Flyboarding: Akční sport, který vám zatají dech
21.07.2022

Flyboarding: Akční sport, který vám zatají dech

Flyboarding je poměrně novou, nicméně velmi moderní adrenalinovou záležitostí. Tahle vodní kratochvíle chytne za srdce nejednoho dobrodruha. Jak takový Flyboarding probíhá a co byste o něm měli vědět?

Historie

Létání nad vodou jako Superman se nevěnujeme zas tak dlouhou dobu. Flyboarding byl totiž oficiálně vynalezený ve Francii kolem roku 2011 Frankem Zapatou, vlastníkem společnosti Zapata Racing. Jeho cílem bylo vytvořit zařízení, které by se dokázalo vznášet nad vodou a to s dostatečnou stabilitou. K úplně prvnímu seznámení veřejnosti s flyboardem došlo v Číně při konání Jet Ski World Championship. Netrvalo dlouho a během několika let se po světě začaly flyboardy prodávat s velkou oblibou. Během poměrně krátké doby si tento adrenalinový sport našel spoustu fanoušků, jejichž počet se každým rokem zvyšuje.

flyboarding

Jak Flyboard funguje?

Zase taková věda to není. Jde v podstatě o zařízení, které je poháněné vodním skútrem o minimálním výkonu 100 hektopascalů. Při celém procesu se tlak vzduchu a vody dostává do dlouhé hadice ve dvou tryskách, nad kterými stojíte. Díky této cirkulaci je možné se odlepit od povrchu a vzletět. V rukách po celou dobu máte ovládání ve spínačích, které jsou velmi intuitivní a naučí se s ním každý. Na začátku vám s tím samozřejmě pomůže zkušený instruktor, který vysvětlí základní principy používání.

Ovládáním regulujete výkon plynu na skútru tak, že máte prostor soustředit se na udržení stabilitu ve vzduchu. Ta je také nejdůležitější k tomu, abyste se ve vzduchu udrželi. Dokázat si poradit s balancem je tak něčím, co se u flyboardu musíte naučit. Díky tomu vám pak půjde letět do všech světových stran. Důležité je hlavně zpevnit celé tělo a nohy hezky propnout, přičemž se musíte soustředit na udržení rovnováhy mezi špičkou a patou. Pokud vám to i tak zní komplikovaně, není se čeho bát. Jde o zcela intuitivní mechaniku, kterou si po chvilce osvojíte.

Flyboarding

I když by někoho mohl flyboarding odradit hned na první pohled, není se čeho obávat. Zvládnou to i lidé, kteří s něčím podobným zkušenosti nemají. Vyzkoušet si to mohou i děti či starší lidé, kteří se stále cítí fit. Věk tedy u flyboardu nehraje nijak významnou a omezující roli. Hlavní je, se cítit fit a vědět, že s podobnou aktivitou nebude mít tělo problém.

Ještě se vrátíme k udržení balancu. Důležité je řídit se dvěma pravidly - nekrčit nohy a snažit se neustále udržet balanc. Stačí toto dodržet a vznášet se budete jako jedna báseň. Ovšem pozor, pořádnou jízdu můžete zažít i pod vodní hladinou. Díky tryskám se z vás stane hotové torpédo. Prosvištíte si to pod hladinou jako nic a během chvíle opět vyletíte nad vodu. Tomu říkáme pořádná akce.

- 500 Kč

Ovládněte Flyboard Praze. Tým Petra Civína – nejlepšího flyboardisty evropy vás naučí základy na flyboardu.

Praha

2 499,- od 1 999,-

Zjistit více


Pojďme si také ještě trochu posvítit na ovládání tohoto zařízení. Na začátku si na hladině lehnete na břicho. Budete mít plovací vestu, takže to nebude nic náročného. U sebe budete mít řidiče skútru, který se následně rozjede. V tu chvíli začne z trysek flyboardu proudit voda. To vás rozežene po vodě dopředu. Až se rozkoukáte a pocítíte, že byste se už mohli postavit, snažte se pod vodou dostat do pokleku. Bude to chtít trochu zabrat, je totiž důležité dostat trysky s proudem pod celé své tělo. To musíte v tento moment také pořádně zpevnit. A než se nadějete, už budete létat ve vzduchu. To už pak jen zbývá regulovat si tlak a držet rovnováhu. Co takhle zkusit salto nebo jinou frajeřinu? Když se vám to nepodaří, svět se nezhroutí. Vy sebou jen maximálně hodíte do vody a následně opět vzlítnete. Zkoušet to tak můžete donekonečna a přitom bezpečně.

