Rozveselme ukrajinské děti  aneb jak jsme se do pomoci Ukrajině zapojili my
11.04.2022

Rozveselme ukrajinské děti aneb jak jsme se do pomoci Ukrajině zapojili my

Allegria pomáhá dětem ukrajinských uprchlíků se adaptovat v České republice. Zorganizovala pro ně 8 různých zážitků, díky kterým budou mít aspoň na chvilku důvod k úsměvu.

Ani nám v Allegrii není situaci na Ukrajině lhostejná. Dlouho jsme si lámali hlavy, jak bychom se mohli do pomoci Ukrajině zapojit i my tak, aby to dávalo smysl. Později se k nám dostal nápad od manželky ukrajinského velvyslance působícího v Praze Olgy Perebyinis, že bychom mohli zorganizovat zážitky pro děti ukrajinských uprchlíků, které našly zázemí v České republice. Nejhůře se v cizím prostředí adaptují děti, proto by bylo dobré jim aklimatizaci v cizí zemi zpříjemnit. Nápad se nám tak zalíbil, že jsme všeho nechali a hned se pustili do plánování a vybírání těch nejlepších zážitků.
Navíc si skromně myslíme, že jsme na tuhle práci ti nejlepší, neboť radost rozdáváme kudy chodíme. Tímto nápadem jsme nadchli i naše dodavatele, kteří hned souhlasili a do projektu se zapojili. Nakonec jsme vybrali 8 různých zážitků celkově pro 156 dětí. Vybírali jsme zážitky primárně v Praze a ve středočeském kraji, aby děti nemusely daleko cestovat.

Tak zážitky již máme, ale kde vezmeme děti? Znovu jsme si lámali hlavy, děti jsou totiž to nejcennější, co Vám někdo může svěřit a pro uprchlíky to platí několikanásobně. Chtěli jsme udělat radost co nejvíce dětem, a tak nepřipadalo v úvahu, aby s námi jezdili i rodiče, protože by to snížilo kapacitu dětí na zážitku. Štěstí nám šlo naproti a dostali jsme kontakt na základní školu nedaleko Prahy, kam chodí dvě třídy ukrajinských dětí. Děti tam mají své ukrajinské učitelky, které mluví i česky, takže nám s organizací dětí a hlavně překladem na zážitcích pomohou. Uff! To se nám ulevilo. Zážitky žijeme, děti zbožňujeme, ale ukrajinsky neumíme. Tak teď už jen autobus a můžeme vyrazit za dobrodružstvím. Řídili jsme se heslem: Rozvesleme ukrajinské děti a doufali, že tímto projektem nadchneme i nějakého autobusového dopravce, který do toho půjde nadšeně s námi. A opět se zadařilo! 3krát hurá, takže jaké zážitky nás s dětmi čekají? Děti si upečou vlastního beránka na kurzu pečení, budou se učit surfovat pomocí indoor surfing simulátoru, zahrají si mini golf v Adventure parku, projedou se na kolotočích v největším hračkářství v ČR, zaskáčou si na trampolínách v Hop Areně, vydají se na pohádkový výlet na zámek, budou si hrát s kostičkami v Muzeu lega a vyřádí se v zábavném lesním EKO parku, kde na ně například čeká venkovní kuchyně.

A jak si děti zážitky užívají, najdete na našich sociální sítích. Níže najdete první z nich.

.

Sledujte nás na sociálních sítích


Podobné články

Tipy na nejlepší vánoční dárky

Tipy na nejlepší vánoční dárky

01.09.2023

Máte dost nakupování parfémů, ponožek či vánočních svetrů se sobem? Zkuste letos pořídit svým známým něco trochu netradičního. Zážitek, kurz vaření nebo třeba poukázku na masáž.

Kam na wellness: 10 tipů, kde si užít předvánoční pohodu

Kam na wellness: 10 tipů, kde si užít předvánoční pohodu

07.09.2023

Najděte si čas mezi vánočními nákupy a pečením cukroví a vyrazte do oblíbeného wellness centra. Věřte nebo ne, wellness má pozitivní vliv nejen na vaše tělo, ale také na psychiku, což se před vánočními svátky hodí.

Jak originálně darovat vánoční dárek?

Jak originálně darovat vánoční dárek?

30.10.2023

Chcete udělat z předání dárku zážitek sám o sobě? Inspirujte se 5 tipy na způsoby, jak darovat Vánoční dárek originálně a kreativně. Fantazii se meze nekladou!

Dárek na poslední chvíli: 8 tipů na dárky, které zařídíte hned

Dárek na poslední chvíli: 8 tipů na dárky, které zařídíte hned

07.11.2023

Tlačí vás čas, Vánoce za rohem a vy stále nemáte dárek pod stromeček? Inspirujte se tipy na dárky, které vyřešíte za pár minut. Žádné trajdání po obchodech. Žádné předvánoční fronty. Vyberte a nakupte jednoduše z gauče.

22 nejlepších restaurací v ČR

22 nejlepších restaurací v ČR

04.07.2023

Ne vždy musí být cílem vašeho cestování zámek, nebo přírodní památka. Českou republiku můžete poznávat i prostřednictvím těch nejlepších restaurací. Které to jsou?

 

4+1 hra na zahradní párty

4+1 hra na zahradní párty

17.04.2023

Blíží se jaro, počasí se otepluje a lidé stále více času tráví venku. Pořádáte zahradní párty a chcete prolomit ledy? Co by mohlo být lepší než si zahrát nějakou společenskou hru? V dnešním článku se podíváme na 4+1 her, které můžete hrát na zahradní párty.

13 tipů kam na glamping v ČR

13 tipů kam na glamping v ČR

22.09.2025

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V tomto článku se podíváme na několik nejlepších glampingových míst v České republice, kde můžete zažít nezapomenutelné chvíle a uniknout od každodenního stresu. Nejdříve si však musíme ujasnit, co ten glamping vlastně je.

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

28.04.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V České republice jsou celkem čtyři národní parky. Byla by škoda, nechat si jejich krásy ujít. Proto jsme parkům zasvětili celý jeden článek. Podíváme se na místa, která v parcích musíte navštívit a řekneme vám pár tipů na aktivity, které si při návštěvě užít.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.