Mám poukaz |

Rozveselme ukrajinské děti  aneb jak jsme se do pomoci Ukrajině zapojili my
11.04.2022

Rozveselme ukrajinské děti aneb jak jsme se do pomoci Ukrajině zapojili my

Allegria pomáhá dětem ukrajinských uprchlíků se adaptovat v České republice. Zorganizovala pro ně 8 různých zážitků, díky kterým budou mít aspoň na chvilku důvod k úsměvu.

Ani nám v Allegrii není situaci na Ukrajině lhostejná. Dlouho jsme si lámali hlavy, jak bychom se mohli do pomoci Ukrajině zapojit i my tak, aby to dávalo smysl. Později se k nám dostal nápad od manželky ukrajinského velvyslance působícího v Praze Olgy Perebyinis, že bychom mohli zorganizovat zážitky pro děti ukrajinských uprchlíků, které našly zázemí v České republice. Nejhůře se v cizím prostředí adaptují děti, proto by bylo dobré jim aklimatizaci v cizí zemi zpříjemnit. Nápad se nám tak zalíbil, že jsme všeho nechali a hned se pustili do plánování a vybírání těch nejlepších zážitků.
Navíc si skromně myslíme, že jsme na tuhle práci ti nejlepší, neboť radost rozdáváme kudy chodíme. Tímto nápadem jsme nadchli i naše dodavatele, kteří hned souhlasili a do projektu se zapojili. Nakonec jsme vybrali 8 různých zážitků celkově pro 156 dětí. Vybírali jsme zážitky primárně v Praze a ve středočeském kraji, aby děti nemusely daleko cestovat.

Tak zážitky již máme, ale kde vezmeme děti? Znovu jsme si lámali hlavy, děti jsou totiž to nejcennější, co Vám někdo může svěřit a pro uprchlíky to platí několikanásobně. Chtěli jsme udělat radost co nejvíce dětem, a tak nepřipadalo v úvahu, aby s námi jezdili i rodiče, protože by to snížilo kapacitu dětí na zážitku. Štěstí nám šlo naproti a dostali jsme kontakt na základní školu nedaleko Prahy, kam chodí dvě třídy ukrajinských dětí. Děti tam mají své ukrajinské učitelky, které mluví i česky, takže nám s organizací dětí a hlavně překladem na zážitcích pomohou. Uff! To se nám ulevilo. Zážitky žijeme, děti zbožňujeme, ale ukrajinsky neumíme. Tak teď už jen autobus a můžeme vyrazit za dobrodružstvím. Řídili jsme se heslem: Rozvesleme ukrajinské děti a doufali, že tímto projektem nadchneme i nějakého autobusového dopravce, který do toho půjde nadšeně s námi. A opět se zadařilo! 3krát hurá, takže jaké zážitky nás s dětmi čekají? Děti si upečou vlastního beránka na kurzu pečení, budou se učit surfovat pomocí indoor surfing simulátoru, zahrají si mini golf v Adventure parku, projedou se na kolotočích v největším hračkářství v ČR, zaskáčou si na trampolínách v Hop Areně, vydají se na pohádkový výlet na zámek, budou si hrát s kostičkami v Muzeu lega a vyřádí se v zábavném lesním EKO parku, kde na ně například čeká venkovní kuchyně.

A jak si děti zážitky užívají, najdete na našich sociální sítích. Níže najdete první z nich.

.

Sledujte nás na sociálních sítích


Podobné články

Let balónem - jak probíhá jeden z nejúžasnějších zážitků na nebi?

Let balónem - jak probíhá jeden z nejúžasnějších zážitků na nebi?

04.05.2023

Vydat se k nebi a zažít ten těžko popsatelný pocit, kdy se takřka dotýkáte nebe. Být ve výšce několika set metrů a užívat si tu nespoutanou volnost a vzrušení. To a mnohem víc vám dá let balónem. Zážitek, na který budete s úsměvem vzpomínat celý svůj život. Jak ale takový let probíhá a co byste měli vědět, než nastoupíte do koše a odpoutáte se od země?

Originální párové aktivity: Co můžete podniknout se svou drahou polovičkou?

Originální párové aktivity: Co můžete podniknout se svou drahou polovičkou?

12.10.2022

Stereotyp je největším nepřítelem dlouhodobých vztahů. Jak si udržet v páru neustálé napětí a jiskru? Přece zajímavými párovými aktivitami. A my jich pro vás máme hned několik.

Sauna: Jaké jsou její benefity?

Sauna: Jaké jsou její benefity?

18.11.2022

Pravidelné saunování má pozitivní vliv jak na tělo, tak i na mysl. Kromě detoxikace organismu a otužování se také můžete těšit na lepší pleť, zvýšenou imunitu nebo třeba kvalitnější spánek. Jaké další benefity pravidelné saunování nabízí najdete v tomto článku.

Skydiving: Je lepší ten indoorový nebo outdoorový?

Skydiving: Je lepší ten indoorový nebo outdoorový?

05.06.2023

Skydiving patří mezi ty nejextrémnější zážitky, které můžete absolvovat. Ale co když se nechcete vrhat z letadla a rádi byste zažili pocit volného pádu? Indoor skydiving je skvělou alternativou oproti tomu klasickému. Pokud stále nevíte, jaká varianta je pro vás vhodnější, tak se spolu podíváme na jejich výhody a nevýhody.

4 Tipy na Dárky Pro Oslavence, Kterého Neznáte

4 Tipy na Dárky Pro Oslavence, Kterého Neznáte

02.06.2023

Máte před sebou těžký úkol. Koupit dárek pro oslavence, kterého skoro neznáte. Ale nebojte, máme pro vás čtyři tipy, s kterými se trefíte do gusta každému.

Proč darovat dítěti zážitek?

Proč darovat dítěti zážitek?

25.05.2023

Na hmotné dárky jsou děti od určitého věku zvyklé. Co kdybyste jim, ale pro tentokrát darovali zážitek? Důvodů, proč je obdarovat něčím jiným než elektronikou nebo další zbytečnou hračkou je hned několik.

Gastro cestování: Které restaurace jsou ty nejlepší v ČR?

Gastro cestování: Které restaurace jsou ty nejlepší v ČR?

22.05.2023

Ne vždy musí být cílem vašeho cestování zámek, nebo přírodní památka. Českou republiku můžete poznávat i prostřednictvím těch nejlepších restaurací. Které to jsou?

Kdo si hraje nezlobí aneb 19 her, kterými zabavíte děti na cestách

Kdo si hraje nezlobí aneb 19 her, kterými zabavíte děti na cestách

02.05.2023

Cestování s dětmi může být náročné, zejména pokud vás čeká dlouhá a náročná cesta. Abychom vám trochu usnadnili život a zpříjemnili cestu, přinášíme vám 19 her, které zabaví vás a hlavně vaše děti. Tak pojďme na to!Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.