Strojvedoucím vlaku na zkoušku

výběr varianty

lokalita
sezóna
trvání
osoby
cena
VYPRODÁNO
červenec – srpen (víkendy)
8 hodin
1
1 990,-
VYPRODÁNO
duben – říjen (víkendy a státní svátky)
8 hodin
1
1 990,-

1 990,-

 • expedujeme ihned

  Zvolíte-li v košíku elektronické doručení poukazu, během okamžiku Vám do e-mailové schránky dorazí zážitkový poukaz i průvodní dopis. Vše stačí jen vytisknout a dárek máte připravený k předání. Služba funguje 24 hodin denně.

 • dárkově zabaleno

  Dárkové balení je základ každého dárku.

  U nás dostanete zážitek zabalený v krásné červené krabičce ukryté v papírovém pouzdře s efektem parciálního laku, který je příjemný jak na pohled, tak na dotyk. Uvnitř krabičky obdarovaný najde detailní popis zážitku a samozřejmě poukaz, tedy vstupenku na zážitek.

  Zároveň obdržíte prázdnou kartičku na osobní věnování, kam můžete vlastnoručně doplnit své přání.

 • výměna
  zdarma

  Zakoupený zážitek lze jednou vyměnit za jiný, a to zcela zdarma. Hodnotu původního poukazu můžete rozdělit mezi vícero zážitků a pokud by Vám původní hodnota nestačila, lze samozřejmě rozdíl v ceně doplatit.

  (Zážitek nelze dále vyměnit v případě, že byl na poukaz použitý Allegria kredit, byl čerpán přes univerzální poukaz, jedná se o exkluzivní zážitek s předem daným termínem konání nebo byl na poukaz využit benefitní program třetích stran.)

 • platnost poukazu 31.12.2019

  Platnost našich poukazů je vždy 9 - 15 měsíců, podle data nákupu. U každého poukazu Vám platnost napíšeme do příslušného průvodního dopisu.

  Pokud čerpáte Allegria kredit/univerzální poukaz, platnost vybraných zážitků zůstává stejná, jako platnost Allegria kreditu/univerzálního poukazu.

Info

 • Popis:
  Pokud znáte odpověď na dětskou říkanku “Jede vláček motoráček, jakou barvu asi má?”, splnili jste první předpoklad pro využití tohoto zážitku. Jestli navíc disponujete láskou k železnici, její historii a nebo si prostě jen chcete splnit dětský sen o práci strojvedoucího, pak jste právě narazili na zážitek, který je šitý na míru právě vám. Pod vedením zkušeného strojvůdce si vyzkoušíte jaké jeho řemeslo doopravdy je. Vyzkoušejte si, jak tvrdý chleba má každý strojvedoucí a poznejte kouzlo tohoto povolání - staňte se strojvedoucím vlaku na zkoušku.

 • Průběh:
  před odjezdem vlaku z výchozí stanice, resp. v obratové stanici (při nečinném vozidle) si prohlédnete stanoviště strojvedoucího v lokomotivě (řídící pult) a po krátkém zaškolení provedete simulaci obsluhy řídícího pultu vlaku. Během jízdy budete stát u strojvedoucího a sledovat přímou obsluhou vlaku. Termíny poptávejte prosím s velkým předstihem, již od ledna 2019.

 • Platnost poukazu: 31.12.2019
  Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

 • Balíček obsahuje:
  8hodinovou směnu strojvedoucího vlaku na historickém motoráčku řady 810, 830 nebo 831 (dle aktuální provozní situace).

 • Balíček neobsahuje: dopravu na místo, služby a produkty nad rámec balíčku

 • Sezóna: červenec – srpen (víkendy)

 • Doprovod: bezplatný doprovod možný pouze v případě, že držitel poukazu není plnoletý, minimální věk 18 let (více v poznámce níže).

 • Počasí: nemá vliv (vyjma zásahu vyšší moci – například překážky na trati, atd.)

 • Zdravotní stav: příznivý, bez pohybových zdravotních omezení.

 • Poznámka: maximální počet odbavených klientů za rok je 20. V případě, že držitel poukazu není plnoletý, je nutné, aby jej doprovázela dospělá osoba, která za něj nese plnou odpovědnost (rodič). Ostatní členové doprovodu si zakoupí jízdenky u průvodčího dle platného tarifu a budou po dobu přepravy pobývat v místech přístupných veřejnosti všechny vlaky jsou pravidelné určené veřejnosti). Zážitek není určen pro děti mladší 12 let. Zážitek je absolvován na vlastní nebezpečí – v případě jakéhokoliv úrazu je odpovědnost pouze na držiteli poukazu (případně na odpovědné osobě). Před čerpáním zážitku bude provedeno proškolení bezpečnosti s podpisem držitele poukazu (nebo jeho zákonného zástupce). Poskytování zážitku je prováděno na základě plnění přepravní smlouvy v neveřejných prostorách drážního dopravce, držitel poukazu toto bere na vědomí a souhlasí se zvláštními přepravními podmínkami uveřejněnými ve fotogalerii přímo u zážitku Strojvedoucím vlaku na zkoušku na stránkách www.firmanazazitky.cz.

