Kdo si hraje nezlobí aneb 19 her, kterými zabavíte děti na cestách
02.05.2023

Kdo si hraje nezlobí aneb 19 her, kterými zabavíte děti na cestách

Cestování s dětmi může být náročné, zejména pokud vás čeká dlouhá a náročná cesta. Abychom vám trochu usnadnili život a zpříjemnili cestu, přinášíme vám 19 her, které zabaví vás a hlavně vaše děti. Tak pojďme na to!

1. Najdi 10 věcí

Vyberte si písmeno, každý musí najít venku věci, které na dané písmeno začínají. První kdo najde 10 věcí, vyhrává.

2. Hádej, co vidím

Jeden cestovatel si vybere něco, co vidí, může to být cokoliv a dá ostatním hráčům nápovědu. Například: "Vidím něco zeleného." Ostatní se střídají a hádají, co hráč vidí.

hry pro deti do auta

3. 20 otázek

Jeden hráč myslí na nějakou osobu, místo nebo věc. Ostatní mají celkem 20 otázek na to, aby zjistili, na co hráč myslí.

4. Hádej film

Trochu alternativa k rádiu. Jeden cestující začne broukat melodii písničky z filmu a ostatní musí uhodnout, o jaký film jde. Nemusíte se však vázat na filmy, můžete hádat obecně názvy písniček. Tahle hra je ideální pro děti v rozmezí 10 - 15 let.

5. Slavné dvojice

Jeden hráč řekne jméno slavné osoby, a druhý hráč musí říci druhou polovinu slavné dvojice (např. "Bolek" a druhý hráč řekne "Lolek").

6. Auta podle barev

Tuhle hru si řidič neužije. Vyberte barvu a řekněte dětem, ať se koukají z okna a spočítají, kolik aut této barvy uvidí během 5 minut. Ten kdo jich napočítá nejvíc, vyhrává.

7. Abeceda na cestách

Tahle hra pro děti je ideální na dálnicích. Hráči se snaží najít každé písmeno abecedy postupně na značkách, billboardech, espezetkách, a tak dále. První, kdo projde celou abecedou vyhrává.

8. Příběh slovo po slově

Začněte vyprávět příběh krátkou větou, potom pokračujete ve vyprávění pouze jedním slovem. Po každém slovu se střídejte. Sledujte a bavte se tím, kam vás příběh zavede.

9. Hádej zvuk

Jeden hráč napodobí zvuk (např. zvíře, přístroj, dopravní prostředek) a ostatní hádají, co to je. Počítejte s tím, že řidič nebude moc nadšený.

hry pro deti do auta

10. Slova pozpátku

Touto hrou zabavíte spíše menší děti. Někdo vysloví slovo pozpátku a ostatní se pokouší uhodnout, o které slovo se jedná, například, "otua". Samozřejmě čím delší, tím složitější.

11. Kategorie

Vyberte si kategorii (např. ovoce, země, zvířata) a každý hráč musí zmínit něco, co do kategorie patří. Hra pokračuje, dokud někdo neudělá chybu nebo se kategorie nevyčerpá a už děti ani vás nic nenapadne.

12. Spojovací hra

První hráč řekne dvě nesouvisející slova a ostatní se pokusí vymyslet příběh nebo situaci, která by je spojila.

13. Hádej číslo

Jeden cestující myslí na číslo v rozmezí, které si stanovíte (např. 1-100), a ostatní se střídají v hádání čísla. Hráč, který si číslo vymyslel, odpovídá "vyšší" nebo "nižší", dokud někdo neuhodne správně.

14. Pořekadla

Děti se střídají v říkání pořekadel, přísloví anebo rčení. Hra pořekadla je skvělý způsob, jak dětem rozšířit slovní zásobu. Ten kdo jich řekne nejvíce, vyhrál.

15. Kdo to řekl?

Jeden hráč řekne citát nebo frázi ze známého filmu, knihy, nebo písničky a ostatní hádají, kdo to řekl, nebo odkud citát pochází.

16. Slovní abeceda

Cestující se střídají ve vyjmenování slov, která začínají na každé písmeno abecedy, například "ananas" pro A, "banán" pro B atd. Hra pokračuje, dokud někdo neudělá chybu nebo se nedostanete na konec abecedy.

