Potřebujete vypnout a být chvíli jen sami se sebou?
Platnost poukazu do 31.12.2024
Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.
Potřebujete vypnout a být chvíli jen sami se sebou? Pak přijeďte do Pivovaru Cvikov a užijte si pobyt v krásném klimatizovaném jednolůžkovém pokoji hotelu Kleis, jež byl vybudován v prostorách bývalých pivovarských sýpek. A jste-li milovníkem točeného piva, pak je tento pobyt přesně pro vás. Restaurace Sladovna je vyhlášená svou výtečnou kuchyní, ochutnejte některé specialitky z její nabídky. Dopřejte si pobyt plný klidu a nadýchejte se čerstvého vzduchu při procházkách po okolí či cyklovýletě. Navštívit můžete Pekelné doly - Lindava, kde se točila pohádka s Čerty nejsou žerty a nebo Hrad Tolštejn...
Po příjezdu předložíte svůj zážitkový poukaz, budete přivítáni welcome drinkem a posléze ubytování. Check in: 14:00 a check out: 10:00.
Poukázku v hodnotě 3990,- Kč. Můžete ji využít v hotelu Kleis například na tento balíček služeb: welcome drik, 2 noci v jednolůžkovém klimatizovaném pokoji se snídaní formou bufetu, 1x Odpolední káva + dezert dle denní nabídky, neomezená konzumace piva po celou dobu pobytu, prohlídka Pivovaru Cvikov, úschova kol, parkování.
Služby a produkty nad rámec hodnoty poukazu.
Kořeny pivovarnictví sahají až do období před 6 tisíci lety, kdy se vařil nápoj podobný pivu, jak jej známe dnes. Od té doby se ale výrazně změnily nejen výrobní postupy.
Češi se považují za pivní šampióny, ale o svém oblíbeném nápoji toho často mnoho nevíme a o jeho historii už vůbec ne. Teď je ten správný čas to změnit.
Historie českého piva
Archeologický výzkum na našem území dokazuje, že i dřívější obyvatelé tohoto území připravovali kvašené nápoje z obilí. Nejstarší doložený český pivovar je Břevnovský klášterní pivovar, který byl založen roku 993.
Prním dokladem souvisejícím přímo s výrobou piva je nadační listina prvního českého krále Vratislava II., ve které panovník přidělil kapitule desátek chmele na vaření piva. Nejstarším dokladem o pěstování chmele na území českých zemí je nadační listina ze 30. let 11. století knížete Břetislava. Největší rozvoj v oblasti výroby u nás nastal ve 12. století, kdy měl na území státu právo vařit pivo kdokoliv.
O velkou reformu výroby sladu a piva, která byla prvním krokem v rozvoji typických vlastností současných českých piv, se zasloužil v 18. století český sládek František Ondřej Poupě (1753–1805). Navrhl řadu nových zařízení pro výrobu sladu a piva, přesvědčoval sládky, aby používali výhradně ječný slad, upravil dávkování chmele. Na sklonku života založil v Brně pivovarskou školu, která byla zřejmě první svého druhu v Evropě a absolvovala ji řada nejen českých sládků, ale i pivovarníků ze zahraničí.
Významným mezníkem v českém pivovarství bylo založení Měšťanského pivovaru v Plzni (dnešního Prazdroje) v roce 1842, který vyráběl výhradně spodně kvašená piva. Pivo mělo velmi dobrou kvalitu a během krátké doby všechny pivovary v Čechách a na Moravě zavedly tuto technologii výroby.
V polovině 19. století nastal zlatý věk českého pivovarství. Je to období zahájení průmyslové výroby sladu a piva. Vynikající rozvoj českého pivovarství a kvalita jeho výrobků byla podpořena třemi základními faktory: optimálními podmínkami pro pěstování surovin sladovnického ječmene a chmele, orientací rozvíjejícího se strojírenského průmyslu na výrobu sladařských a pivovarských zařízení (vyvážela se záhy do 400 zemí) a zajištěním jak vysokoškolské, tak středoškolské výuky pivovarských odborníků. V té době se uvolnila možnost výstavby pivovarů a v Čechách vzniklo okolo 30 nových měšťanských, akciových a soukromých pivovarů. Postupně se zvyšovala celková výroba piva koncentrovaná do větších pivovarů, malé pivovary zanikaly. Pivo se vyváželo prakticky do celého světa.
V roce 1918 nová Československá republika převzala z bývalé habsburské monarchie asi 60 % výrobního potenciálu pivovarů, celkem 562 pivovarů bylo v poměrně špatném stavu. Katastrofu českému pivovarnictví jako veškerému světovému vývoji přinesla druhá světová válka. Po válce řada uzavřených pivovarů již neobnovila svoji činnost. Pivovarský a sladařský průmysl byl postupně v celé Československé republice zestátněn a centrálně řízen.
V době komunistického režimu nebyly do pivovarů a sladoven vkládány potřebné finanční prostředky na modernizaci. Přesto pivovarský obor zajistil na domácím trhu dostatek piva a byl schopný vyvážet pivo a slad nejen do tzv. socialistických zemí, ale i na náročný trh kapitalistických oblastí světa.
Po roce 1989 proběhla privatizace pivovarů, mnohé zanikly, do některých vstoupil zahraniční kapitál. V roce 2003 bylo v České republice 36 sladoven, které vyrobily 483 693 tun sladu. Z toho vývoz činil 213 324 tun (44,10 %). Činných průmyslových pivovarů bylo v roce 2007. vyrobily 18 548 314 hl piva, z toho bylo vyvezeno 2 129 848 hl (11,48 %), roční spotřeba na jednoho obyvatele činila 160,9 l piva. Sedm největších pivovarů pokrývá 84 % produkce českého piva (jedná se o pivovary Plzeňský Prazdroj, Budějovický Budvar, Staropramen, Královský Pivovar Krušovice, PMS Přerov, Drinks Union a Starobrno).
17. 10. 2008 – České pivo získalo Chráněné zeměpisné označení EU.
Je možný s doplatkem za druhý jednolůžkový pokoj
Dle plánovaných aktivit.
OP, zážitkový poukaz.
Prohlídku Pivovaru Cvikov si prosím objednejte při rezervaci termínu pobytu. Minimální věk účastníka je 18 let. Chcete-li si zážitek užít s přáteli, máme v nabídce také variantu pro 2 a 3 a každý má svůj vlastní jednolůžkový pokoj, kde kdykoliv během pobytu nalezne soukromí a klid. Hotel disponuje až 9 jednolůžkovými pokoji, do tohoto počtu lze k Vašemu poukazu doobjednat pokoje od 4. osoby výš je doplatek pouze 3000/os. a v ceně máte všichni výtečnou večeři – marinovaná vepřová žebírka s přílohou.
Jak uplatnit Edenred na nákup zážitku se dozvíte zde: https://www.firmanazazitky.cz/uplatneni-benefitu#edenred
Jak uplatnit UP Čr na nákup zážitku se dozvíte zde: https://www.firmanazazitky.cz/uplatneni-benefitu#upcr
Jak uplatnit Sodexo na nákup zážitku se dozvíte zde: http://www.firmanazazitky.cz/uplatneni-benefitu#sodexo
Speciální univerzální poukaz s označením BENE, na tento zážitek lze uplatnit.
Kredit Allegria z běžného univerzálního poukazu a/nebo virtuálního účtu na tento zážitek lze uplatnit.
3 990,-
Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.
Zavolejte nám +420 222 316 957
Napište nám kontakt@firmanazazitky.cz
Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.
Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.
Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.
V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.
Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.