Kurz vůdce malého plavidla

Milujete prostředí mariny, lodních přístavů a lodě vůbec a už vás nebaví nechat se jen vozit?

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2024

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Milujete prostředí mariny, lodních přístavů a lodě vůbec a už vás nebaví nechat se jen vozit? Toužili jste někdy se stát kapitánem a ovládnout palubu i vodní hladinu za kormidlem? Tak právě teď je ten správný čas si tento nádherný sen splnit. Přijeďte si užít skvělé spojení zážitku v plavbě lodí a kurzu pro získání průkazu Vůdce malého plavidla.

Co se bude dít?

Na kurz se dostavte nejméně 10 min. předem. Po příchodu na místo předáte svůj zážitkový poukaz a seznámíte se s programem. Čeká vás teoretická část kurzu, při které se seznámíte s pravidly a předpisy na řekách, mořích a základy první pomoci. Zkušený instruktor s dlouholetou praxí na různých plavidlech Vám ukáže, jak se ovládá naše motorová loď s výkonem 320 koní. Pokračujeme praktickou částí. Naučíme Vás ovládání lodě při různých manévrech, kotvení, proplutí plavební komorou, uvazování lodi pomocí uzlů. Na závěr kurzu provedete praktickou zkoušku a obdržíte osvědčení o úspěšném absolvování. Kurz trvá 6 hodin. Pro získání průkazu VMP se musíte přihlásit na Státní plavební správu na teoretickou zkoušku. Nebojte se, všechny potřebné přihlášky za Vás připravíme my.

Co zážitek obnáší?

Projeté palivo, školení od zkušeného kapitána, zapůjčení záchranných pomůcek, osvědčení o úspěšném absolvování kurzu, přihlášky potřebné pro teoretickou zkoušku na Státní plavební správě.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Víte, že i svět motorových člunů má svoji Formuli 1? Tím, čím je pro automobilový sport seriál závodů Formule 1, tím je pro nejrychlejší vodní čluny podnik s názvem Class 1. Tyto čluny brázdící vodní hladiny, jsou technickými zázraky, jejichž pilotování je i při nižších rychlostech skutečným zážitkem.

Foresti & Suardi – SCAM 88 je mezi nimi se svou maximální rychlostí 265 Km/hod na první pozici. Díky ideálním vlastnostem (délka 13,02 metrů, šířka 3,6 metrů) a motorem Lamborghini-SCAM o obsahu 8,2 litru je nejrychlejší sportovní lodí světa. Takhle italská kráska je v závodním pelotonu nepřehlédnutelná díky své kanárkově žluté barvě. Čluny závodící v Class 1 mají velmi podobné parametry, například všechny lodě váží 4 800 kilogramů. Ovšem v maximální rychlosti se přece jen mírně liší a právě Foresti & Suardi – SCAM 88 je ze všech nejrychlejší. V závodě ovšem rozhoduje nejen rychlost, ale také ovladatelnost člunu a samozřejmě umění a zkušenosti pilota.

Stejně jako všechny ostatní závodní čluny využívá „osmaosmdesátka“ navigační systém GPS. Je vyrobena z kompozitních materiálů (materiál ze dvou, nebo více substancí s rozdílnými vlastnostmi, které dohromady dávají výslednému výrobku nové vlastnosti, které nemá sama o sobě žádná z jeho součástí). Hlavní přísadou k těmto materiálům jsou uhlíková neboli karbonová vlákna.

Doprovod

Není možný.

Počasí

Nemá vliv, plavba je možná téměř za každého počasí.

Oblečení

Oblečení závisí na počasí. Na loď je třeba mít na přezutí čisté boty či přezůvky se světlou podrážkou. Doporučujeme sportovní oblečení. Za příznivého počasí se můžete po lodi pohybovat bosí. Doporučujeme mít s sebou i nepromokavou bundu.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz a platný OP.

Poznámka

Kurzy probíhají v předem stanovených termínech. Kurz je pro minimálně 6 a maximálně 8 osob. V případě nenaplnění minimální kapacity kurzu Vám budou nabídnuty jiné termíny. Na závěr kurzu složíte praktickou zkoušku a obdržíte osvědčení o úspěšném absolvování. Pro získání průkazu VMP se musíte přihlásit na Státní plavební správu na teoretickou zkoušku. Nebojte se, všechny potřebné přihlášky za Vás připravíme my. Kurz je možné absolvovat od 16 let věku (účast osob mladších 18 let je podmíněna souhlasem zákonného zástupce, který podepisujete v místě konání zážitku).

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Na co se ptáte nejčastěji?

 • Otázky a odpovědi

  Q: Pro jakou kategorii průkazu VMP je určen tento kurz?

  A: Po absolvování kurzu a složení zkoušek můžete získat tyto typy průkazu VMP (záleží na Vás, kterou kategorii si zvolíte, cena kurzu se nemění):

  1. Vůdce malého plavidla M : neomezený výkon motoru, plavidlo do délky 20m, pouze říční plavba. Absolvujete kurz, praktickou zkoušku, teoretickou zkoušku VMP M (jeden test) na Státní plavební správě. Kolek 500,- není součástí ceny poukazu.
  2. Vůdce malého plavidla M + C : neomezený výkon motoru, plavidlo do délky 20m, říční plavba a příbřežní plavba na moři do 1 míle od břehu. Absolvujete kurz, praktickou zkoušku, teoretickou zkoušku VMP M + C (dva testy) na Státní plavební správě. Kolek 500,- není součástí ceny poukazu.
  3. Vůdce malého plavidla M + C + S20: neomezený výkon motoru, plavidlo do délky 20m, plachetnice s omezením celkové plochy plachet do 20 m2, říční plavba a příbřežní plavba na moři do 1 míle od břehu. Absolvujete kurz, praktickou zkoušku, teoretickou zkoušku VMP M + C + S20 (tři testy) na Státní plavební správě. Kolek 500,- není součástí ceny poukazu.

  Q: Mám zájem jen o průkaz kategorie C, je to v rámci kurzu možné?

  A: Vždy se musí začít testem VMP M, nejde tento test přeskočit a jít rovnou na C moře.
  Teoretická zkouška probíhá na počítači, začíná se tedy testem M, po úspěšném dokončení se automaticky pokračuje na další test C. Příp. dále…tj. po úspěšném dokončení pokračujete na S20. Když je první test M neúspěšný, je třeba si domluvit opravný termín. Pokud zvládnete M a potom jste neúspěšný u C nebo S20, obdržíte průkaz VMP M a domluvíte si opravný termín na C nebo S20.

  Q: Mohu získat po absolvování kurzu průkaz kategorie S?

  A: Bohužel ne. Na kurz pro získání průkazu kategorie S nevlastní dodavatel plachetnici pro výcvik.

Hodnocení zážitku

5 (5 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele


Podobné zážitky

- 500 Kč

Praha

2 499,- od 1 999,-

České Budějovice

1 290,-

Praha - Modřany

2 999,-

Český Krumlov

1 340,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.