Kurz bezpečné jízdy s odpočty trestných bodů

Chcete zachránit svůj řidičský průkaz?

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2024

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Chcete zachránit svůj řidičský průkaz? Absolvováním tohoto kurzu se Vám mohou odečíst 3 trestné body z Vašeho bodového konta. Získáte nové informace ze zákona 361/2000 Sb. Vyzkoušíte si své řidičské dovednosti a nacvičíte si základní rizikové situace. Po absolvování kurzu lépe porozumíte vlastnostem svého vozidla. Školení je určeno pro řidiče, kteří nemají v součtu zaznamenáno více jak 10 bodů za porušení právních předpisů a zároveň nemají žádný přestupek ohodnocen 6-ti a více body, a to ke dni podání Žádosti o přijetí ke školení.

Co se bude dít?

Po příchodu na místo konání předáte svůj zážitkový poukaz. Teoretická část trvá 3 hodiny a proberete v ní novinky ze zákona 361/2000 Sb., seznámíte se s bodovým systémem a na závěr proběhne otevřená diskuse. Následně se bude na Polygonu (Vyšší akreditované Středisko bezpečné jízdy) konat 3 hodinová praktická část. Zkontrolujete si technický stav vozidla a ta se pak rozdělí do 1 až 2 skupin. Pro kurz si připravte rozšířený výpis bodového hodnocení, ve kterém je uvedeno i bodové ohodnocení jednotlivých přestupků. Získáte ho na odboru dopravy či pobočce Czech POINT. Výpis nesmí být starší 30 dnů před datem školení. Lhůta je pro odevzdání dokumentace pro absolvování kurzu nejpozději do data uzávěrky školení (informace obdržíte při rezervaci u provozovatele). Upozorňujeme Vás, že bez včasného odevzdání dokumentace, nemůžeme provozovatel Vaší žádost řádně zaevidovat na příslušném úřadě, zkontrolovat Váš nárok na školení a nebudete tedy moci poté odečíst z bodového konta trestné body. Účast (místo) na kurzu je však závazně rezervováno, tedy zážitek bude považován za vyčerpaný, i když neodevzdáte dokumentace či nepřijedete. POZOR, další důležité informace pro čerpání zážitku naleznete v sekci „Na co se ptáte nejčastěji“. Přečtěte si je prosím před rezervací termínu.

Co zážitek obnáší?

Kurz bezpečné jízdy s odpočty trestných bodů vč. Certifikátu o absolvování školení, se kterým může klient žádat o odmazání 3 trestných bodů na sobě místně příslušném Úřadu s rozšířenou působností.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku (připojištění – nevyžadujeme občerstvení, oběd atd.).

Co dalšího se hodí vědět?

Počasí

Nemá vliv.

Oblečení

Sportovní – vhodné k řízení – především obuv.

Na co určitě nezapomenout

OP, ŘP; doklady od vozidla k výcviku vč. Zelené karty. Technický průkaz od vozidla + zelená karta - pojištění Výpis bodového hodnocení (nesmí být starší než 30 dní před kurzem – školením).

Poznámka

Z bodového konta řidiče se odečítají vždy 3 body, Školení lze absolvovat vždy jednou za kalendářní rok, Body se odečítají zpětně vždy k datu absolvování školení, pokud máte na svém kontě 1 nebo 2 body, bude Vám odečten pouze takový počet, aby vaše konto bylo 0. Abyste získali nárok na odečtení bodů, musíte na Vám příslušný Úřad s rozšířenou působností donést Potvrzení o ukončení školení bezpečné jízdy, které nesmí být starší než jeden měsíc a které dostanete u nás ihned po absolvování školení. Závaznou rezervaci termínu lze bez stornopoplatků zrušit nejpozději do 72 hodin před začátkem konání akce písemně na tomto emailu, ne však po datu uzávěrky školení.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav, řidič nesmí být pod vlivem omamných či návykových látek ani pod vlivem alkoholu.

K jaké příležitosti

Na co se ptáte nejčastěji?

 • Otázky a odpovědi

  Q: Pro koho je školení určené, kolik a jak se body odečítají?

  A: Školení je určeno pro řidiče, kteří nemají v součtu zaznamenáno více jak 10 bodů za porušení právních předpisů a zároveň nemají žádný aktivní přestupek ohodnocen 6-ti a více body, a to ke dni podání Žádosti o přijetí ke školení.

  Z bodového konta řidiče se odečítají vždy 3 body;
  Školení s odpočtem je možné absolvovat vždy jednou za kalendářní rok, tzn. 1x od 1.1. do 31.12.;
  Body se odečítají zpětně, vždy k datu absolvování školení, pokud máte na svém kontě 1 nebo 2 body, bude Vám odečten pouze takový počet, aby vaše konto bylo 0;
  Školení obsahuje zákonem předepsanou teoretickou a praktickou část (jízdy na Polygonu);
  Na kurzu neskládáte žádné zkoušky nebo testy;
  Kurzu se bezpodmínečně musíte zúčastnit od začátku až do konce;
  Po teoretické části, budete mít prostor a pauzu na oběd (restaurace jsou vždy u učeben);
  Na kurzu není povolen doprovod, vyjma překladatele (nutno předem nahlásit);
  Kurz absolvujete se svým vozem (do 3,5t);
  Kurz není možné absolvovat bez předložení svého PLATNÉHO řidičského oprávnění a občanského průkazu;
  V případě, že by řidič v době od podání písemné žádosti o přijetí na školení do data účasti na školení překročil hranici 10 bodů, nebo získal 6 a více bodů za jeden přestupek, nebude mu záznam o odečtení bodů proveden, i když se školení zúčastnil.

Hodnocení zážitku

4.8 (224 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5

Místo konání

Koupit zážitek

Podobné zážitky

Domažlicko

5 000,-

Březnice okres Příbram

od 1 999,-

Březnice okres Příbram

od 2 499,-

Praha/Čestlice

od 1 790,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.