Mám poukaz |

8 tipů na originální párové aktivity - zažijte to společně
17.01.2023

8 tipů na originální párové aktivity - zažijte to společně

Pokud se rozhodnete vyzkoušet některý ze zážitků z naší nabídky společně, čeká vás jednou tolik zábavy a parádních vzpomínek. Ve dvou se to přece lépe táhne. Pojďme se tedy podívat na aktivity, které můžete podniknout se svou drahou polovičkou. Na své si přijdou jak čerstvě zamilované dvojice toužící po romantice, tak i manželské páry, které už mají pár výročí za sebou a touží po pořádném odvázání se. S našimi tipy se nebude nudit nikdo.

Pocit volného pádu ve větrném tunelu v Praze

Rádi byste zažili pocit volného pádu, ale na tandemový seskok se ani jeden z vás necítí? V jedinečném větrném tunelu v Praze si tento sen můžete splnit. Vydejte se do Hurricane Factory, což je úplně první skydiving aréna v České republice a východní Evropě. Volný pád tu zažijete v tzv. letové komoře, do které se vydáte ve speciální kombinéze s helmou a brýlemi. Proud vzduchu tu má rychlost až 280 km/h, takže se během mrknutí oka budete vznášet jako pták. Odvážnější si můžou vyzkoušet i frajeřinky ve vzduchu. Před samotným letem však oba dostanete podrobné instrukce od profesionálů, kteří vám budou během celého zážitku k dispozici. Na začátku vám pomohou s ovládáním celého těla. Vzhledem k fyzické náročnosti si skydiving v tunelu vyzkoušíte po dobu 1,5 minuty. I když se to může zdát jako krátká chvíle, díky intenzitě zážitku budete mít vzpomínku na celý život. A schválně se můžete předhánět, kdo z vás v tunelu udělá zajímavější kaskadérský kousek.

Proč zkusit zrovna tento zážitek:

 • zažijete pocit volného pádu
 • navštívíte jediný větrný tunel v Česku
 • proletíte se ve vzduchu, který bude proudit o rychlosti až 280 km/h

Kde: Praha

tlacitko

Romantická noc v korunách stromů nedaleko Sázavy

Tento zážitek je zase tím pravým pro páry, které touží po kouzelné romantice. Nejde totiž o jen tak nějaký pobyt, ale čeká vás usínání v koruně stromů. Budete tu v obklopení krásné přírody a to se vším všudy. Moderní vymoženosti jako připojení k elektrické energii nebo vodě tu nečekejte. Jedná se tak o absolutní návrat k životu bez nezbytností, bez kterých si už náš život nedokážeme představit. K dispozici tu ale budete mít chladící box, nabité lampičky, vařič i zásoby pitné vody. Sprchování bude samo o sobě tak trochu dobrodružstvím, protože probíhá na čerstvém vzduchu přímo pod obydlím. Počítač ani televizi tu také nenajdete. Místo toho tu budete mít k dispozici hrací karty, domino či šachy. Je tedy na čase oprášit znalosti stolních her a užít si srandu jako za starých časů. Ještě k té romantice - snídaně si tu budete vytahovat v piknikovém koši v podstatě až do postele. To zní jako hotový scénář zamilovaného filmu. Vyrazit sem ale můžete i s dětmi a dopřát si tak příjemnou rodinnou dovolenou. Stačí o tom předem informovat dodavatele zážitku a následně dořešit doplatek za děti, který se hradí po příjezdu na místo.

Proč zkusit zrovna tento zážitek:

 

 • zažijete noc v koruně stromů
 • budete v obklopení krásné přírody
 • odpočinete si od moderního stylu života

Kde: Pyskočely

tlacitko

Paintballová hra pro dva

Máte občas ve vztahu pocit, že si z vás váš partner střílí? Tak mu to oplaťte - a to doslova. Paintball je skvělá hra, při které se vyblbnou všichni milovníci střelných zbraní. Není se ale čeho bát, jedná se o bezpečnou aktivitu, při které žádné větší zranění nehrozí. Na začátku oba projdete bezpečnostním školením od profesionála, který vám vysvětlí vše od základů bezpečnosti po pravidla hry. Naučí vás také správně zacházet se zbraní. Po instruktážním úvodu se převléknete do speciálního overalu. Pokud se ptáte, zda paintball bolí - míra bolestivosti se těžko garantuje. Ta je při zásahu minimální, ovšem stále pocitově zřetelná. Chráněni budete právě speciálním oblečením, které mívá například i chrániče kolem krku. Barva z kuliček po zásahu jde po hře bez komplikací vyprat, takže se nemusíte ani bát toho, že byste pak po ulici chodili s jasným důkazem o zásahu. Samotná hra je o tom, jak rychlá je vaše schopnost rozhodovat se. Budete se skrývat, rychle reagovat a snažit se vašeho partnera zasáhnout v ten nejlepší moment.

Proč zkusit zrovna tento zážitek:

 • zažijete pořádný adrenalin a nadšení ze hry
 • budete si moc bezpečně zastřílet
 • otestujete svou fyzičku originálním způsobem

Kde: Praha

tlacitko

Romantika v nebi při letu balónem

Necháváte se už nějakou dobu společně unášet vstříc novým obzorům? Tak ten váš společný obzor rozšiřte o let balónem. Jde o jedinečný zážitek plný romantiky a dobrodružství v jednom. Lety probíhají buď v ranních nebo pozdně odpoledních hodinách. To většinou ještě bývá i mlha, takže si asi dokážete představit tu nádheru stoupajícího či zapadajícího slunce, jehož paprsky se přes mlhu derou ven a tvoří tak nádhernou podívanou. Let je sám o sobě klidným zážitkem, nemusíte se bát žádných prudkých a krkolomných momentů. Vliv mají samozřejmě i povětrnostní podmínky, při těch velmi zhoršených se let konat nemůže. Délka celého letu je kolem jedné hodiny, ale může se také různě lišit. Každopádně těch pár desítek minut strávených mezi oblaky bude rozhodně nezapomenutelných. Pokud se tedy toužíte společně odpoutat od pozemských starostí a dotknout se nebe, není lepší volby než právě let balónem.

Proč zkusit zrovna tento zážitek:

 • proletíte se po nebi
 • užijete si nádherný výhled všude pod sebou
 • zjistíte, že létat jde i klidně a bez nepříjemných turbulencí

Kde: Vícero lokalit

tlacitko

Rande při únikové hře Titanic

Máme tu i něco pro hravé páry, které ve vztahu nudu rozhodně nezažívají. Únikovka pro takové dvojice bude skvělým programem. Při této se účastníci dočkáte pořádného adrenalinu. Nejen, že se ocitnete v replice interiéru Titanicu, ale proměníte se do role kultovních postav Jacka a Rose. Společně zůstanete uvězněni ve strojovně. Čas bude utíkat a váš úkol bude více než jasný - dostat se do bezpečí na záchrannou loď. Klidné randíčko se tu tedy zase až tak moc konat nebude, ale na konci tohoto zážitku bude čekat šťastný konec. Pokud se vám tedy během jedné hodiny podaří z potápějícího se Titanicu dostat. Se vším ale budete před samotnou hrou důkladně seznámeni. Dostanete vysílačku a pak už se oba můžete vrhnout na řešení hádanek, jejichž rozluštění vás dostane z dané místnosti dál. Na konci zážitku si jako úspěšní přeživší můžete dopřát láhev vína nebo koktejl na baru v zázemí únikové hry.

Proč zkusit zrovna tento zážitek:

 • vyblbnete se u originální únikové hry
 • otestujete své logické uvažování v napjatých situacích

Kde: Praha

tlacitko

Pořádný gastro zážitek pro milovníky sushi

Říká se, že láska prochází žaludkem. Proto je na místě podniknout i gastronomický zážitek, kde si vaše chuťové pohárky přijdou na své. Pokud navíc oba milujete ikonické jídlo japonského jídelníčku, budete nadšení. Vydejte se do restaurace Miyabi s dvacetiletou tradicí. Díky tomu se v současné době řadí mezi nejdéle působící japonské restaurace v Praze a České republice vůbec. Na svém kontě má i nejedno ocenění, například 1. místo v kategorii Jídlo v Grand restaurant 2019. Na začátku vám nabídnou obrovskou mísu sushi, které si pak následně můžete doobjednávat v libovolném množství. Pro dobré trávení vám bude podáván i kvalitní japonský zelený čaj. Sladkou tečkou na konci bude malá sladkost. Přijďte si společně užít vyváženou chuť, precizní vzhled a netradiční zážitek v restauraci s dlouholetou tradicí. Odcházet budete nejen s plným břichem, ale také hlavou plnou nadšených dojmů.

Proč zkusit zrovna tento zážitek:

 • podíváte se do nejdéle působící japonské restaurace v Praze
 • dopřejete si tolik sushi, kolik jen sníte

Kde: Praha

tlacitko

Vyrobte si parfém inspirovaný vaší láskou

Tento opravdu netradiční zážitek potěší vyznavače příjemných vůní. Pojďte proniknout do světa, kde se vaše smysly probudí naplno. Společně se ponoříte do tajů příprav parfémů a ve finále si jeden dokonce i vyrobíte. Nejdříve poznáte kolem stovky rozmanitých vůni z celého světa, u kterých se dozvíte i jak působí na lidskou psychiku a tělesné zdraví. To vše vás bude inspirovat k výrobě vaší vysněné vůně. S tou vám pomůže zkušená aroma expertka, s jejíž pomocí namícháte dva perfektní flakonky. Ty si na konci zážitku samozřejmě odnesete jako dárek, kterým se budete rádi vonět den co den. Bude tedy jen na vás, jestli váš parfém bude ve finále plný kořeněných tónů a silnějšího aroma nebo zvolíte spíše něco jemnějšího a svěžího. Oba parfémy se navíc mohou lišit, takže si s partnerem můžete každý vytvořit úplně odlišnou vůni.

Proč zkusit zrovna tento zážitek:

 • vyrobíte si vlastní vůni podle svých představ
 • parfém si domů odnesete jako dárek

Kde: Praha

tlacitko

Krmení krokodýlů, kajmanů a aligátorů

Poslední tip je pro opravdové fajnšmekry, kteří chtějí zažít něco neobvyklého. Společně se vydáte do Krokodýlí ZOO Praha, kde se naživo setkáte s desítkami živých kajmanů, krokodýlů a aligátorů. A to včetně velmi vzácných druhů, u kterých mnohdy populace ve volné přírodě nedosahuje ani 150 jedinců. Těšit se můžete třeba na americké či čínské aligátory, či různé druhy krokodýla - od nilského po čelnatého nebo siamského. O všech druzích vám budou vyprávět zkušení průvodci, od kterých se dozvíte nejrůznější zajímavosti z jejich života ve volné přírodě i zajetí. Nezůstane ovšem jen u prohlížení a poslouchání. Budete mít jedinečnou šanci si tyto tvory nakrmit. Do exotického světa těchto tajemných plazů se dostanete se vším všudy.

Proč zkusit zrovna tento zážitek:

 • podíváte se na opravdu exotické druhy
 • na konci si plazy nakrmíte

Kde: Praha

tlacitko

 

 

 


Podobné články

Let balónem - jak probíhá jeden z nejúžasnějších zážitků na nebi?

Let balónem - jak probíhá jeden z nejúžasnějších zážitků na nebi?

17.01.2023

Vydat se k nebi a zažít ten těžko popsatelný pocit, kdy se takřka dotýkáte nebe. Být ve výšce několika set metrů a užívat si tu nespoutanou volnost a vzrušení. To a mnohem víc vám dá let balónem. Zážitek, na který budete s úsměvem vzpomínat celý svůj život. Jak ale takový let probíhá a co byste měli vědět, než nastoupíte do koše a odpoutáte se od země?

Výhody saunování - Vše, co byste měli vědět o návštěvě sauny

Výhody saunování - Vše, co byste měli vědět o návštěvě sauny

17.01.2023

Patříte mezi horlivé vyznavače sauny a nebo teprve uvažujete, že byste ji začali pravidelně navštěvovat? Možné je, že patříte i do kategorie lidí, kteří saunu nikdy nevyzkoušeli a nijak nad jejími blahodárnými účinky nepřemýšleli. Možná byste měli. Saunování není totiž jen tak nějaký relax, ale přináší nejedno zdravotní pozitivum. Pojďme si ale nejdříve říct něco k samotné historii saunování.

Rozveselme ukrajinské děti aneb jak jsme se do pomoci Ukrajině zapojili my

Rozveselme ukrajinské děti aneb jak jsme se do pomoci Ukrajině zapojili my

11.04.2022

Allegria pomáhá dětem ukrajinských uprchlíků se adaptovat v České republice. Zorganizovala pro ně 8 různých zážitků, díky kterým budou mít aspoň na chvilku důvod k úsměvu.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

Prožijte nezapomenutelné chvíle s Vašimi blízkými – darujte jim zážitek jako dárek a ukažte jim, jak moc si jich vážíte, jak moc je máte rádi! Naše zážitková agentura Vám umožní darovat netradicní dárky a potešit tak opravdu každého. Dárky od Alergie potešily už sta tisíce zákazníku.