Mám poukaz |

Rozveselme ukrajinské děti  aneb jak jsme se do pomoci Ukrajině zapojili my
11.04.2022

Rozveselme ukrajinské děti aneb jak jsme se do pomoci Ukrajině zapojili my

Allegria pomáhá dětem ukrajinských uprchlíků se adaptovat v České republice. Zorganizovala pro ně 8 různých zážitků, díky kterým budou mít aspoň na chvilku důvod k úsměvu.

Ani nám v Allegrii není situaci na Ukrajině lhostejná. Dlouho jsme si lámali hlavy, jak bychom se mohli do pomoci Ukrajině zapojit i my tak, aby to dávalo smysl. Později se k nám dostal nápad od manželky ukrajinského velvyslance působícího v Praze Olgy Perebyinis, že bychom mohli zorganizovat zážitky pro děti ukrajinských uprchlíků, které našly zázemí v České republice. Nejhůře se v cizím prostředí adaptují děti, proto by bylo dobré jim aklimatizaci v cizí zemi zpříjemnit. Nápad se nám tak zalíbil, že jsme všeho nechali a hned se pustili do plánování a vybírání těch nejlepších zážitků.
Navíc si skromně myslíme, že jsme na tuhle práci ti nejlepší, neboť radost rozdáváme kudy chodíme. Tímto nápadem jsme nadchli i naše dodavatele, kteří hned souhlasili a do projektu se zapojili. Nakonec jsme vybrali 8 různých zážitků celkově pro 156 dětí. Vybírali jsme zážitky primárně v Praze a ve středočeském kraji, aby děti nemusely daleko cestovat.

Tak zážitky již máme, ale kde vezmeme děti? Znovu jsme si lámali hlavy, děti jsou totiž to nejcennější, co Vám někdo může svěřit a pro uprchlíky to platí několikanásobně. Chtěli jsme udělat radost co nejvíce dětem, a tak nepřipadalo v úvahu, aby s námi jezdili i rodiče, protože by to snížilo kapacitu dětí na zážitku. Štěstí nám šlo naproti a dostali jsme kontakt na základní školu nedaleko Prahy, kam chodí dvě třídy ukrajinských dětí. Děti tam mají své ukrajinské učitelky, které mluví i česky, takže nám s organizací dětí a hlavně překladem na zážitcích pomohou. Uff! To se nám ulevilo. Zážitky žijeme, děti zbožňujeme, ale ukrajinsky neumíme. Tak teď už jen autobus a můžeme vyrazit za dobrodružstvím. Řídili jsme se heslem: Rozvesleme ukrajinské děti a doufali, že tímto projektem nadchneme i nějakého autobusového dopravce, který do toho půjde nadšeně s námi. A opět se zadařilo! 3krát hurá, takže jaké zážitky nás s dětmi čekají? Děti si upečou vlastního beránka na kurzu pečení, budou se učit surfovat pomocí indoor surfing simulátoru, zahrají si mini golf v Adventure parku, projedou se na kolotočích v největším hračkářství v ČR, zaskáčou si na trampolínách v Hop Areně, vydají se na pohádkový výlet na zámek, budou si hrát s kostičkami v Muzeu lega a vyřádí se v zábavném lesním EKO parku, kde na ně například čeká venkovní kuchyně.

A jak si děti zážitky užívají, najdete na našich sociální sítích. Níže najdete první z nich.

.

Sledujte nás na sociálních sítích


Podobné články

Let balónem - jak probíhá jeden z nejúžasnějších zážitků na nebi?

Let balónem - jak probíhá jeden z nejúžasnějších zážitků na nebi?

17.01.2023

Vydat se k nebi a zažít ten těžko popsatelný pocit, kdy se takřka dotýkáte nebe. Být ve výšce několika set metrů a užívat si tu nespoutanou volnost a vzrušení. To a mnohem víc vám dá let balónem. Zážitek, na který budete s úsměvem vzpomínat celý svůj život. Jak ale takový let probíhá a co byste měli vědět, než nastoupíte do koše a odpoutáte se od země?

8 tipů na originální párové aktivity - zažijte to společně

8 tipů na originální párové aktivity - zažijte to společně

17.01.2023

Pokud se rozhodnete vyzkoušet některý ze zážitků z naší nabídky společně, čeká vás jednou tolik zábavy a parádních vzpomínek. Ve dvou se to přece lépe táhne. Pojďme se tedy podívat na aktivity, které můžete podniknout se svou drahou polovičkou. Na své si přijdou jak čerstvě zamilované dvojice toužící po romantice, tak i manželské páry, které už mají pár výročí za sebou a touží po pořádném odvázání se. S našimi tipy se nebude nudit nikdo.

Výhody saunování - Vše, co byste měli vědět o návštěvě sauny

Výhody saunování - Vše, co byste měli vědět o návštěvě sauny

17.01.2023

Patříte mezi horlivé vyznavače sauny a nebo teprve uvažujete, že byste ji začali pravidelně navštěvovat? Možné je, že patříte i do kategorie lidí, kteří saunu nikdy nevyzkoušeli a nijak nad jejími blahodárnými účinky nepřemýšleli. Možná byste měli. Saunování není totiž jen tak nějaký relax, ale přináší nejedno zdravotní pozitivum. Pojďme si ale nejdříve říct něco k samotné historii saunování.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

Prožijte nezapomenutelné chvíle s Vašimi blízkými – darujte jim zážitek jako dárek a ukažte jim, jak moc si jich vážíte, jak moc je máte rádi! Naše zážitková agentura Vám umožní darovat netradicní dárky a potešit tak opravdu každého. Dárky od Alergie potešily už sta tisíce zákazníku.