Hair point - Beauty salon Praha

BARBER – tradiční pánský střih

Pánové, přijďte zažít skutečnou Nirvanu (ne)jen pro svoje vlasy.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Pánové, přijďte zažít skutečnou Nirvanu (ne)jen pro svoje vlasy. Hairpoint je místo, které dokáže hned při první návštěvě zaujmout příjemným prostředím a přátelskou atmosférou. Jeho základní filosofií je to, aby vaše vlasy a pleť byly nejen krásné, ale i zdravé. Svěříte se do péče profesionálky a specialistky na BARBER, která si osvojila své umění přímo v Londýně. Svou práci staví na perfektním střihu, stylingu a individuálnímu přístupu ke každému klientovi. Ovládá tradiční pánské střihy, které propojuje s moderními prvky. V samém historickém centru Prahy tak zažijete jedinečný zážitek se stoprocentním servisem.

Co se bude dít?

Po předložení zážitkového poukazu se usadíte do křesla, kde na Vás bude čekat nejprve konzultace s barberkou, při níž zjistí aktuální stav Vašich vlasů a vlasové pokožky. Odborně vysvětlí, jak o vlasy, případně vousy, nejlépe pečovat. Následně Vám poradí s výběrem střihu, abyste byli spokojeni. Jelikož si péči zaslouží nejen vlasy, ale i vousy, bude následovat úprava vousů, nebo holení metodou Hot Towel. Ve vlasovém studiu Hair Point budete v těch nejlepších rukách.

Co zážitek obnáší?

Konzultaci, střih + úprava vousů, mytí vlasů, úprava obočí a kontur, masáž vlasové pokožky, foukaná, styling, kosmetické ošetření PLATINNEN BRONZE, ošetření pleti po holení, ošetření vousů, nanesení kolínské.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Už od pradávna zastával holič nejen roli kadeřníka, ale rovněž lékaře a kněžího. Lidé v mnoha kulturách (například ve starověké Asii) totiž věřili, že zlí duchové mohou posednout tělo skrz vlasy, a je tudíž nutné je upravit (doslova uříznout), abychom nemocem těla a mysli zabránili. Při takovém ceremoniálu nejdřív členové kmene tančili s rozpuštěnými vlasy, aby zlí duchové mohli volně odejít, a poté jim je holič pečlivě učesal, aby se duchové nemohli vrátit zpět.

Starověk: Egypťané se holí jednou za tři dny, v Římě frčí holicí strojek

Rovněž ve starém Egyptě se holičské řemeslo těšilo náležité úctě, o čemž svědčí třeba způsob zobrazení holičů na nalezených papyrech. Kněží dokonce zacházeli tak daleko, že si každý třetí den nechávali holit celé tělo.

Bible také vypráví o tom, že když byl Josef povolán, aby se setkal s faraonem (možná ten příběh znáte), musel nejprve navštívit holičství, aby faraon nemusel pohlédnout na jeho zarostlou tvář.

Holičství se pak dostalo do popředí i v Řecku, kde mezi sebou holiči soupeřili o to, kdo ozdobí vousy lépe. Asi vás proto nepřekvapí, když řekneme, že úprava vousů byla prestižní záležitostí určenou jen pro nejbohatší vrstvy obyvatelstva.

Ve 3. století před naším letopočtem prohráli Makedonci několik bitev s Peršany jen proto, že Peršané využili jejich vousů, stáhli je k zemi a usmrtili. Proto Alexandr Veliký přikázal všem svým vojákům oholit se. Civilisté pak následovali příkladu vojáků a začali se holit podobně jako oni.

Zhruba ve stejnou dobu (kolem roku 296 př. n. l.) představil muž jménem Ticinius Mena v Římě první holicí strojek. Čisté oholení se brzy stalo módou, kvůli níž Římané trávili „na křesle“ i několik hodin denně. Celkové ošetření totiž krom zastřižení vlasů zahrnovalo masáž, aplikaci vzácných mastí či manikúru. Holič zkrátka poskytoval široké spektrum služeb. Jak bychom řekli dnes, zkrátka full-house servis.

Středověk: Holič jako kadeřník, chirurg i zubař

Jak víme, medicína v prvních stoletích po Kristu (a ostatně i v pozdější době), nebyla na příliš vysoké úrovni, a velká část populace umírala na dnes zcela běžná onemocnění a zranění. Ve středověku léčbu, známé pouštění žilou, prováděli až do 12. století za asistence holičů kněží a felčaři. Koncil v Tours (1163) však kněžím i lékařům znemožnil tento způsob léčby praktikovat a veškerá zodpovědnost padla na bedra holičů. Holičství tak začaly zlaté časy.

Po celý středověk tak prostý lid docházel k holičům nejen kvůli úpravě vlasů a vousů, ale i za chirurgickými a stomatologickými zákroky. První oficiální holičské organizace pak vznikaly v polovině 13. století v Paříži a kromě stříhání se v nich vyučovala hlavně chirurgie a anatomie. Zhruba o sto let později už patřil holičský cech ve většině zemí k těm nejvlivnějším.

Holičství se později stálo trnem v oku chirurgů i stomatologů. Ti si – stejně jako obyčejní lidé – čím dál tím častěji stěžovali na neznalost anatomie a pochybné praktiky holičů. V roce 1450 tak v Londýně vyšel dekret omezující počet chirurgických zákroků, které holič smí provádět.

Přesto si holičský cech uchoval většinu svých privilegií až do poloviny 18. století, kdy britský parlament vydal dekret, který přísně odděluje funkce chirurga a zubaře od povolání holiče a kadeřníka. Fenoménu holiče-chirurga-stomatologa tak začala pomalu, ale jistě zvonit hrana.

Novověk: Moderní holičství a fenomén barber shopů

Poté, co bylo holičům zakázáno praktikovat chirurgické a stomatologické zákroky, začali čím dál tím více podléhat diktátu módního průmyslu. Další ránu pak holičům zasadil nástup paruk a prudký nárůst jejich oblíbenosti na konci 18. a v 19. století. Úpadek řemesla byl hmatatelný, klientela holičů se změnila a z pánských holičství se stala místa, kam se ženy neodvažovaly vstoupit.

K opětovnému návratu na vrchol došlo až na konci 19. století, kdy A. B. Moler založil v Chicagu první profesionální holičskou školu. Šlo se o jedinou instituci svého druhu na světě a její věhlas se šířil do všech koutů Ameriky jako o závod.

Z holičství se zároveň postupně stala místa, takzvané barber shopy, kam muži přicházeli nejen za úpravou zevnějšku, ale – a to hlavně – diskutovat o společenských i politických otázkách, předávat si informace či popíjet.

Doprovod

Je možný.

Na co určitě nezapomenout

Platný zážitkový poukaz.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Hodnocení zážitku

4.8 (2 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  4
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele


Podobné zážitky

Ověřeno Darinou Nejprodávanější

vícero lokalit

Praha, Karlovy Vary, Říčany u Prahy, Hluboká nad Vltavou, Špindlerův Mlýn, Mladá Boleslav, Brno, Ostrava

1 650,-

Ostrava

Praha, Karlovy Vary, Říčany u Prahy, Hluboká nad Vltavou, Špindlerův Mlýn, Mladá Boleslav, Brno

1 650,-

Plzeň

1 350,-

Litoměřice

2 299,-

Nejprodávanější


Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.