Zajímavosti

 • Počátky železniční dopravy v České republice se datuje od období 20. let 19. století. Železnice byly budovány hlavně pro nákladní dopravu a až později se začala železnišní sít využívat i k přepravě lidí.

  Na strojvedoucí jsou kladeny poměrně vysoké zdravotní a kvalifikační požadavky. Nejprve uchazeč musí absolvovat náročná zdravotní vyšetření - psychologické, neurologické, psychotesty, oční perimetry, barvocit, a mnoho dalších.

  Po několikaměsíční praxi v dílnách na opravě lokomotiv mají nejméně půl roku zácvik na hnacím vozidle pod dohledem zkušeného kolegy (tzv. strojvedoucí "v zácviku", nebo "v zaškolení". Ten řídí hnací vozidlo pod dohledem strojvedoucího, ke kterému je do zácviku přidělen. Za správný výkon služby je zodpovědný zkušený strojvedoucí/ školitel.

  Potom, co strojvedoucí absolvuje jízdní zácvik, musí úspěšně složit zkoušky u drážního úřadu ministerstva dopravy, a to z legislativy, techniky, elektra (základy, technika a bezpečnostní normy) a mechaniky. Součástí je i praktická zkouška (jízda, řízení hnacího vozidla, odstranění běžných provozních závad na vozidle). Tak získá licenci pro výkon povolání strojvedoucího.

  Před samostatným výkonem služby (řízení vlaku) na určité konkrétní trati musí získat tzv. "poznání" trati (seznání traťových a místních poměrů - to se po roce obnovuje, pokud na příslušné trati strojvedoucí během roku službu nevykonával). Seznání trati vykoná tak, že řídí hnací vozidlo na trati, kterou "poznává", a to pod dohledem strojvedoucího, který je na daném vlaku právě ve službě. Danou trať musí projet oběma směry 2x ve dne a 2x v noci. V nedávné minulosti se například nemohl stát strojvedoucím nikdo s vadou zraku (včetně nutnosti nosit brýle), současný předpis připouští korekci brýlemi do 2 dioptrií (korekce kontaktními čočkami může být i vyšší).

  Strojvedoucí, který povede vlak na trati, pro kterou nemá "platné seznání" musí mít na stanovišti ještě "druhého strojvůdce". Druhý strojvůdce - tzv. "pilot" pojížděnou trať zná (má platné seznání trati a zodpovídá za vedení vlaku po dopravní stránce, bez ohledu na to, zda vlak sám řídí, nebo ne. Pilotem na vlaku vedeném hnacím vozidlem (HV) závislé trakce, může být jen strojvůdce s oprávněním k řízení HV závislé trakce. Nestačí tedy např. oprávnění k řízení motorových lokomotiv). Typickým příkladem nasazení "pilota" je jízda vlaku odklonem po jiné trati při jakýchkoliv mimořádnostech.

Hodnocení

Hodnocení: 5/5

Průměrné hodnocení (117x)

Detailní hodnocení (86)

 • 5/5:
  kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
 • 5/5:
  spokojenost s průběhem rezervace termínu
 • 5/5:
  profesionalita provozovatele zážitku
 • 5/5:
  spokojenost s průběhem samotného zážitku
Hodnocení: 5/5

Rostislav Stohl 05.11.2018

Perfektní zážitek a skvělý přistup personálu. Vše ukázali tak jak bylo prezentováno. Mimořádně obrovská pochvala pro pana strojvedoucího, který se celou dobu usmíval a obrovská pochvala pro paní průvodčí, která také svým úsměvem zpříjemnila cestu nejen mě, ale i ostatním cestujícím. Vzhledem k tomu, že se jednalo o běžnou linku, tak kdyby byli všichni pracovníci takto vstřícní a ochotní k cestujícím, bylo by radost opět cestovat vlakem. Věřím a doufám, že si zaměstnavatel takovéto práce svých zaměstnanců váží a budu v budoucnu potkávat takovýchto lidí víc :-) Ještě jednou velké díky a velké díky mé ženě, která mi tento zážitek koupila k mým narozeninám.

doporučuji zážitek

 • 5/5:
  kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
 • 5/5:
  spokojenost s průběhem rezervace termínu
 • 5/5:
  profesionalita provozovatele zážitku
 • 5/5:
  spokojenost s průběhem samotného zážitku
Hodnocení: 5/5

