Rozveselme ukrajinské děti  aneb jak jsme se do pomoci Ukrajině zapojili my
11.04.2022

Rozveselme ukrajinské děti aneb jak jsme se do pomoci Ukrajině zapojili my

Allegria pomáhá dětem ukrajinských uprchlíků se adaptovat v České republice. Zorganizovala pro ně 8 různých zážitků, díky kterým budou mít aspoň na chvilku důvod k úsměvu.

Ani nám v Allegrii není situaci na Ukrajině lhostejná. Dlouho jsme si lámali hlavy, jak bychom se mohli do pomoci Ukrajině zapojit i my tak, aby to dávalo smysl. Později se k nám dostal nápad od manželky ukrajinského velvyslance působícího v Praze Olgy Perebyinis, že bychom mohli zorganizovat zážitky pro děti ukrajinských uprchlíků, které našly zázemí v České republice. Nejhůře se v cizím prostředí adaptují děti, proto by bylo dobré jim aklimatizaci v cizí zemi zpříjemnit. Nápad se nám tak zalíbil, že jsme všeho nechali a hned se pustili do plánování a vybírání těch nejlepších zážitků.
Navíc si skromně myslíme, že jsme na tuhle práci ti nejlepší, neboť radost rozdáváme kudy chodíme. Tímto nápadem jsme nadchli i naše dodavatele, kteří hned souhlasili a do projektu se zapojili. Nakonec jsme vybrali 8 různých zážitků celkově pro 156 dětí. Vybírali jsme zážitky primárně v Praze a ve středočeském kraji, aby děti nemusely daleko cestovat.

Tak zážitky již máme, ale kde vezmeme děti? Znovu jsme si lámali hlavy, děti jsou totiž to nejcennější, co Vám někdo může svěřit a pro uprchlíky to platí několikanásobně. Chtěli jsme udělat radost co nejvíce dětem, a tak nepřipadalo v úvahu, aby s námi jezdili i rodiče, protože by to snížilo kapacitu dětí na zážitku. Štěstí nám šlo naproti a dostali jsme kontakt na základní školu nedaleko Prahy, kam chodí dvě třídy ukrajinských dětí. Děti tam mají své ukrajinské učitelky, které mluví i česky, takže nám s organizací dětí a hlavně překladem na zážitcích pomohou. Uff! To se nám ulevilo. Zážitky žijeme, děti zbožňujeme, ale ukrajinsky neumíme. Tak teď už jen autobus a můžeme vyrazit za dobrodružstvím. Řídili jsme se heslem: Rozvesleme ukrajinské děti a doufali, že tímto projektem nadchneme i nějakého autobusového dopravce, který do toho půjde nadšeně s námi. A opět se zadařilo! 3krát hurá, takže jaké zážitky nás s dětmi čekají? Děti si upečou vlastního beránka na kurzu pečení, budou se učit surfovat pomocí indoor surfing simulátoru, zahrají si mini golf v Adventure parku, projedou se na kolotočích v největším hračkářství v ČR, zaskáčou si na trampolínách v Hop Areně, vydají se na pohádkový výlet na zámek, budou si hrát s kostičkami v Muzeu lega a vyřádí se v zábavném lesním EKO parku, kde na ně například čeká venkovní kuchyně.

A jak si děti zážitky užívají, najdete na našich sociální sítích. Níže najdete první z nich.

.

Sledujte nás na sociálních sítích


Podobné články

Co vidět v jižních Čechách: 11 tipů na výlet

Co vidět v jižních Čechách: 11 tipů na výlet

12.06.2024

Plánujete dovolenou v jižních Čechách? Náš článek vám představí 11 nejlepších tipů na výlet, které nesmíte minout. Prozkoumejte historický Český Krumlov, projděte se korunami stromů v Lipně, nebo navštivte pohádkový zámek Hluboká. Užijte si krásnou přírodu a památky, které tato oblast nabízí, a inspirujte se našimi tipy pro nezapomenutelné zážitky.

Kam na výlet v Moravskoslezském kraji? 7 tipů kam vyrazit

Kam na výlet v Moravskoslezském kraji? 7 tipů kam vyrazit

29.05.2024

Plánujete výlet v Moravskoslezském kraji? Nechte se inspirovat naším průvodcem a objevte jedinečná místa jako industriální Areál Dolní Vítkovice v Ostravě, zámek Hradec nad Moravicí nebo nádhernou Stezku Valaška v Beskydech. Každé z těchto míst stojí za návštěvu a ve vašem moravskoslezském itineráři by neměli chybět.

Kam na výlet s dětmi v Olomouci a okolí: 7 tipů na aktivity

Kam na výlet s dětmi v Olomouci a okolí: 7 tipů na aktivity

10.05.2024

Hledáte tipy na rodinné výlety v Olomouci a okolí? Přinášíme vám 7 skvělých výletů, které zaručeně potěší nejen vaše děti, ale i vás. Ať už hledáte kam s dětmi když prší nebo když je venku hezky, v článku najdete výlet přesně pro vás.

15 nejromantičtějších filmů všech dob

15 nejromantičtějších filmů všech dob

02.04.2024

I když se večery pomalu ale jistě zkracují, stále zůstává spoustu času a prostoru pro společné chvíle na gauči. A pokud zrovna nevíte, jaký film byste si mohli pustit, pak mrkněte na náš seznam nejromantičtějších filmů všech dob. Filmy nejsou seřazeny v žádném konkrétním pořadí.

Stezky pro děti: 13 tipů kam vyrazit

Stezky pro děti: 13 tipů kam vyrazit

07.03.2024

Hledáte kam s dětmi na výlet? Inspirujte se našimi 13 tipy na stezky pro děti po celé ČR. Od magických setkání na Ježíškově cestě v Krušných horách, přes hravé objevování přírody v Lesním parku Klimkovice, až po pohádkové a pirátské výpravy u Baťova kanálu. Vyrazte na výlet, kde se vaše děti vyřádí a něco se přiučí.

Kam na výlet s dětmi Ostrava: nejlepší tipy pro rodinný den

Kam na výlet s dětmi Ostrava: nejlepší tipy pro rodinný den

29.02.2024

Hledáte tipy na rodinný výlet v Ostravě, kde by se vaše děti mohly nejen skvěle bavit, ale i něco nového naučit? Ostrava nabízí mnoho atrakcí, které splní očekávání každého malého dobrodruha i zvídavého vědátora. Od fascinujícího světa techniky v Dolních Vítkovicích, přes druhou největší ZOO v České republice, až po adrenalinové zábavy v E-motion parku. Inspirujte se našimi 9 tipy na výlety pro rodiny s dětmi.

Výlet Severní Čechy: 13 tipů na objevování krás regionu

Výlet Severní Čechy: 13 tipů na objevování krás regionu

23.02.2024

Národní park České Švýcarsko, památky jako zámky Děčín a Sychrov, Hrady Hněvín a Trosky - to je jen zlomek toho, co nabízejí Severní Čechy. Inspirujte se 13 tipy na výlet v Ústeckém a Libereckém kraji.

Olomoucký kraj: Tipy na výlety a aktivity

Olomoucký kraj: Tipy na výlety a aktivity

16.02.2024

Olomoucký kraj nabízí širokou škálu výletů a aktivit. Od prozkoumávání historických památek po návštěvu ojedinělých přírodních úkazů v Jeseníkách, v této krásné oblasti je pro každého něco. Inspirujte se našimi 20 tipy na výlet.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.