Peeling, masáž, parní sprcha...

Balíček orientální požitek

Ponořte se do světa Orientu.

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2024

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete tešit

Ponořte se do světa Orientu. Vyzkoušejte Balíček orientálního prožitku, zahrnující uvítací rituál v podobě omytí chodidel ve vodní lázni. Následuje tělový peeling produkterm z pěti elementů Quintesssence. S terapeutem prokonzultujete svůj stav pro správné zvolení esenciálního oleje. Následuje parní sprcha, která vaše tělo oživí a současně připraví pleť pro hlubší vstřebání olejů a krémů použitých pro proceduru Esence Orientu. Po proceduře následuje krátká pauza na občerstvení. V nabídce je Bento box s pokrmem pro vegetariány či varianta s masem. Na závěr zážitku se můžete těšit na pleťové ošetření s použitím kosmetických přípravků Aromatherapy Associates. Užijte si profesionální péči o sebe a svou pokožku.

Co se bude dít?

Po příchodu na místo konání předložíte svůj zážitkový poukaz na recepci a zážitek může začít. Nejdříve vás čeká uvítací rituál v podobě omytí chodidel ve vodní lázni. Následuje tělový peeling produkterm z pěti elementů Quintesssence. Současně probíhá probíhá příjemná konzultace s terapeutem, který tak bude moci určit váš aktuální zdravotní stav a psychické rozpoležení a vybrat vhodný esenciální olej. Následuje parní sprcha, která oživí tělo po peelingu. Je zvláště vhodná pro uvolnění stresu a bolesti svalů, zlepšení krevního oběhu, detoxikaci a otevření pórů, což umožňuje olejům a krémům používaných při proceduře Esence Orientu proniknout hlouběji do pokožky. Tato terapie je kombinací východních a západních masážních technik, které jsou zaměřeny na individuální potřeby každého z nás. Napomáhá načerpat novou energii pro tělo, mysl a ducha, a dodá Vám pocit dokonalé harmonie. Po proceduře Esence Orientu si dopřejete pauzu na něco k snědku. Konkrétně pokrm z Bento Boxu, kde máte na výběr dva druhy pokrmů - jeden s masem a druhý vegetariánský. Na závěr celého orientálního balíčku vás čeká pleťové ošetření s použitím kosmetických přípravků Aromatherapy Associates. Terapeut společně s vámi zhodnotí vaše potřeby a určí typ pleti a poté vybere vhodné výrobky a procedury.

Co zážitek obnáší?

240 minutový balíček terapie celého těla a obličeje včetně páry a pokrmu.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

V historii lidstva patří masáž k nejstarším léčebným prostředkům a byla zřejmě používána už v pravěku. Základní masérské hmaty, tedy hnětení a tření, byly používány k odstranění bolesti poraněných míst. Od nejstarších dob je také známo využití masáže k odstraňování únavy a k celkovému osvěžení.
Původ slova masáž také nasvědčuje tomu, že vzniklo již velmi dávno. Název masáž je pravděpodobně odvozen od řeckého slova massó, což znamená mačkati, hnísti. Slovní kmen se objevuje ve francouzském slově masser, který má v podstatě stejný význam a hlavně také zřejmou zásluhu na rozšíření tohoto výrazu v řadě jazyků. Kmen slova masáž je možno vidět i v hebrejském slově mašeš, v arabském mas, v latinském massa, v sanskrtu makch, což většinou vždy znamená tříti, mazati.

Nejstarší písemné zmínky o masáži najdeme už v Egyptě a to konkrétně v Ebersově papyrusu (cca z doby 5 000 let př. n. l.). V něm je masáž uvedena jako jeden z možných léčebných prostředků. Velmi staré zmínky o masáži pocházejí také z oblasti Číny (asi 3700 let př.n.l.). Indie je další oblastí, kde byla masáž využívána už v nejstarších dobách jako součást denní osobní hygieny i jako léčebný prostředek.

Druhy masáží

Snad v každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže a popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení, pro udržení vláčnosti orgánů a jako prevence proti zdravotním potížím“. Podstatně mladší je švédská masáž, kterou kolem roku 1830 popsal Per Henrik Ling a který se v západních kulturách považuje za základní formu masáže, „klasickou“ masáž.

Existuje přes 100 různých druhů masáží vycházejících z různých kulturních základů. Jednotlivé druhy masáží se vzájemně prolínají. Je to díky svébytnosti masérů, kteří se postupem své praxe vyvíjejí, studují různé masážní techniky, či terapeutické metody, jejichž pochopení vnáší osobitost do pojetí masáže masérem.

Doprovod

Není možný.

Oblečení

Záleží na vás.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Nedoporučuje se při vysokém krevním tlaku, těhotenství, srdečních onemocněních.

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele
Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.