Karel Babor 25.10.2018

Doporucil bych vetsi vyber lokalit

Reakce na recenzi

Děkujeme za připomínku. Více tras provozovatel bohužel nemá k dispozici... :(
Za Allegrii, Michaela

doporučuji zážitek

 • 5/5:
  kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
 • 5/5:
  spokojenost s průběhem rezervace termínu
 • 5/5:
  profesionalita provozovatele zážitku
 • 5/5:
  spokojenost s průběhem samotného zážitku
Hodnocení: 5/5

Adéla Klímová 09.09.2018

Skvělý zážitek, strojvůdce velmi informativní a příjemný. Krásná projížďka vláčkem. Děkujeme a těšíme se na další zážitek příště!

doporučuji zážitek

 • 5/5:
  kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
 • 4/5:
  spokojenost s průběhem rezervace termínu
 • 5/5:
  profesionalita provozovatele zážitku
 • 5/5:
  spokojenost s průběhem samotného zážitku

Načíst další hodnocení

Časté dotazy

 • Otázky a odpovědi

  Q: Je nutné mít s sebou/vlastnit řidičské oprávnění?

  A: Řidičské oprávnění není nutné - obdarovaný samostatně vlak neřídí (není to z bezpečnostních důvodů možné).

  Q: Bude obdarovaný samostatně řídit vlak?

  A: Obdarovaný se spoluúčastní jízdy se strojvedoucím, který má na dané trase v den konání zážitku směnu. Z bezpečnostních důvodů obdarovaný nebude v řídící kabině sám, ani nebude obsluhovat řídící pult vlaku.

  Q: Je možné vybrat si i jiné trasy jízdy, než ty, které jsou nabízené?

  A: Trasy na tento zážitek jsou pevně dané a není možné si vybrat jiné, než vypsané.

  Q: Jaké trasy jízdy jsou k dispozici?

  A: Jízdní řády - trasy jízdy zážitku - naleznete v záložce FOTO/VIDEO. Vybranou trasu pak stačí nahlásit při rezervaci termínu konání zážitku.

  Q: Jaká je nejnižší věková hranice pro tento zážitek?

  A: Je to 12 let.

  Q: Pokud bude zážitek věnován dítěti, může s ním do kabiny i zákonný zástupce?

  A: Do 15 let ano, za předpokladu dostatečného místa na stanovišti (sám strojvedoucí bez technika vozidel a podobně). Vždy záleží na pokynech zodpovědné osoby - tedy strojvedoucího. Od 12 do 15 let pak může dítě absolvovat zážitek v doprovodu dospělé osoby.

  Q: Bude-li chtít obdarovaný s sebou vzít doprovod, může na obdarovaného dívat při průběhu zážitku?

  A: Vzít si doprovod může, na stanoviště však doprovod nesmí (vyjímka je u nezletilých klientů). Doprovod je dále odbaven dle tarifu daného produktu. Doprovod pojede v prostoru vyhrazeném pro cestující.

  Q: V případě doprovodu obdarovaného, platí tento doprovod jízdné?

  A: Ano doprovod platí jízdné dle tarifu daného produktu, výjimkou je doprovod nezletilé osoby (1 rodič).

  Q: Jede tento vlak i s cestujícími?

  A: Ano, vlaky jezdí standardně s cestujícími, tedy pokud se nejedná o návozy soupravy.

  Q: Jak probíhá zážitek, pokud si obdarovaný vybral trasu, která trvá 15 minut tam a dalších 15 minut zpět?

  A: Zážitek probíhá standardně, například Kamenický motoráček -> cesta jedním směrem opravdu trvá 15 minut - v koncové stanici Kamenický Šenov si může klient důkladně prohlédnout motorový vůz, může se na cokoli zeptat strojvedoucího a podobně. Konkrétně u této trasy může klient absolvovat jen jednu jízdu, nebo se může vozit po celou směnu.

  Q: Pokud darujeme dva poukazy dvěma dospělým osobám, je možno, aby absolvovali zážitek spolu?

  A: To bohužel možné není z důvodu nedostatku místa v řídící kabině vlaku.

  Q: Kupuje si doprovod jízdenku? Pokud ano, tak kde?

  A: Ano, doprovod si jízdenku koupit a to přímo u průvodčího ve vlaku.

 • uplatnění Edenred

  Jak uplatnit Edenred na nákup zážitku se dozvíte zde: https://www.firmanazazitky.cz/vse-o-nakupu#ticket

 • uplatnění UP Čr

  Jak uplatnit UP Čr na nákup zážitku se dozvíte zde: https://www.firmanazazitky.cz/vse-o-nakupu#chd

 • uplatnění Sodexo

  Jak uplatnit Sodexo na nákup zážitku se dozvíte zde: http://www.firmanazazitky.cz/vse-o-nakupu#poukazky

 • uplatnění kreditu Allegria BENE

  Speciální univerzální poukaz s označením BENE, na tento zážitek lze uplatnit.

 • uplatnění kreditu Allegria

  Kredit Allegria z běžného univerzálního poukazu a/nebo virtuálního účtu na tento zážitek lze uplatnit.Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde.