Noc v Krumlovské věži

Rádi si dopřáváte neobyčejné zážitky, obdivujete historii a zároveň milujete luxus a komfort dnešní doby?

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Rádi si dopřáváte neobyčejné zážitky, obdivujete historii a zároveň milujete luxus a komfort dnešní doby? Pak je tenhle zážitek trefa do černého. Zažijte noc v Krumlovské Věži. Čeká na vás luxusní a výjimečné ubytování ve více než 500 let staré strážní středověké věži, která je dochována ve svém původním stavu z roku 1505. Propojte se s historií a vychutnejte si jednu ze 4 dominant Českého Krumlova. Tato unikátní záležitost byla časopisem FORBES vybrána mezi 10 nejlepších míst kam na víkend. Zažijte unikátní zkušenost a nezapomenutelné chvíle ve věži, již dříve obývali strážci Rožmberků i Schwarzenbergů, který se nachází pouhých 200 metrů od brány krumlovského zámku.

Co se bude dít?

Po příchodu na místo předáte svůj zážitkový poukaz na recepci a budete ubytováni. Check – in: 14:00 hodin, Check – out: 11:00 hodin.

Co zážitek obnáší?

Poukázku v hodnotě 5 089,- Kč. Můžete ji využít Krumlovské věži například na tento balíček služeb:
ubytování pro 2 osoby na 1 noc,
parkování pro 1 automobil po dobu pobytu,
láhev Bohemia Sekt na uvítanou.

Balíček neobsahuje

Služby a produkty nad rámec hodnoty poukazu.

Co dalšího se hodí vědět?

Stavba věže byla započata 3.8.1497 a do čela kameníků a zedníků, kteří se na ní podíleli, byl jmenován velkolepý mistr a nejvyšší kameník rožmberského panství Jan Gezinger s právem zřídit kamenický cech podle vzoru huti v Pasově. Roku 1505 byla stavba tohoto velkolepého díla dokončena. Událost je zaznamenána rožmberským historikem a archivářem Václavem Březanem. Až do konce 18. století sloužila okrouhlá nárožní věž někdejšího opevnění města s klíčovými střílnami svému původnímu účelu.
V roce 1805 nechal kníže Josef II. ze Schwarzenbergu baštu přebudovat na byt hlídače, který měl střežit nedaleké knížecí rechle na Vltavě. Zvenku se věž zachovala v neporušeném stavu s původní středověkou omítkou.

Věž zůstala v původním stavu až do dnešní doby a je považována za mimořádně významnou kulturní památku, jeden z mála dochovaných fortifikačních objektů města, které dokumentují historický vývoj jeho opevnění. V roce 1986 byla její podoba vyražena na pamětní mince (50 Kč) a to společně s dalšími třemi největšími dominantami města: Zámek, kostel Sv. Víta a městská radnice. V roce 1990 pak byla věž prodána městem Český Krumlov do soukromého vlastnictví a byl otevřen Penzion ve věži. Roku 2008 je Krumlovská věž zařazena na seznam „Unikátní hotely světa“ jako první ubytování v České republice.

Následně (2015) byla prodána původními majiteli nynějším majitelům, kteří měli vizi kompletní rekonstrukce s láskou k historii a chtěli zde otevřít jiný typ ubytování s důrazem na každý detail a luxus s odkazem na staré doby. To se jim po skoro ročním přetváření podařilo a věž je v roce 2016 otevřena v dnešní podobě za účelem poskytnout hostům výjimečnou zkušenost a nezapomenutelné chvíle ve středověké strážní věži. Výsledkem je více než 500 let stará věž v původním stavu se standardy a luxusem 21. století. V celé Evropě se nachází pouze dvě podobné věže, ve kterých se lze ubytovat.

Doprovod

Je možný - 1 dítě do 2 let.

Oblečení

Pohodlné dle vlastního uvážení.

Na co určitě nezapomenout

OP, zážitkový poukaz.

Poznámka

Zážitek je možné bez stornopoplatků zrušit 15 dní předem. Parkování je hned naproti Věži, malá dřevěná budka s nápisem Maleček, kde obsluze ukážete svůj poukaz a sdělíte, že parkování máte v ceně pobytu ve Věži. Pokud na parkovišti nikdo není, zaparkujete a tuto skutečnost nahlaste na recepci a my vše na parkovišti vyřídíme. Zážitek není možné čerpat v tyto dny: 31.12., 1.1., velikonoc PÁ-PO a slavností pětilisté růže v červnu PÁ-NE).

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Hodnocení zážitku

4.8 (6 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Český Krumlov

od 8 140,-


Podobné zážitky

Nejprodávanější

Dolní Morava

od 5 000,-

Dolní Morava

od 10 000,-

Dolní Morava

od 15 000,-

Pec pod Sněžkou

od 5 000,-

Pec pod Sněžkou

od 10 000,-

Pec pod Sněžkou

od 15 000,-

sleva 300 Kč

Evropa - dle výběru

1 290,- 990,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.