Jak naplánovat svatbu v 10 krocích - na tohle nesmíte zapomenout
13.04.2023

Jak naplánovat svatbu v 10 krocích - na tohle nesmíte zapomenout

Svatba je jedním z nejkrásnějších a nejdůležitějších dnů v životě. Všechno musí být dokonalé, ať už jde o šaty na svatbu, jídlo, hudbu, či dekorace. Plánování svatby může být náročné a stresující, ale pokud víte, na co nezapomenout, můžete si užít celý proces s klidem a radostí. Tento článek vám nabídne praktického průvodce krok za krokem, jak na to.

Krok 1: Rozpočet a svatební seznam

Prvním krokem v plánování svatby je stanovení rozpočtu a vytvoření svatebního seznamu. Přemýšlejte o tom, jaké prvky chcete na svatbě mít a kolik peněz jste ochotni investovat do každého z nich. Rozpočet by měl být realistický a pružný, aby pojmul nečekané výdaje.

prstynky na svatbu

Krok 2: Datum a místo konání svatby

Dalším krokem je stanovení datumu svatby. Při výběru data mějte na paměti roční období a časové možnosti svědků a blízké rodiny. Místo konání svatby by mělo být dostupné pro všechny hosty a mít dostatečnou kapacitu pro počet pozvaných.

Pár tipů na místa konání svatby:

 • Historické zámky

 • Malebné vinice

 • Romantické zahrady

 • Luxusní hotely

 • Útulné chaty v horách

Krok 3: Pozvánky a seznam hostů

Při plánování svatby je důležité sestavit seznam hostů, abyste věděli, kolik lidí očekávát. Pozvánky by měly být odeslány v dostatečném předstihu, aby hosté měli čas se připravit a potvrdit účast.

Nezapomeňte na tyto informace v pozvánkách:

 • Jména snoubenců

 • Datum a čas svatby

 • Místo konání obřadu a hostiny

 • Dress code (pokud nějaký chcete)

 • Kontaktní údaje pro potvrzení účasti

Krok 4: Šaty na svatbu a oblek pro ženicha

Šaty na svatbu a oblek pro ženicha patří mezi nejdůležitější části svatebního plánování. Při výběru šatů na svatbu zvažte svůj styl a rozpočet. Mějte na paměti, že šaty budou možná potřebovat upravit, takže začněte s hledáním vhodných šatů alespoň 6-9 měsíců před svatbou.

Ženich by měl zvolit oblek, který odpovídá stylu svatby a je vkusně sladěný s barvami a vzory šatů nevěsty. Nezapomeňte také na doplňky, jako je kravata, manžetové knoflíčky a kapesníček do saka.

novomanzele

Krok 5: Oddávající a svatební obřad

Vyberte si oddávajícího, který bude mít na starosti svatební obřad. Může jít o duchovního, notáře nebo jinou osobu oprávněnou provádět svatební obřady. Naplánujte si schůzku, kde prodiskutujete detaily obřadu.

Při plánování svatebního obřadu zvažte tradiční prvky, jako jsou výměna prstenů, sliby a svatební pochod, ale je to čistě na vás, je to přeci jenom vaše svatba.

Krok 6: Svatební hostina

Hostina je srdcem každé svatby, a proto je důležité vybrat správné jídlo, nápoje a dekorace. Při výběru menu zohledněte preference svých hostů, alergie a potřeby vegetariánů či veganů. Nezapomeňte také na výběr vhodného nápojového lístku a šampaňského pro přípitek.

Dekorace na svatební hostině by měly být harmonické a odpovídat tématu a stylu svatby. Nezapomeňte na květinovou výzdobu, svíčky, ubrusy, přehozy na židle a další dekorativní prvky.

svatebni vyzdoba

Krok 7: Hudba a zábava

Svatba by měla být veselá a zábavná událost, a proto je důležité zajistit hudbu a zábavu pro hosty. Vyberte si kapelu, DJe nebo hudební skupinu, která vám zahraje oblíbené písničky a pořádně rozproudí atmosféru. Můžete zvážit i další formy zábavy. Populární jsou třeba svatební tomboly, fotokoutek nebo si pozvěte komika či kouzelníka.