Flyboarding

Kde se Flyboarding provozuje?

S rostoucí oblibou flyboardingu se s tímto zábavným sportem můžete každým rokem setkat na více místech po celé zemi. Normálně se provozuje na venkovních vodních plochách, ale stále častěji ho lze provozovat i v halách s obrovskými bazény. Flyboarding lze tak provozovat celoročně. Neváhejte proto zažít něco nového, díky čemu zažijete pořádnou dávku adrenalinu a zábavy v jednom.

V závislosti na vaší úrovni zkušeností a dovedností se můžete také rozhodnout pro různé úrovně obtížnosti a různé triky. Pokud jste nováček, můžete se zaměřit na udržování rovnováhy a pohybu po vodě. Pokud jste již zkušený, můžete se pokusit o náročnější manévry a triky. Flyboarding je také skvělou aktivitou pro skupiny, ať už jde o rodinu, přátele nebo kolegy z práce. Můžete si zorganizovat soutěže nebo jen zábavné jízdy.

Bez ohledu na to, jakým způsobem se rozhodnete flyboarding vyzkoušet, jedno je jisté - tento sport vám nabídne zážitek, který nikdy nezapomenete. Bude to pro vás nejen adrenalinový zážitek, ale také skvělá příležitost strávit čas s přáteli a rodinou a užít si krásné okolí vodní plochy, na které si flyboarding můžete vyzkoušet.

Flyboarding

Podobné články

Tipy na nejlepší vánoční dárky

Tipy na nejlepší vánoční dárky

01.09.2023

Máte dost nakupování parfémů, ponožek či vánočních svetrů se sobem? Zkuste letos pořídit svým známým něco trochu netradičního. Zážitek, kurz vaření nebo třeba poukázku na masáž.

Kam na wellness: 10 tipů, kde si užít předvánoční pohodu

Kam na wellness: 10 tipů, kde si užít předvánoční pohodu

07.09.2023

Najděte si čas mezi vánočními nákupy a pečením cukroví a vyrazte do oblíbeného wellness centra. Věřte nebo ne, wellness má pozitivní vliv nejen na vaše tělo, ale také na psychiku, což se před vánočními svátky hodí.

Jak originálně darovat vánoční dárek?

Jak originálně darovat vánoční dárek?

30.10.2023

Chcete udělat z předání dárku zážitek sám o sobě? Inspirujte se 5 tipy na způsoby, jak darovat Vánoční dárek originálně a kreativně. Fantazii se meze nekladou!

Dárek na poslední chvíli: 8 tipů na dárky, které zařídíte hned

Dárek na poslední chvíli: 8 tipů na dárky, které zařídíte hned

07.11.2023

Tlačí vás čas, Vánoce za rohem a vy stále nemáte dárek pod stromeček? Inspirujte se tipy na dárky, které vyřešíte za pár minut. Žádné trajdání po obchodech. Žádné předvánoční fronty. Vyberte a nakupte jednoduše z gauče.

22 nejlepších restaurací v ČR

22 nejlepších restaurací v ČR

04.07.2023

Ne vždy musí být cílem vašeho cestování zámek, nebo přírodní památka. Českou republiku můžete poznávat i prostřednictvím těch nejlepších restaurací. Které to jsou?

 

4+1 hra na zahradní párty

4+1 hra na zahradní párty

17.04.2023

Blíží se jaro, počasí se otepluje a lidé stále více času tráví venku. Pořádáte zahradní párty a chcete prolomit ledy? Co by mohlo být lepší než si zahrát nějakou společenskou hru? V dnešním článku se podíváme na 4+1 her, které můžete hrát na zahradní párty.

13 tipů kam na glamping v ČR

13 tipů kam na glamping v ČR

22.09.2025

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V tomto článku se podíváme na několik nejlepších glampingových míst v České republice, kde můžete zažít nezapomenutelné chvíle a uniknout od každodenního stresu. Nejdříve si však musíme ujasnit, co ten glamping vlastně je.

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

28.04.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V České republice jsou celkem čtyři národní parky. Byla by škoda, nechat si jejich krásy ujít. Proto jsme parkům zasvětili celý jeden článek. Podíváme se na místa, která v parcích musíte navštívit a řekneme vám pár tipů na aktivity, které si při návštěvě užít.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.