Dámská jízda: Small Beauty Talk

Také jste se někdy shlédly v seriálové Carrie Bradshaw?

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Také jste se někdy shlédly v seriálové Carrie Bradshaw? Toužily jste si přesně takhle stylově užívat života společně se svými kamarádkami? Teď máte možnost a to díky Small Beauty Talk a FAnn Beauty Atelieru. Prožijete neopakovatelnou dámskou jízdu. Poznejte aktuální kosmetické novinky i trendy a vychutnejte si péči profesionálů. Dozvíte se, jak vypadá péče na míru v podobě unikátních sér CODAGE Paris a švýcarský přístroj Skin Analyzer (jediný v ČR) vám prozradí, v jaké kondici je vaše pleť. Užívat si budete luxus v příjemném prostředí, odborné poradenství a šampaňské Moët & Chandon. Dopřát si můžete také líčení a vyzkoušet si na vlastní kůži můžete tu nejluxusnější kosmetiku.

Co se bude dít?

Švýcarský přístroj Skin Analyzer určí typ vaší pleti a my vám rádi doporučíme vhodné přípravky, které si vaše pleť zamiluje. Budete-li chtít, sestavíme vám pomocí inteligentní aplikace myCodage sérum na míru od francouzské značky Codage Paris. Seznámíte se s originálními vůněmi a produkty. Rádi vás nalíčíme a vy pak můžete s kamarádkou vyrazit do divadla, na večeři nebo na večírek. Budeme servírovat šampaňské Moët & Chandon, podávat prémiové fingerfood a ještě si od nás na závěr odnesete dárek.

Co zážitek obnáší?

Analýza pleti přístrojem Skin Analyzer a profesionální líčení (pro každého účastníka, případně dle zájmu), 1x lahev Moët & Chandon 0,7 l, lahodné občerstvení, káva/čaj, voda, dárek (pro každého účastníka).

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku

Co dalšího se hodí vědět?

Počátky kosmetiky sahají až do pravěku. Lidé se natírali různými šťávami, rostlinnými výtažky nebo tukem, zejména proto, aby se chránily proti nepříznivým podmínkám, chladu a vlhku, nebo před hmyzem. Už tehdy se však objevovalo první malování na tělo barevnými linkami.

Časem se kosmetika stala uměním krásy. Měla za účel uchovávat, zlepšovat nebo obnovovat krásu lidského těla.

Používání kosmetických přípravků, samozřejmě ještě ne v takovém významu jak je chápeme dnes, dosáhlo největší rozmach právě v Egyptě. Nejprve se používaly pouze při náboženských obřadech až se postupně staly důležitou součástí každodenního života. V této době bylo běžné líčení žen i mužů.

Základ líčidel tvořily drcené nerosty, zejména olovo, galenit, malachit, sulfid, které se smíchaly s olejem, husím sádlem, medem, dřevěným uhlím atd. Na zvýraznění očí se používalo černidlo, které navíc chránilo před ostrým slunečním zářením. Někdy byly součástí kosmetických výrobků i nebezpečné látky jako je rtuť a olovo.

Mezi oblíbené kosmetické přípravky v Egyptě patřily i vonné masti, parfémy a oleje připravované z extraktu rostlin jako je šafrán, aloe, skořice či myrha. Ty se využívaly nejprve jen při obřadech a k balzamování. Později se parfémy běžně aplikovaly i na nábytek, postele či oblečení.

Dokonalá krása neexistuje bez harmonie ducha i těla. Toto pravidlo starověkých Řeků se přeneslo i do současnosti. Řecké sochy jsou stále považovány za ideál tělesné krásy.

Řecká lékařka jako první napsala knihu věnovanou kosmetice a kráse těla s názvem Kozmetikon. I další prvenství patří Řekům. Řečtí muži jako první zavedli holení.

V péči o tělo navázala římská kultura na řeckou. Římané se zpočátku myli jen každých 8 dní nebo když se ušpinili. Později se centrem společenského dění staly římské lázeňské komplexy, ve kterých se poskytovaly nejen kosmetické služby, ale i sportovní či vzdělávací aktivity. Římané v nich trávili i několik hodin denně.

Starořímský lékař Galén rozdělil kosmetiku do dvou směrů. První směr se zabýval všestranným pěstováním krásy a zkrášlováním těla. Úloha druhého směru spočívala v zakrývání nedostatků. Toto dělení kosmetiky se používá dodnes.

Po pádu římské říše a s příchodem asketické církve bylo pěstování tělesné krásy považováno za hřích. Změnu přineslo až období humanismu a renesance v 17. století.

S nástupem rokoka se ve Francii začala rozvíjet dekorativní kosmetika a výroba parfémů na přírodní bázi, což ale paradoxně zapříčinilo úpadek hygieny. Parfémy a líčidla měli zakrýt tělesný pach. Mytí a koupání bylo pod královskou úroveň.

S příchodem nových vědeckých poznatků a metod se začal masivně rozvíjet i kosmetický průmysl. V roce 1856 se začaly používat syntetická barviva, které se používají až dodnes. Najdeme je zejména v šamponech a mýdlech.

Vlivem finančních a konkurenčních zájmů velkých společností se používání přírodních složek v kosmetice dostávalo postupně do ústraní.

Přírodní kosmetikaNěkteré umělé složky měly nepříznivý dopad na životní prostředí nebo působily nepříznivě na pokožku. Účinky těchto kosmetických přípravků se ne vždy projevily okamžitě, ale s několik generačním rozdílem v podobě alergií, ekzémů či dětské hyperaktivity. Právě z těchto důvodů se odborníci rozhodli pro návrat k přírodním složkám.

Za přírodní složky považujeme ty, které sestávají z přírodních materiálů s typickým charakterem. Dělí se do tří skupin:

Pure Nature - výhradně z přírodních zdrojů, mají velmi dobrý účinek, ale jsou náročné na výrobu i skladování.

Přírodní kosmetika - obsahuje převážně přírodní látky, ale tolerují se i některé diskutabilní složky a látky získané z některých chemických postupů.

Kosmetika s obsahem přírodní látky - tvoří ji převážně syntetické složky a přírodní složky obsahuje jen jako doplněk. Cenově je tato kosmetika nejlevnější.

Největší rozmach kosmetiky zažíval svět v 20. století. Příčinou byl Hollywood, kde vznikly kosmetické značky zvučných jmen.

Doprovod

Není možný (maximální počet účastnic jsou 3)

Počasí

Nemá vliv

Oblečení

Dle vašeho uvážení

Na co určitě nezapomenout

OP, starší 18 let – z důvodu podávání alkoholických nápojů

Poznámka

Zážitek je vhodný pro ženy od 18ti let, kterým se nechce stárnout a rády se baví kosmetikou.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav

Pro koho

K jaké příležitosti

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele


Podobné zážitky

Ověřeno Darinou Nejprodávanější

vícero lokalit

Praha, Karlovy Vary, Říčany u Prahy, Hluboká nad Vltavou, Špindlerův Mlýn, Mladá Boleslav, Brno, Ostrava

1 650,-

Ostrava

Praha, Karlovy Vary, Říčany u Prahy, Hluboká nad Vltavou, Špindlerův Mlýn, Mladá Boleslav, Brno

1 650,-

Plzeň

1 350,-

Litoměřice

2 299,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.