Ochutnávka motoskijöringu

Pro všechny milovníky zimních sportů tu máme další výzvu v kombinaci s motorsportem.

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2024

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Pro všechny milovníky zimních sportů tu máme další výzvu v kombinaci s motorsportem. Skijöring je zimní sport, při kterém je člověk na lyžích připoután tažným lanem ke koni, psu (více psům) nebo motorovému vozidlu. Název pochází z norského slova skikjoring, které znamená doslova "řízení na lyžích”. Při motoskijöringu jsou v týmu dva závodníci - řidič a lyžař. Jeden ovládá crossový motocykl a druhý se veze za ním tažený na laně upevněném na motocyklu. Skijöring byl ukázkovou disciplínou na zimních olympijských hrách v roce 1928 a dnes tyto závody probíhají v mnoha zemích včetně USA, Kanady, Francie a částech Skandinávie. Vyzkoušejte ho právě teď i vy!

Co se bude dít?

Po příchodu na místo konání předáte instruktorovi svůj zážitkový poukaz, bude Vám vysvětlena technika skijöringu. Na místě podepisujete prohlášení, že jste neprodělali úraz, operaci či onemocnění srdce, pohybového aparátu (především páteře). Jezdci se střídají po kolech.

Co zážitek obnáší?

1 kolo – 1km motoskijöringu, diplom o absolvování motoskijöringu

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku

Co dalšího se hodí vědět?

Sportovní svět poslední dobou musel přivyknout tomu, že nové disciplíny vznikají téměř výhradně propojováním a kombinováním těch starých.

Obvykle to bývá tak, že se závodníci na různých prkénkách (lhostejno, zda vodních či suchozemských) nechávají tahat rozmanitými formami síly. Nejinak je tomu u motoskijöringu, sportu poněkud kontroverzního. Vznikl spojením motokrosu a lyží, což v praxi znamená, že na romantické zasněžené louce, nad níž by zaplesalo srdce každého milovníka hor, burácí motory, výfuky chrlí oblaka zapáchajícího dýmu a pneumatiky se zařezávají hluboko do sněhu a často i pod něj. Hlína pak létá do výšky a závodníci i diváci křičí nadšením.

Princip motoskijöringu je vcelku jednoduchý. Jeden závodník na motocyklu, jedno lano a jeden lyžař, v tomto pořadí za sebou. Dvojice se postaví na start, pak se zvedne páska a všichni vyráží na připravený okruh. Kdo nejrychleji zvládne stanovený počet kol, vítězí. Ovšem cesta to není zvlášť jednoduchá. Hodně se padá, a to na obou postech (motorizovaném i taženém), roli hrají pochopitelně i ostré lokty: lyžaři do sebe narážejí a navzájem si překážejí.

Tažné lano je dlouhé pět metrů. Do zatáček se zkracuje, aby nestrhlo motocyklistu k zemi, na rovinkách zůstává dlouhé. Jezdí se až šedesátikilometrovou rychlostí, což od lyžaře vyžaduje velkou sílu i notnou fyzickou kondici. Hlavně zatáčky dávají svalům celého těla pořádně zabrat. Když to lyžař neustojí a padá k zemi, má tak trochu smůlu. Nikde totiž není psáno, že si toho jeho kolega na stroji musí všimnout. Pokud jde o taktiku, vše se domlouvá předem. Na trati už žádné signály nepadají v úvahu. Podtrženo a sečteno, dvojice musí být velice sehraná.

Kde se vzal

Motoskijöring k nám přišel ze Skandinávie, kde je oblíbenou disciplínou už pár desítek let. Je obdobou klasického – a ekologicky šetrného – skijöringu, kdy místo motocyklu funguje coby tažná síla kůň nebo psi. Ani u nás není motoskijöring úplnou novinkou. Objevil se tu už v šedesátých letech, přesně v roce 1969, kdy proběhl vůbec první závod. Doba však nebyla tomuto sportu příliš nakloněna a po třech letech nadějného vývoje tak následovala dlouhá přestávka. Znovu se začalo jezdit až v roce 1984 a skutečný rozmach zaznamenal motoskijöring v Česku až po roce 1989 (ostatně jako spousta dalších “malých” sportů).

Doprovod

Je možný – jako diváci mohou v bezpečné vzdálenosti fotografovat i filmovat

Počasí

Má vliv – pouze musí být dostatek sněhu

Oblečení

Oblečení na lyže či snowboard, rukavice (povinné), brýle (povinné), helma (povinná)

Na co určitě nezapomenout

Občanský průkaz, zážitkový poukaz, v případě nedosaženého věku 18 let je nutná přítomnost zákonného zástupce na místě.

Poznámka

V případě nedosaženého věku 18 let je nutná přítomnost zákonného zástupce na místě konání zážitku. Závazně rezervovaný termín lze bez stornopoplatků zrušit max. 7 dní před objednanou jízdou.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Chlapci i děvčata, muži i ženy s váhou od 40 kg do 120 kg. Zájemci by neměli být po vážných operacích páteře, srdce a těžkých úrazech či onemocněních. Před každou jízdou účastník stvrdí svým podpisem, že tyto úrazy či onemocnění neprodělal.

Pro koho

K jaké příležitosti

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele


Podobné zážitky

náš tip

Praha

od 1 900,-

Ověřeno Darinou náš tip

Praha

od 1 770,-

Ověřeno Darinou náš tip

Praha

od 2 070,-

Ověřeno Darinou - 600 Kč

Most

4 990,- od 4 390,-

Ověřeno Darinou Nejnižší cena

Most

3 799,-

Plzeň

3 900,-

vícero lokalit

3 999,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.