Kam s dětmi v Brně a okolí? 8 tipů na výlety
16.08.2023

Kam s dětmi v Brně a okolí? 8 tipů na výlety

Plánujete rodinný výlet v Brně a okolí? Objevte top atrakce, od zábavních parků, jako je BRuNO, přes Dinopark Vyškov až po vzdělávací Mendelovo muzeum. Ať už hledáte adrenalinové zážitky, výlety do přírody, nebo chcete strávit s dětmi den se zvířaty, tady najdete 8 nejlepších tipů na výlety s dětmi v Brně a okolí.

Zábavní park BRuNO

Hledáte místo, kde se vaše děti mohou pořádně vyřádit? V rodinném parku BruNO zábavu najdou děti všech věkových kategorií. Na rozloze 4 000 m2 se nachází více jak 40 atrakcí, jako například autodrom, moře s lodičkami, tobogán dlouhý 38 metrů a 14 pater labyrintu. Součástí parku je také hernička „Mláďata" pro maminky s dětmi do 4 let. Za hezkého počasí je otevřená od jara do podzimu i venkovní část, kde je dalších 13 atrakcí a vodní svět.

Po náročném dni plném skákání a dovádění vemte děti do bistra nebo restaurace, které jsou v areálu parku. Pokud se sem rozhodnete vyrazit v létě, tak doporučujeme vzít dětem náhradní oblečení, popřípadě i plavky. Zejména v létě je v parku hodně dětí, tudíž lepší je sem zavítat ve všední den, ušetřit si fronty a trochu peněz.

 • Vstupné: 110-420 Kč za dítě (záleží na dnu, sezóně a věku dítěte) a 80-140 Kč za dospělého (záleží na dnu)
 • Vhodné pro děti do 15 let

Lamacentrum Hády

Za nejen krásnou přírodou se s dětmi vydejte na výlet do Lamacentrum Hády v lomu Džungle. Lamy Alpaky, kozy, králíci a ovečky vám budou při procházce lomem dělat společnost. V areálu jsou rozesety různé zábavné prvky, takže se vaše ratolesti nudit nebudou, navíc si u vstupu můžete koupit i granule a společně s dětmi nakrmit lamy.

K Lamacetrum vás čeká menší výšlap, takže si doporučujeme vzít nějaké pevnější boty a vhodně se obléknout. K lamám můžete pouze s průvodcem, který vám a dětem řekne kdejakou zajímavost a nechá vás je nakrmit a pomazlit se s nimi.

 • Vstupné: 40 Kč za dítě a 80 Kč za dospělého (pouze v hotovosti!)
 • Vhodné pro všechny věkové kategorie

Dinopark Vyškov

Desítky modelů dinosaurů v životní velikosti, 4D kino a visutá lanová dráha na vás a vaše děti čekají v Dinoparku Vyškov. Vstupenka do Dinoparku zahrnuje i vstup do vyškovské Zoo, takže výlety to budou vlastně dva. Součástí areálu jsou všelijaká hřiště a jiné atrakce, jako například paleontologické hřiště, prolézačky, houpadla a foto koutek. Pro děti bude tento výlet nejenom velká zábava, ale také se na něm něco naučí o historii naší planety. V parku je totiž i naučný pavilon Cesta do minulosti Země plný starodávných artefaktů vystavěný ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni.

Doporučujeme přijet v brzkých hodinách, jak kvůli parkování, tak i z důvodu, že do Dinoparku se dostanete pouze jejich vláčkem, který jezdí po 20 minutách. Pokud se tedy do parku snaží dostat hodně lidí, může se stát, že budete čekat frontu na vláček.

 • Vstupné: děti 190 Kč a 290 Kč dospělí
 • Vhodné pro děti do 15 let

Bobovka U Mlýna

Za špetkou adrenalinu vyrazte s dětmi na bobovou dráhu do Mariánského údolí. Čeká vás něco málo přes kilometr dlouhá jízda s největším převýšením na Moravě. Nejde však o nic, co by bylo na děti moc, rychlost si můžete sami korigovat.

 • Vstupné: Děti 60 Kč a dospělí 80 Kč
 • Vhodné pro děti od 3 do 15 let (děti do 8 let musí za doprovodu osoby nad 12 let)

Otevřená zahrada

V centru Brna hned vedle parku Špilberk najdete tuto oázu klidu. Jedná se o výukovou zahradu tématicky rozdělenou do 4 živlů - Země, voda, vzduch, oheň. Na celkem 12 stanovištích se děti dozví, jak funguje ekosystém a různé jiné zajímavosti. Na recepci si můžete koupit jejich samoobslužné hry a procházku si zpestřit. Najdete tu i malou farmu, kde chovají ovce, slepice, králíky a včely.

V horkých letních dnech oceníte místní bistro, kde si můžete dát něco vychlazeného k pití. Zahrada je přístupná pro veřejnost od dubna do září.

 • Vstupné: zdarma
 • Vhodné pro všechny věkové kategorie

Únikovky pro děti v Brně a okolí

Za dobrodružnou a rozhodně ne pro klaustrofobiky vhodnou únikovou hrou jeďte do Moravského krasu do obce Ostrov u Macochy. Dostanete jeskyňářskou kombinézu, čelovku přilbu a vyrazíte do jeskyně, ano čtete správně, únikovka se odehrává v jeskyni Bertalánka.

 • Cena: 1170 Kč
 • Vhodné pro děti od 5 až 15 let

Za hezkého počasí vyrazte na venkovní únikovku v centru Brna - Hon na draka. S dětmi budete řešit všelijaké hádanky a vaším úkolem bude vysvobodit princeznu.

 • Cena: 1 099 Kč
 • Vhodné pro děti od 3 do 10 let
unikovka jeskyne

Mendelovo muzeum

Objevte fascinující svět průkopníka genetiky, Gregora Johanna Mendela, a tajuplný svět buněčného jádra v Mendelově muzeu. První expozice se věnuje životu a práci Mendela a druhá více interaktivní expozice vás a vaše děti seznámí s jádrem a genetikou zábavnou formou. V budově Mendelova muzea můžete objevit i místní zahradu, včelín, Mendelův skleník nebo Mendelův refektář, to je však možné pouze s průvodcem.

Expozice Gregor Johann Mendel - příběh skromného génia a Genetika aneb Podivuhodná cesta do jádra buňky projdete zhruba za hodinu. Možné je si projít expozice s průvodcem, nutná je však předchozí rezervace.

 • Vstupné: za dítě 100 Kč za dospělého 130 Kč
 • Vhodné pro děti od 5 do 17 let

Hopsálkov

Místo pro děti a rodiče, kde najdete 600 m2 velké pískoviště, různé typy houpaček, trampolíny, bistro s terasou a mnohem více. Zatímco vy budete relaxovat na písku, děti se vyřádí na desítkách atrakcí, zkrátka se tu budete cítí jako v Itálii, jediné, co tu chybí je moře.

Do golfového areálu Kšírovka, kde Hopsálkov najdete, mají zákaz psy, takže svoje čtyřnohé mazlíčky nechte doma.

 • Vstupné: za dítě 200 Kč a za dospělého 100 Kč na celý den
 • Vhodné pro děti všech věkových kategorií

Zážitky pro děti a rodinu

Podobné články

Gastro cestování: Které restaurace jsou ty nejlepší v ČR?

Gastro cestování: Které restaurace jsou ty nejlepší v ČR?

04.07.2023

Ne vždy musí být cílem vašeho cestování zámek, nebo přírodní památka. Českou republiku můžete poznávat i prostřednictvím těch nejlepších restaurací. Které to jsou?

 

4+1 hra na zahradní párty

4+1 hra na zahradní párty

17.04.2023

Blíží se jaro, počasí se otepluje a lidé stále více času tráví venku. Pořádáte zahradní párty a chcete prolomit ledy? Co by mohlo být lepší než si zahrát nějakou společenskou hru? V dnešním článku se podíváme na 4+1 her, které můžete hrát na zahradní párty.

12 tipů kam na glamping v ČR

12 tipů kam na glamping v ČR

22.09.2025

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V tomto článku se podíváme na několik nejlepších glampingových míst v České republice, kde můžete zažít nezapomenutelné chvíle a uniknout od každodenního stresu. Nejdříve si však musíme ujasnit, co ten glamping vlastně je.

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

28.04.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V České republice jsou celkem čtyři národní parky. Byla by škoda, nechat si jejich krásy ujít. Proto jsme parkům zasvětili celý jeden článek. Podíváme se na místa, která v parcích musíte navštívit a řekneme vám pár tipů na aktivity, které si při návštěvě užít.

Kdo si hraje nezlobí aneb 19 her, kterými zabavíte děti na cestách

Kdo si hraje nezlobí aneb 19 her, kterými zabavíte děti na cestách

02.05.2023

Cestování s dětmi může být náročné, zejména pokud vás čeká dlouhá a náročná cesta. Abychom vám trochu usnadnili život a zpříjemnili cestu, přinášíme vám 19 her, které zabaví vás a hlavně vaše děti. Tak pojďme na to!

15 tipů na místa kam s dětmi v Praze

15 tipů na místa kam s dětmi v Praze

23.06.2023

Hledáte místa, kam vyrazit s dětmi v Praze? Máme pro vás 15 nápadů, které zaručeně vykouzlí úsměv na tvářích vašich nejmenších.

Kam v Praze a okolí na výlet? 28 tipů kam vyrazit

Kam v Praze a okolí na výlet? 28 tipů kam vyrazit

23.06.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

Nevíte, kam na výlet v Praze a okolí? Nechte se inspirovat našimi 28 tipy na výlety v Praze a okolí. Připravili jsme pro vás seznam míst, které stojí za návštěvu. Ať už máte rádi architekturu, přírodu, gastronomii nebo historii. V tomto článku najdete výlet přesně pro vás.

13 tipů kam na výlet ve Středočeském kraji

13 tipů kam na výlet ve Středočeském kraji

17.07.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

Nevíte kam na výlet ve Středočeském kraji a hledáte inspiraci? Tak to jste tu správně! Od muzeí přes přírodní úkazy, jako jsou Skryjská jezírka nebo lomy Amerika až po zámky a hrady, jako třeba zámek Kačina. V tomto článku najdete výlet přesně pro vás.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.