Kam na výlet v Moravskoslezském kraji?
29.05.2024

Kam na výlet v Moravskoslezském kraji? 7 tipů kam vyrazit

Plánujete výlet v Moravskoslezském kraji? Nechte se inspirovat naším průvodcem a objevte jedinečná místa jako industriální Areál Dolní Vítkovice v Ostravě, zámek Hradec nad Moravicí nebo nádhernou Stezku Valaška v Beskydech. Každé z těchto míst stojí za návštěvu a ve vašem moravskoslezském itineráři by neměli chybět.

Areál Dolní Vítkovice

Areál Dolní Vítkovice v Ostravě je jedinečným industriálním areálem, který byl přeměněn na kulturní a vzdělávací centrum. V areálu poznáte historii těžby uhlí, koksování a výroby železa, skrz celkem 5 prohlídkových okruhů.

Podívat se můžete třeba do Vysoké pece č.1, kde se dozvíte o výrobě surového železa a vystoupáte i na Bolt Tower odkud se vám naskytne krásný výhled na Ostravu a okolí. Pokud nejste fanoušci výšek vyrazte na uhelný okruh, který vás provede dolem Hlubina. Seznámíte se s historií těžby uhlí a mimo jiné budete obdivovat i původní těžní stroj.

V areálu najdete také Národní zemědělské muzeum, galerii umění GDM Contemporary nebo Velký a malý svět techniky ideální pro výlet s dětmi. Pokud hledáte další tipy kam s dětmi v Ostravě a okolí, přečtěte si článek Kam na výlet s dětmi Ostrava.

Dolni Vitkovice.JPG

Zámek Hradec nad Moravicí

Za památkami vyrazte do novogotického zámku Hradec nad Moravicí. Historie zámku sahá až do 13. století, kdy byl založen Přemyslovci. Během své existence prošel několika stavebními úpravami. Do dnešní podoby byl zámek přestavěn v 19. století. Zámek Hradec nad Moravicí byl vždy místem, kde se scházela evropská šlechta a umělci, hostil například skladatele Ludwiga van Beethovena a Franze Liszta.

Díky prohlídkový okruhům nahlédnete do bohatě zdobených interiérů zámeckých sálů, salónů a původní kapli. Okolo zámku se rozprostírá velký park a najdete tu i Bílý zámek s Bílou věží.

Stezka Valaška

Stezka Valaška, nacházející se na Pustevnách v Beskydech, je fascinujícím místem pro milovníky přírody a dobrodruhy. Panoramatická stezka dlouhá 610 metrů, vám umožní procházet mezi korunami stromů a obdivovat krásy Beskyd z nové perspektivy. Na stezce najdete také skleněnou adrenalinovou plošinu a himalájskou provazovou lávku a dokonce i kiosek s občerstvením. Pro děti tu je připraveno nejvýše položené trampolínové hřiště v ČR s 9 trampolínami.

Město Štramberk

30 km od Ostravy směrem na Valašské Meziříčí najdete městečko Štramberk, nazývané Valašským Betlémem. Přezdívku si město zasloužilo díky roubeným domům, jejichž historie sahá až do 18. století. Navštivte dominantu města - zříceninu hradu Strallenberg, sejděte dolů na náměstí a podívejte se do muzea Zdeňka Buriana. Rodák ze Štramberku se proslavil nejen v česku jako ilustrátor dobrodružných knížek a malíř pravěku.

Vyrazit můžete také na Bílou horu po Lašské naučné stezce a vystoupat na rozhledu, z které je nádherný výhled na Beskydy i Jeseníky. Pokud vám zbyde nějaký čas, kupte si v cukrárně místní pochoutku Štramberské uši, procházejte se po městě a obdivujte malebné roubenky.

Stramberk.JPG

Landek park

V Petřkovicích najdete multifunkční rekreační zónu - Landek park na místě bývalého Dolu Anselm. Tento areál nabízí největší hornické muzeum v ČR, které prostřednictvím čtvrt kilometru dlouhých podzemních chodeb odhaluje tajemství hornických pracovišť.

Vžijte se do kůže horníka a sfárejte do podzemního dolu, navštivte autentické řetízkové šatny nebo se projeďte důlním vláčkem. Ve sportovně-relaxační části najdete tenisové a nohejbalové kurty, workoutové hřiště a další zařízení pro aktivní odpočinek. Pro rodiny s dětmi je připraveno dětské hřiště a mini zoo.

Praděd

Nejvyšší bod Moravskoslezského kraje s výškou 1491 metrů - Praděd přitahuje návštěvníky svou majestátností a krásnou přírodou. Na vrcholu Pradědu stojí rozhledna s televizním vysílačem, která slouží také jako hotel a restaurace - nejvýše položená svého druhu v České republice. Výhledy z rozhledny nabízí panoramatické výhledy na okolní krajinu, a při dobrém počasí dohlédnete až na vrcholky Vysokých Tater a nízkých Alp.

Lanovku tady sice nenajdete, ale dostat se na vrchol Pradědu není žádná výzva. Auto můžete nechat na parkovišti u motorestu Hvězda a přestoupit na autobus, který vás vyveze do výšky 1 300 m na místo zvané Ovčárna. Odtud půjdete po svých po hezky udržované asfaltce až na vrchol. Cesta se dá v létě zvládnout i s kočárkem, ale v zimě ho radši nechte doma.

Praded.JPG

Naučná stezka Bílá Opava

Za nádhernou přírodou vyrazte na naučnou stezku Bílá Opava. Tento klenot Jeseníků, procházející po březích horské bystřiny Bílé Opavy začíná u hotelu Hubertus a končí u chaty Barborky. Na stezce o délce zhruba 6 km narazíte na 13 informačních tabulí. Bílá Opava je známá svými mosty, schodišti a lávkami, které umožňují bezprostřední kontakt s četnými vodopády, kaskádami a skalními útvary údolí. Nejvyšší vodopád má 7,9 metru.

stezka Bila Opava.JPG

Zážitky v Moravskoslezském kraji
100 Kč za odběr novinek

Podobné články

Co vidět v jižních Čechách: 11 tipů na výlet

Co vidět v jižních Čechách: 11 tipů na výlet

12.06.2024

Plánujete dovolenou v jižních Čechách? Náš článek vám představí 11 nejlepších tipů na výlet, které nesmíte minout. Prozkoumejte historický Český Krumlov, projděte se korunami stromů v Lipně, nebo navštivte pohádkový zámek Hluboká. Užijte si krásnou přírodu a památky, které tato oblast nabízí, a inspirujte se našimi tipy pro nezapomenutelné zážitky.

Kam na výlet s dětmi v Olomouci a okolí: 7 tipů na aktivity

Kam na výlet s dětmi v Olomouci a okolí: 7 tipů na aktivity

10.05.2024

Hledáte tipy na rodinné výlety v Olomouci a okolí? Přinášíme vám 7 skvělých výletů, které zaručeně potěší nejen vaše děti, ale i vás. Ať už hledáte kam s dětmi když prší nebo když je venku hezky, v článku najdete výlet přesně pro vás.

15 nejromantičtějších filmů všech dob

15 nejromantičtějších filmů všech dob

02.04.2024

I když se večery pomalu ale jistě zkracují, stále zůstává spoustu času a prostoru pro společné chvíle na gauči. A pokud zrovna nevíte, jaký film byste si mohli pustit, pak mrkněte na náš seznam nejromantičtějších filmů všech dob. Filmy nejsou seřazeny v žádném konkrétním pořadí.

Stezky pro děti: 13 tipů kam vyrazit

Stezky pro děti: 13 tipů kam vyrazit

07.03.2024

Hledáte kam s dětmi na výlet? Inspirujte se našimi 13 tipy na stezky pro děti po celé ČR. Od magických setkání na Ježíškově cestě v Krušných horách, přes hravé objevování přírody v Lesním parku Klimkovice, až po pohádkové a pirátské výpravy u Baťova kanálu. Vyrazte na výlet, kde se vaše děti vyřádí a něco se přiučí.

Kam na výlet s dětmi Ostrava: nejlepší tipy pro rodinný den

Kam na výlet s dětmi Ostrava: nejlepší tipy pro rodinný den

29.02.2024

Hledáte tipy na rodinný výlet v Ostravě, kde by se vaše děti mohly nejen skvěle bavit, ale i něco nového naučit? Ostrava nabízí mnoho atrakcí, které splní očekávání každého malého dobrodruha i zvídavého vědátora. Od fascinujícího světa techniky v Dolních Vítkovicích, přes druhou největší ZOO v České republice, až po adrenalinové zábavy v E-motion parku. Inspirujte se našimi 9 tipy na výlety pro rodiny s dětmi.

Výlet Severní Čechy: 13 tipů na objevování krás regionu

Výlet Severní Čechy: 13 tipů na objevování krás regionu

23.02.2024

Národní park České Švýcarsko, památky jako zámky Děčín a Sychrov, Hrady Hněvín a Trosky - to je jen zlomek toho, co nabízejí Severní Čechy. Inspirujte se 13 tipy na výlet v Ústeckém a Libereckém kraji.

Olomoucký kraj: Tipy na výlety a aktivity

Olomoucký kraj: Tipy na výlety a aktivity

16.02.2024

Olomoucký kraj nabízí širokou škálu výletů a aktivit. Od prozkoumávání historických památek po návštěvu ojedinělých přírodních úkazů v Jeseníkách, v této krásné oblasti je pro každého něco. Inspirujte se našimi 20 tipy na výlet.

Brno za 3 dny: kde se ubytovat, kde jíst a co vidět

Brno za 3 dny: kde se ubytovat, kde jíst a co vidět

09.02.2024

Brno je plné zajímavých míst i gastro podniků. Vydejte se spolu s námi do tohoto krásného města a užijte si víkend plný procházek, zážitků a ochutnávání.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.