17. Kdo jsem?

Jeden hráč myslí na slavnou osobnost, postavu z knihy nebo filmu, nebo zvíře, a ostatní se střídají v pokládání otázek, které mohou být zodpovězeny pouze "ano" nebo "ne", dokud někdo neuhodne správně.

hry pro deti do auta

18. Rýmy - hra se slovy

Jeden hráč řekne slovo a ostatní se střídají v říkání slov, která se s ním rýmují. Hra pokračuje, dokud někdo neudělá chybu nebo vám dojdou nápady.

19. Tichošlápek

Ideální hra pro děti pokud chcete mít v autě chvíli klidu. Jeden hráč je zvolen jako tichošlápek a ostatní se pokouší ho rozesmát anebo ho donutit promluvit, aniž by sami mluvili anebo se smáli. Hráč, který tichošlápka rozesměje se stává novým tichošlápkem.

A to je konec našeho seznamu! Doufáme, že jsme vám pomohli trochu zkrátit a zpříjemnit vaší cestu. Nezapomeňte, že každou hru si lze upravit podle svých vlastních potřeba a podle potřeb dětí.

Zábava pro děti a rodinu

Podobné články

Gastro cestování: Které restaurace jsou ty nejlepší v ČR?

Gastro cestování: Které restaurace jsou ty nejlepší v ČR?

04.07.2023

Ne vždy musí být cílem vašeho cestování zámek, nebo přírodní památka. Českou republiku můžete poznávat i prostřednictvím těch nejlepších restaurací. Které to jsou?

 

4+1 hra na zahradní párty

4+1 hra na zahradní párty

17.04.2023

Blíží se jaro, počasí se otepluje a lidé stále více času tráví venku. Pořádáte zahradní párty a chcete prolomit ledy? Co by mohlo být lepší než si zahrát nějakou společenskou hru? V dnešním článku se podíváme na 4+1 her, které můžete hrát na zahradní párty.

12 tipů kam na glamping v ČR

12 tipů kam na glamping v ČR

22.09.2025

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V tomto článku se podíváme na několik nejlepších glampingových míst v České republice, kde můžete zažít nezapomenutelné chvíle a uniknout od každodenního stresu. Nejdříve si však musíme ujasnit, co ten glamping vlastně je.

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

28.04.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V České republice jsou celkem čtyři národní parky. Byla by škoda, nechat si jejich krásy ujít. Proto jsme parkům zasvětili celý jeden článek. Podíváme se na místa, která v parcích musíte navštívit a řekneme vám pár tipů na aktivity, které si při návštěvě užít.

15 tipů na místa kam s dětmi v Praze

15 tipů na místa kam s dětmi v Praze

23.06.2023

Hledáte místa, kam vyrazit s dětmi v Praze? Máme pro vás 15 nápadů, které zaručeně vykouzlí úsměv na tvářích vašich nejmenších.

Kam v Praze a okolí na výlet? 28 tipů kam vyrazit

Kam v Praze a okolí na výlet? 28 tipů kam vyrazit

23.06.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

Nevíte, kam na výlet v Praze a okolí? Nechte se inspirovat našimi 28 tipy na výlety v Praze a okolí. Připravili jsme pro vás seznam míst, které stojí za návštěvu. Ať už máte rádi architekturu, přírodu, gastronomii nebo historii. V tomto článku najdete výlet přesně pro vás.

13 tipů kam na výlet ve Středočeském kraji

13 tipů kam na výlet ve Středočeském kraji

17.07.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

Nevíte kam na výlet ve Středočeském kraji a hledáte inspiraci? Tak to jste tu správně! Od muzeí přes přírodní úkazy, jako jsou Skryjská jezírka nebo lomy Amerika až po zámky a hrady, jako třeba zámek Kačina. V tomto článku najdete výlet přesně pro vás.

Kam s dětmi v Brně a okolí? 8 tipů na výlety

Kam s dětmi v Brně a okolí? 8 tipů na výlety

16.08.2023

Plánujete rodinný výlet v Brně a okolí? Objevte top atrakce, od zábavních parků, jako je BRuNO, přes Dinopark Vyškov až po vzdělávací Mendelovo muzeum. Ať už hledáte adrenalinové zážitky, výlety do přírody, nebo chcete strávit s dětmi den se zvířaty, tady najdete 8 nejlepších tipů na výlety s dětmi v Brně a okolí.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.