Krok 8: Svatební fotograf

Fotografie jsou trvalou vzpomínkou na váš svatební den, proto je důležité vybrat profesionálního fotografa, který zachytí ty nejdůležitější okamžiky. Při výběru fotografa koukejte na portfolio a na recenze. Ujistěte se, že si s ním domluvíte seznam fotek, které chcete mít, a předem projděte časový plán svatebního dne.

svatebni zabava

Krok 9: Doprava na svatební den

Doprava je důležitým prvkem svatebního dne, který zajistí plynulý průběh a přepravu hostů mezi jednotlivými místy. Nezapomeňte také zajistit dopravu pro svatební hosty, pokud je to potřeba.

Krok 10: Líbánky

Plánování líbánků je stejně důležité jako plánování svatby. Vyberte si destinaci, která vám oběma vyhovuje, a rezervujte si letenky, ubytování s dostatečným předstihem. Přemýšlejte o tom, co chcete na líbánkách dělat, ať už jde o relaxaci na pláži, objevování nových kultur nebo aktivní dovolenou.

libanky u more

Zde je stručný přehled kroků:

 1. Rozpočet a svatební seznam

 2. Datum a místo konání svatby

 3. Pozvánky a seznam hostů

 4. Šaty na svatbu a oblek pro ženicha

 5. Oddávající a svatební obřad

 6. Svatební hostina

 7. Hudba a zábava

 8. Svatební fotograf

 9. Doprava na svatební den

 10. Líbánky

Ať už jde o výběr dokonalých šatů na svatbu, místo konání nebo lahodné jídlo a zábavu, klíčem k úspěchu je pečlivé plánování a pozornost k detailům. S předstihem a správnou organizací si zajistíte svatební den, který vám přinese nezapomenutelné vzpomínky na celý život.

Dárky k svatbě

Podobné články

Tipy na nejlepší vánoční dárky

Tipy na nejlepší vánoční dárky

01.09.2023

Máte dost nakupování parfémů, ponožek či vánočních svetrů se sobem? Zkuste letos pořídit svým známým něco trochu netradičního. Zážitek, kurz vaření nebo třeba poukázku na masáž.

Kam na wellness: 10 tipů, kde si užít předvánoční pohodu

Kam na wellness: 10 tipů, kde si užít předvánoční pohodu

07.09.2023

Najděte si čas mezi vánočními nákupy a pečením cukroví a vyrazte do oblíbeného wellness centra. Věřte nebo ne, wellness má pozitivní vliv nejen na vaše tělo, ale také na psychiku, což se před vánočními svátky hodí.

Jak originálně darovat vánoční dárek?

Jak originálně darovat vánoční dárek?

30.10.2023

Chcete udělat z předání dárku zážitek sám o sobě? Inspirujte se 5 tipy na způsoby, jak darovat Vánoční dárek originálně a kreativně. Fantazii se meze nekladou!

Dárek na poslední chvíli: 8 tipů na dárky, které zařídíte hned

Dárek na poslední chvíli: 8 tipů na dárky, které zařídíte hned

07.11.2023

Tlačí vás čas, Vánoce za rohem a vy stále nemáte dárek pod stromeček? Inspirujte se tipy na dárky, které vyřešíte za pár minut. Žádné trajdání po obchodech. Žádné předvánoční fronty. Vyberte a nakupte jednoduše z gauče.

22 nejlepších restaurací v ČR

22 nejlepších restaurací v ČR

04.07.2023

Ne vždy musí být cílem vašeho cestování zámek, nebo přírodní památka. Českou republiku můžete poznávat i prostřednictvím těch nejlepších restaurací. Které to jsou?

 

4+1 hra na zahradní párty

4+1 hra na zahradní párty

17.04.2023

Blíží se jaro, počasí se otepluje a lidé stále více času tráví venku. Pořádáte zahradní párty a chcete prolomit ledy? Co by mohlo být lepší než si zahrát nějakou společenskou hru? V dnešním článku se podíváme na 4+1 her, které můžete hrát na zahradní párty.

13 tipů kam na glamping v ČR

13 tipů kam na glamping v ČR

22.09.2025

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V tomto článku se podíváme na několik nejlepších glampingových míst v České republice, kde můžete zažít nezapomenutelné chvíle a uniknout od každodenního stresu. Nejdříve si však musíme ujasnit, co ten glamping vlastně je.

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

28.04.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V České republice jsou celkem čtyři národní parky. Byla by škoda, nechat si jejich krásy ujít. Proto jsme parkům zasvětili celý jeden článek. Podíváme se na místa, která v parcích musíte navštívit a řekneme vám pár tipů na aktivity, které si při návštěvě užít.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.