Restaurace U Malířů - 6chodové degustační menu

Vydejte se ve dvou na luxusní gurmánský zážitek do restaurace U Malířů 1543.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Vydejte se ve dvou na luxusní gurmánský zážitek do restaurace U Malířů 1543. Do restaurace, jejíž historie sahá až do dob Rudolfa II, který se řadil mezi její návštěvníky. Najdete ji na Malé straně, konkrétně na Maltézském náměstí, které má bezesporu své genius loci. A možná právě proto bylo Maltézské náměstí vybráno pro vytvoření slavné Havlovy lavičky. V přilehlých uličkách se natáčel i slavný film, od Miloše Formana, Amadeus. Usaďte se do pohodlných židlí a pochutnejte si na prvotřídní kuchyni šéfkuchaře Miroslava Doležala, který se pravidelně umisťuje mezi 10ti nejlepšími kuchaři v anketě TopLife Czech. I díky němu je restaurace po několikáté na seznamu Nejlepší restaurace oceněna nejvyšším možným hodnocením 3 zlatých lvů.

Co se bude dít?

Přilehlé zajímavé památky stojí zato zhlédnout příjemnou procházkou před a nebo po večeři. Více se dočtete v zajímavostech přímo u zážitku na našem webu. Po příchodu do restaurace předložíte svůj zážitkový poukaz a poté budete zavedeni ke svému rezervovanému stolu, kde vám naservírujeme vynikající degustační menu.

Co zážitek obnáší?

6chodové degustační menu, welcome drink,
1x lahev francouzského vína dle výběru someliéra,
voda, káva nebo čaj.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Přímo na Maltézském náměstí je umístěna vzpomínka na Václava Havla a umělecké dílo v jednom: Lavička Václava Havla. Kolem kmenu tamní lípy jsou dvě židle a stolek, kde si můžete odpočinout a nebo vzpomínat na tuto významnou osobnost českých i mezinárodních dějin. Umělecké dílo vzešlo od architekta a designéra Bořka Šípka. Dílo je zhmotněním poselství o tom, jak důležité je setkávat se a vést dialogy v duchu životních postojů Václava Havla.

Maltézské náměstí s přilehlými úzkými uličkami, typickými pro Malou stranu okouzlilo Miloše Formana natolik, že zde natáčel film Amadeus. Vydejte stejnými uličkami, jako filmový Mozart a vydejte se z Maltézského náměstí směrem k ústí Prokopské ulice.

Jednou z přilehlých ulic je také Lázeňská, kde se můžete podívat na Dům u zlatého a bílého jednorožce. Kdysi býval hotelem U zlatého jednorožce, kde se v roce 1789 ubytoval práce Wolfgang Amadeus Mozart. O pár let později pak též velká osobnost hudebního umění a to Ludwig van Beethoven. Na jeho počest byla vedle vchodu zhotovena busta. Pokoj si zde na krátko pronajal i malíř Mikoláš Aleš.

V blízkosti domu je také nedostavěná raně gotická trojlodní bazilika. Kostel se nachází na Malé Straně nedaleko Karlova mostu mezi ulicemi Saskou, Lázeňskou a Velkopřevorským náměstím. Bazilika byla založena roku 1169 králem Vladislav I. V době husitských válek byla vydrancována a v roce 1420 byl kostel vypálen. Barokní přestavby se dočkal mezi roky 1640 – 1660. Roku 1989 obnovil u nás svou činnost řád Maltézských rytířů a kostel Panny Marie pod Řetězem se dostal pod jejich správu.

Když popojdete ještě kousek dál, dostanete se na Dražické náměstí, kde se natáčel film Bídníci s Gérardem Depardieu a Johnem Malkovichem.

Dalšími nedalekými zajímavostmi jsou například Lennonova zeď či Muzeum Karla Zemana.

Doprovod

Je možný s doplatkem na místě a nahlášení osob/y navíc při rezervaci termínu.

Oblečení

Smart casual.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Menu se může měnit, avšak počet chodů, kvalita a hodnota pokrmů zůstane zachována. Jeho složení naleznete na webu v Častých dotazech. Menu obsahuje alergeny! Pokud máte nějakou alergii, tak je potřeba upozornit na ni při rezervaci zážitku. Menu nelze měnit na místě!

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav.

Pro koho

Na co se ptáte nejčastěji?

 • Otázky a odpovědi

  Q: Jaké je aktuální 6chodové menu?

  A: Menu je sestaveno takto:
  Welcome drink – sklenka šumivého vína.
  *
  Variace kaviáru Sturia, Crème fraîche, šalotka, vejce a bramborové bliny,
  Šneci po Burgundsku, bylinkový toust,
  Grilovaný mořský vlk, zelenina ratatouille, rajčatová omáčka a bramborová kaše,
  Hovězí steak, omáčka Château Escot , uzené brambory a černý lanýž,
  Variace evropských sýrů,
  Pěna z tmavé čokolády Callebaut, višně a vanilková zmrzlina.
  *
  1x lahev francouzského vína dle výběru someliéra,
  Minerální voda Fromin,
  Káva/Čaj.

Hodnocení zážitku

5 (1 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele


Podobné zážitky

Nejprodávanější
- 390 Kč Nejprodávanější

Praha

3 380,- 2 990,-

Liberec

Mladá Boleslav, Praha

11 900,-

Mladá Boleslav

3 900,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.