavou pro všechny, bez ohledu na věk. Udělejte si s dětmi selfie s Dámou s hranostajem nebo se projděte hlavou dolů po místnosti. Muzeum nabízí více než 150 interaktivních a zábavných exponátů, což ho dělá největším muzeem iluzí v Praze.

Muzeum iluzi
By Fry72, Karel Frydrýšek - Own work, CC BY-SA 4.0, Link

Junior paintball hra na Smíchově

Malé dobrodruhy nadchne junior paintball kousek od centra na Smíchově. Hra je uzpůsobena pro děti od 6 let. Menší kuličky, větší helmy, ochranné vesty a další pomůcky zaručují naprosto bezbolestný zážitek, takže se nemáte čeho bát.

junior paintball

Dívčí Hrady a koně Převalského

Vemte deku, meloun, nějakou dobrou limonádu a vyrazte na Prahu 5 na Dívčí hrady. Jeden z nejhezčích výhledů na Prahu, ale také vzácní koně Převalského vám budou dělat společnost. Na Dívčích hradech je také fotbalové a volejbalové hřiště, kde se děti vydovádí a vybijí přebytečnou energii.

Kone Prevalskeho na Divcich hradech
By Stepet49 - Own work, CC BY-SA 4.0, Link

Muzeum Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana je interaktivní muzeum, které představuje život a dílo tohoto světově uznávaného filmaře. Expozice se soustřeďuje na Zemanovy filmové triky, které proslavily českou kinematografii 20. století. Je navržené jako série filmových scén a malých ateliérů, kde se můžete přímo mezi kulisami natáčet. Muzeum také nabízí různé aktivity a hry pro děti všech věkových skupin. Pro malé návštěvníky jsou připraveny tematické motivační hry, které děti hravě seznamují s tvorbou Karla Zemana.

muzeum Karla Zemana

Adventure mini golf v Horním Bezděkově

Sice ne úplně v Praze, ale kousek od Kladna najdete tento unikátní mini golf. Tady se vaše děti nudit nebudou. Starší děti si užijí zábavu na "greenu" a pro ty nejmenší tu jsou k dispozici mini golfové hole, hračky, odrážedla a omalovánky. Pokud máte psa, neváhejte ho vzít s sebou. Areál poskytuje dostatek zelených ploch, kde si váš pes může odpočinout. Pokud vám z hraní vyhládne zastavte se v místní tyrolské hospůdce.

Adventure mini golf

S rodinou na adventure golf 799,-
4.8

Podobné články

Gastro cestování: Které restaurace jsou ty nejlepší v ČR?

Gastro cestování: Které restaurace jsou ty nejlepší v ČR?

04.07.2023

Ne vždy musí být cílem vašeho cestování zámek, nebo přírodní památka. Českou republiku můžete poznávat i prostřednictvím těch nejlepších restaurací. Které to jsou?

 

4+1 hra na zahradní párty

4+1 hra na zahradní párty

17.04.2023

Blíží se jaro, počasí se otepluje a lidé stále více času tráví venku. Pořádáte zahradní párty a chcete prolomit ledy? Co by mohlo být lepší než si zahrát nějakou společenskou hru? V dnešním článku se podíváme na 4+1 her, které můžete hrát na zahradní párty.

12 tipů kam na glamping v ČR

12 tipů kam na glamping v ČR

22.09.2025

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V tomto článku se podíváme na několik nejlepších glampingových míst v České republice, kde můžete zažít nezapomenutelné chvíle a uniknout od každodenního stresu. Nejdříve si však musíme ujasnit, co ten glamping vlastně je.

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

28.04.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V České republice jsou celkem čtyři národní parky. Byla by škoda, nechat si jejich krásy ujít. Proto jsme parkům zasvětili celý jeden článek. Podíváme se na místa, která v parcích musíte navštívit a řekneme vám pár tipů na aktivity, které si při návštěvě užít.

Kdo si hraje nezlobí aneb 19 her, kterými zabavíte děti na cestách

Kdo si hraje nezlobí aneb 19 her, kterými zabavíte děti na cestách

02.05.2023

Cestování s dětmi může být náročné, zejména pokud vás čeká dlouhá a náročná cesta. Abychom vám trochu usnadnili život a zpříjemnili cestu, přinášíme vám 19 her, které zabaví vás a hlavně vaše děti. Tak pojďme na to!

Kam v Praze a okolí na výlet? 28 tipů kam vyrazit

Kam v Praze a okolí na výlet? 28 tipů kam vyrazit

23.06.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

Nevíte, kam na výlet v Praze a okolí? Nechte se inspirovat našimi 28 tipy na výlety v Praze a okolí. Připravili jsme pro vás seznam míst, které stojí za návštěvu. Ať už máte rádi architekturu, přírodu, gastronomii nebo historii. V tomto článku najdete výlet přesně pro vás.

13 tipů kam na výlet ve Středočeském kraji

13 tipů kam na výlet ve Středočeském kraji

17.07.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

Nevíte kam na výlet ve Středočeském kraji a hledáte inspiraci? Tak to jste tu správně! Od muzeí přes přírodní úkazy, jako jsou Skryjská jezírka nebo lomy Amerika až po zámky a hrady, jako třeba zámek Kačina. V tomto článku najdete výlet přesně pro vás.

Kam s dětmi v Brně a okolí? 8 tipů na výlety

Kam s dětmi v Brně a okolí? 8 tipů na výlety

16.08.2023

Plánujete rodinný výlet v Brně a okolí? Objevte top atrakce, od zábavních parků, jako je BRuNO, přes Dinopark Vyškov až po vzdělávací Mendelovo muzeum. Ať už hledáte adrenalinové zážitky, výlety do přírody, nebo chcete strávit s dětmi den se zvířaty, tady najdete 8 nejlepších tipů na výlety s dětmi v Brně a okolí.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.